Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok szerint minden...

A balosok szerint minden jobboldali "náci" de hogy miért? arra érv/indok nincs.

Figyelt kérdés
sok jobbooldali személyt le náciznak pedig nem rasszisták és nem is homofóbok, akkor mégis hogy lehetnének nácik? sokszor azt érzem hogy a balosok csak dobálóznak a szavakkal ahelyett hogy érveket mondanának!

2021. aug. 10. 01:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden jobboldali náci. Csak a náci jobboldali náci.
2021. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
52%
Ez mitől minősül magyar politikának? Nyugaton valóban igaz hogy ez megy de elárulnád nekem azt hogy az miért nem zavar ha a jobboldali "politikusok" csinálják ugyan ezt ha már minden áron magyar politikáról akarunk beszélgetni? Az sem zavar hogy az ország már tíz éve folyamatosan mesterségesen generált rettegésben van tartva mert minket mindíg csak elakar pusztítani valaki, legyen szó migránsokról, Sorosról vagy éppen Brüsszelről? Ezek valamiért nem problémák? Félre értés ne essék, amit a baloldali politikusok művelnek (főleg nyugaton) az sok tekintetben egyenesen undorító de ez tényleg kifogást ad arra hogy a konzervatív képviselet legalább ilyen undorító taktikákhoz folyamadjon? Nem hinném.
2021. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
58%
Szellemileg és erkölcsileg is inkább az alsóbb rétegek vannak reprezentálva a baloldalon, nem értik, mi az a nácizmus, és nem is érdekli őket, helyesen használják-e. Magyarországon értelmetlen nácizmusról beszélni, nincs hagyománya, nincs sovinizmus, nagyon befogadó a nemzet.
2021. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
54%

A jobbik is jobboldali, mégsem nácik, sőt vannak jobboldali személyek az ellenzékben nem kevesen, pl. Márki Zay, Gémesi.

Egyikre sem mondják, hogy náci.


Az viszont igaz, hogy amit most a fidesz követ az ideológiailag eléggé a fasizmusra hajaz. Így az ő szavazóikat fasisztának hívni nem áll annyira messze a valóságtól.

Nyilván a legtöbb ember magára sosem fog olyan jelzőket használni, hogy homofób, rasszista vagy fasiszta, mivel azt még felfogja, hogy ezek negatív jelzők, viszont ettől még a jelentés részük sokszor úgy viselkedik, hogy ezek a jelzők igazak legyenek rájuk.

2021. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
61%
A Jobbik jobboldali? Pár évvel le vagy maradva. Egyértelműen jobboldali párt amúgy sincs Magyarországon, de náci párt sincs. (Amúgy egyértelműen baloldalinak is csak a Fideszt lehet nevezni.)
2021. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
58%

#15

A jobbik program és megszólalás alapján mérsékeltj jobboldali. 2014-ben, illetve előtte is egyértelműen szélsőjobb volt. 2018-ban volt kb. határeset.

Jakab fogta és csinált belőle egy egyértelműen mérsékelt jobbos pártot.


Ezenkívül van náci párt, vagy hát, va olyan párt, ami ehhez kifejezetten közel áll. Ez a mihazánk.

És van egy fasiszta pártunk, a fidesz.

2021. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
#16 Mitől náci a Mi Hazánk, és mitől fasiszta a Fidesz?
2021. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
58%

#17

Mondok egy trükköt. Ez igazából már iskolában meg kellett volna tanulnod, de akkor megtanítom most én neked.


Rákeresel a jellmezőkre és összehasonlítod az adott párt tetteivel, mondandójával.


Régen könyvet kellett kinyiltnod, de ma már neten is rákereshetsz. Pl. fasizmus wikipédia szócikk és ott találsz jellemzőket.

Ha pedig úgyis vagy, akkor arra a következtetésre jutsz, hogy kivétel nélkül az összes jellemzője igaz a fideszre.


A mihazánkkal egyéb nehezebb dolgod lesz, de ezt a feladatot is rád bízom. Ott kicsit jobban bele kell ásnod magad a programjukba. Én személyszerint a kisebbségekről szóló részt ajánlom, ami úgy kezdődik, hogy "a tudományos álláspont ez, amit nem kevés kutatással igazoltak, viszont mi ezzel szembe megyünk és tök mást mondunk a témában".

2021. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

#18 Én ismerem a jellemzőket is, és a pártok tetteit is. Éppen ezért nem értem, hogy miért nevezed őket nácinak/fasisztának. Úgy tűnik, te kevésbé vagy tájékozott ezekben a témákban.

A Mi Hazánk programjával kapcsolatban pedig szimplán hazudsz.

2021. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
45%

#19

Akkor nem ismered.

Tessék, mondtam érvet, hogy a fideszre egytől egyig minden fasiszta jellemző igaz, ami a wikin van, és ennek ellenére nem cáfolsz, hanem egyből terelsz, mert tudod, hogy igazam van.


A mihazánkkal meg nem hazudik, azért emlékszem rá ilyen pontosan, mivel jót röhögtam, amikor úgy kezdték az írást, hogy ellent mondanak a szakértőknak.

Utána meg az oktatáson keresztül bemutatták, hogy a magyar mannyivel többet ér, mint egy kisebbségi.

2021. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!