Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsér Róberttel kapcsolatban...

Puzsér Róberttel kapcsolatban miért érzem azt hogy ő megmondja a frankót?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy minél több műsorát nézem annál inkább átjön ez a:

"Jézusom ennek az embernek igaza van, ez az ember pontosan azt mondja amit gondolok, Robi mintha olvasná a gondolataimat.


Sikeres volt az agymosás?

Nem viccből kérdezem. Komolyan ezt érzem vele kapcsolatban.

Mintha érthetően és intellektuálisan tudná lefordítani egy magam fajta józan észrevételeit.


Ha kimosták az agyam akkor kit-mit hallgassak helyette? Ill milyen hírportálokat olvassák?


2021. júl. 29. 00:39
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
38%
Én is vagyok vele, de én már nagyon régóta. Nem értek vele egyet mindenben, csak majdnem mindenben. A stílusa eleinte idegesített, de most már inkább csípem.
2021. júl. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
53%
Akinél ezt éhreztem Dr Orbán Viktor Mihály. Ő jogi végzettségű humanista ember, míg az általad ánuszig belolt fejed Puzsérba nem látod a valóságot.
2021. júl. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
100%

Puzsér általában nem a frankót mondja meg, inkább a (szerinte) nem frankó dolgokat mutatja be erős cinizmussal. Ritka az, hogy arról beszél, hogy mit hogyan kell frankón csinálni. Mindenesetre ebben a műfajban messze viszi a prímet, viszsont azért amit ő mond, azt is erős kritikával kell fogadni és nem szabad szélsőséges puzséristává válni (bár ez mindenre igaz).


Én azért hallgatom, mert szórakoztat és sokszor úgy közelít meg és fogalmaz meg dolgokat, ahogy én nem tudnék. Ettől függetlenül a mondanivalójával nem értek 100%-ban egyet.

2021. júl. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 molnarmarcell21 ***** válasza:
36%

"uzsér érveléstechnikája és a filmeket leszámítva a lexikális tudása kb. a Kiskegyed szintjén van, csak a buta emberek bedőlnek a lendületes hehegésének."


Pont a film volt az egyik, ami miatt rájöttem, hogy egy nagyon felszínes ember, és képes volt könyvet kiadni a témában annak ellenére, hogy kb. köze nincs hozzá :D


Ami a kérdést illeti, már többször leírtam itt is, hogy kezdetben engem is levett a lábamról a látszólagos tudásával, aztán idővel, ha olyan témákba nyúlt bele, amelyikhez van közöm, akkor kiderült mindig, hogy nagyon nem ért hozzájuk.

2021. júl. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%

Közéleti témákban az az álláspontja, hogy a Fidesz és a baloldal is egy kalap kaka. Ebben nyilván igaza lesz (elnézést kérek a Fidesz vagy baloldal rajongóitól).


Az Önkéney Mérvadóban full egyszerű témákról szoktak beszélgetni, például párkapcsolati témákról. Ezek nem kifejezetten intellektuális műsorok, de azért komolyabb, mint a szokásos rádiós rihiröhi. Én vezetés közben szoktam hallgatni.


A harmadik, ami jó tartalom tőle, az a Sznobjektív. Van rálátása a dolgokra, van egy csipetnyi jóízlése és ügyesen elő is tudja adni magát.


Az Aput is szeretem, de ahhoz nagyon kell a FAM műveltsége.


Ami nem előnyös neki, amikor mélyebb tudást igénylő dolgokhoz is hozzászól utánajárás nélkül. Például egyszer az Apuban csináltak pár részt a vallásról, ahol rengeteg konkrét tárgyi tévedés hangzott el (nagyon vallásos családban nőttem fel, így akarva, akaratlanul is kiismerem magam a témában). Ezekből a műsorokból van kettő példa, ami nagyon megmaradt bennem:

-Puzsér ott arra a megállapításra jutott, hogy a saját benyomása szerint a reformátusoknál a cselekedetek üdvözítenek, a katolikusoknál a hit. Ez a valóságban pont fordítva van, a reformáció 5 alapelvének ("5 sola") egyike, hogy csak hit által van üdvösség.

-Puzsér azt mondta, hogy a protestantizmus judaizálta a kereszténységet, visszatért a zsidó gyökerekhez. Ennek egyik oka, hogy azt az elvet vallják, hogy csak a Szentírás Isten által ihletett írás. A másik, hogy a mai kapitalizmus alapjait protestánsok fektették le (a feudális, középkorias világgal szemben az egyén kaphasson kölcsönt, vállalkozhasson, lehessen a "saját szerencséjének kovácsa", ne pedig abban a társadalmi rangban legyen, mint az apja meg nagyapja meg dédapja.)

Na szóval Puzsér összerakta a képet, hogy Szentírás + kapitalizmus = zsidó...

2021. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

Én a vallásrol szóló anyagait nem nézem meg mert nem értek a vallásokhoz és nem is érdekel.

Mondjuk alapvetően minden vallást károsnak tartok.


A többiek válasza nem visz előrébb. Megint nem hangzik el semmi konkrétum csak az előadásmódját kritizálják.

Én szeretném megerteni ha valamiben ő téved(ezáltal én is) és nem csak benyalni mindent amiről azt hiszem hogy oké.

2021. júl. 29. 10:43
 17/60 A kérdező kommentje:

És mivel én alapvetően a legtöbb dologgal amit én is értek és érdekel azzal egyetértek vele. Nehéz lenne több tucat dolgot egyenként megkérdezi hogy de ti...

Ezért tényleg azt várnám hogy akkor valaki leírja hogy puszér ebben és ebben téved mert 2+2 az 4 és nem 3.


De tudjátok mit mondok egy témát: multik. Velük sokat foglalkozik a legtöbb témájához valamilyen szinten kapcsolódik.


Amit a multikról mond az igaz vagy vannak dolgok amikben téved, ha igen konkrétan miben?

2021. júl. 29. 10:47
 18/60 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, akkor ez jó hír! Ha meghallgatod a vallással kapcsolatos Apukat vagy a különböző emberekkel folytatott vallással folytatott vitáit, akkor lehet kizökkensz abból az állapotból, hogy minden szavával egyetértesz. Puzsérnak ugyanis van egy sajátos istenképe (ezt panteistának nevezik, ahol "minden Isten részét képezi"), alapvetően pozitívan áll a vallásokhoz és kifejezetten szereti a misztikát. Magyarán te is meg egy konkrét valláshoz tartozó személy is szemben áll vele.
2021. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Kb. 8 éve hallgattam az előadásait, szóval ne várd, hogy kezdjem el újra végighallgatni és kijegyzetelni őket. De emlékszem pl. arra, hogy egy "vita" során folyamatosan azt hangoztatta, hogy legyen nálunk is legális a marihuána, mert Hollandiában is legális. A partnere, aki véletlenül szakember volt, hiába ismételte el többször, hogy Hollandiában sem legális drogozni, csak dekriminalizálva van, meg se hallotta.


Vagy ha már szóba hoztam a filmeket, pl. képes volt azt mondani Greenaway kapcsán, hogy a filmek a történetekről szólnak, és aki szép képeket akar látni, az menjen múzeumba :D


Vagy pl. az iszlám kapcsán azt mondta, hogy az iszlámban még nem történt meg az egyház és az állam szétválása :D


Vagy pl. a pozitív diszkrimináció szerinte egyben negatív diszkrimináció is :D

2021. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:

"Kérdező, akkor ez jó hír! Ha meghallgatod a vallással kapcsolatos Apukat vagy a különböző emberekkel folytatott vallással folytatott vitáit, akkor lehet kizökkensz abból az állapotból, hogy minden szavával egyetértesz. Puzsérnak ugyanis van egy sajátos istenképe (ezt panteistának nevezik, ahol "minden Isten részét képezi"), alapvetően pozitívan áll a vallásokhoz és kifejezetten szereti a misztikát. Magyarán te is meg egy konkrét valláshoz tartozó személy is szemben áll vele."


Engem soha nem érdekeltek sem a vallások sem a misztika. Én azt értem hogy te talán ebben a témában találsz vele kapcsolatban olyant amivel szemben állsz vagy meg tudod cáfolni az állításait de ez a téma engem tényleg hidegen hagy mivel ez nem a valóság. Ez nekem olyan mint a Superman meg a Transformerek.

2021. júl. 29. 13:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!