Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mit gondol arról, hogy...

Ki mit gondol arról, hogy Budapestről kitiltják a dízeleket?

Figyelt kérdés

Szerintem a legjobban Vályi Pista írta le:

"Először európai várost kellene......megint a gombhoz varrják a kabátot"


Kinek mi erről a témáról a véleménye?



2021. aug. 4. 09:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%

#9


Szerintem Magyarországon az emberek többsége 5 év alatt nem tud összepakolni 7-8 millát egy autóra

2021. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy hallottam hogy az a lényeg hogy csak a gazdagok kiváltsága legyen az autózás és az elektromos áram is.

A szegény és középosztály gyalogoljon csak, aztán a hús következik régen csak a nemesek ehették olyan rendszert akarnak ahol a szegény csak egy évben egyszer ehet húst, amúgy vegye a szója trutyit meg a bogárlárvát.

A gazdagoké legyen csak autózás

2021. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
59%
A téma nem időszerű. Előrángathatják persze, de ilyen radikális lépéshez meg kell teremteni a feltételeket. És azok nagyon sokba kerülnek. Egy komplett rendszerváltásba, gazdasági szerkezet átalakításába, a dízelek helyett jobb változat létrehozásába, hogy az szimpatikus megoldás legyen. Különben belevághatnak, de végrehajthatatlan. Akkor is, ha mindenki ezt mantrázza. Mert a szöveg, az óhaj egy dolog, a fizikai valóság meg egy másik. És hosszú távon mindig az utóbbi győz.
2021. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
55%

Na ez az agyament liberalizmus!


Köszönő viszonyban sincs az átlagember érdekeivel!

2021. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
34%

#14 Pedig DE!

A budapesti közlekedők kb. 10%-a közlekedik dízel gépkocsival, viszont 100% szívja a dízel kipuffogóját.


Mindenkinek az az érdeke, hogy minél tisztább legyen a levegő.


Nem kell nagy matekosnak lenni, hogy a 10%-ról elmondjuk, az nem átlag, hanem egy kisebbség, és a 100%-ról meg elmondjuk, hogy az a teljes lakosság, és az átlag.


Még a dízelesek hosszútávú érdeke is ezt kívánja!


Nyilván amikor a kétütemű autókat betiltották, akkor sem éljenzett mindenki, de mégis kellett.

2021. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
13, a biciklisávokat is minden tervezés nélkül csinálta, nem hiszem, hogy erre lennének rendes ötletei.
2021. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
54%

Remélem a dízel buszokat és teherautókat is kitiltják. Mondjuk először azokkal kellene kezdeni, illetve rég meg kellett volna már tenni.


Amúgy engem nem érint negatívan, mert a városban vagy gyalog megyek, vagy biciklivel, autóm meg benzines, és jószerivel csak vidékre megyek vele. Viszont annak örülni fogok, hogy ha ez a kitiltás bekövetkezik, nem fognak kormot okádni a képembe a mellettem elrohanó dízelek, amikor biciklizem...

2021. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
45%

Tőlünk nyugatabbra már megvalósult számos városban, így kétségen kívül megvalósítható. A városlakók életszínvonalát, egészségét és közérzetét nagy mértékben javítja.

Ergo egyetértek vele.


Amúgy nem kell mindenkinek autóval járni, pláne nem egy nagy városban. Akinek mégis kell, az vehet fillérekért egy benzinest, de amúgy már a régebbi Priusok sincsenek aranyáron.

2021. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
66%

#17 Igen, én is remélem, hogy ezen a téren is lesz változás. Ehhez persze rengeteg állami és EU-s támogatás kellene, hiszen nem elég kitiltani a buszokat, le is kellene azokat cserélni. A közösségi közlekedés meg azért mégiscsak egy másik kategória, mint a személygépkocsi, ha egy főre leosztjuk a légszennyezettséget.


Bízom abban, hogy a következő kormánynak már valóban prioritás lesz a környezetvédelem, és erre is áldoz majd vadászati világkiállítás helyett.

2021. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
61%

Hosszútávon mindenképp ki kell kényszeríteni valamilyen környezetvédelmi stratégiát, szerintem ez nem kérdés. Tetszik vagy sem, ha az utódaink is szeretnének ezen a bolygón élni, akkor muszáj lesz.

Az ilyen dolgok nyilván érdekeket sértenek, de akkor is meg kell lépni. Szépen, finoman, hogy ne fájjon nagyon.

Ahogyan voltak lakosságot célzó pályázatok pl. a pedelecre meg háztartásigép cserére, ugyanúgy lehet pályázatokat indítani hibrid és elektromos autók beszerzésére. Nyilván ez sem megoldás mindenkinek, de lesznek, akiknek igen. A környezet védelme kell, hogy legyen annyira fontos, hogy semmilyen magánérdek ne állhasson felette.

2021. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!