Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 6 év egyetem után, mesterdipom...

6 év egyetem után, mesterdipomával rendelkező pályakezdőnek mennyi fizetést adnál, ha te határoznád meg a diplomás minimálbért?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 16:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%
Ez a gazdaság állapotától függ, persze szívem szerint adnék nekik bruttó 500 ezret minimum.
2021. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

"Mennyit fog keresni a sógornőd 3 év múlva, és mennyit a gyárban a segédmunkás."


Megnéztem a bértábláját, addig minősülnie kell, akkor 161-et.

Nálunk a gyárban 10 év alatt el lehet érni a nettó 300-at, a tanárnak ennyi idő alatt a 200 sem lesz meg. Tudtak, hogy szarul keresnek, de ez nevetséges. Főleg úgy, hogy 6 éves a képzésük.

2021. aug. 13. 17:33
 13/28 A kérdező kommentje:
És a gyárban amit írok, az tényleg akkor ennyi, ha a legalja marad, tehát semmit sem lép előre. De aki rendesen dolgozik, sorfelelős/műszakvezető/stb pozíciókban ennél nyilván jóval többet.
2021. aug. 13. 17:35
 14/28 anonim ***** válasza:
24%

Ha az állami szektorban dolgozókat nem vesszük figyelembe, akkor annyit, amennyit a tudása ér.


Ha valaki 6 év alatt annyi tudást szedett össze, amivel még egy betanított gyármunkás piaci értékét sem éri el, akkor azért kit kell hibáztatni? Tegyen rá még egy fél évet s tanuljon meg egy szakmát is, ami ér is valamit akkor. Biztos sokak számára elkeserítő, hogy a család és ismerősök által magasztalt értelmiségi, diplomás mivoltjukat a piac keresztbe f*ssa, ha abból nem tud pénzt szerezni. A cégek nem jótékonysági szervezetek, akik fizetnek, mert ügyes kisgyerek voltál, egyetemet végeztél és ezzel boldoggá tetted a nagymamádat. Majd akkor leszel több, mint egy gyármunkás, ha az ő munkájánál komplexebbet lehet rád bízni, és azt el is tudod végezni.


Tanárok fizetését értelemszerűen nem tudja beárazni a piac. De ott is van olyan, aki közmunkásként is hasznosabb lenne a társadalomnak, mint így és van olyan is, aki annyira jól és lelkiismeretesen végzi a munkáját, hogy normális piaci körülmények között millió forintot is elérné akár az, amit a gyerekkekel "csinál".


De mivel tanári pályán a teljesítményt nem igazán lehet jól mérni, mindenki ugyanazt az alacsony bért kapja, ami valóban méltatlanul kevés.

2021. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%

Hát attól függ milyen reálgazdasági hasznot termel. A pegagógus diploma nem ér sokat (semmit). Az ellenzék idején 85k nettó kezdőfizuval kezdtem. Most ugyan 145-ez, de jövőre már 210 lesz. Jön a 25 éves korig adómentes jövedelem fiataloknak, később felmegy 200-250-re, szal nincs már ok panaszra


Egyébként jó fizetésünk van a munkához képest. Napi 5-6 óra munka. 10-15-ig vagy 8-12-ig nem nagy cucc bejárogatni. Én szeretem. Ott a három hónapos nyári szünet (fizetet szabadság) + őszi + téli+ tavaszi szünet, nem rossz így azért. Én imádom! 👌

2021. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
2%
A tanár menjen magánszférába, akkor kereshet jól. Ha nem megy, akkor annyit is ér
2021. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"jön a 25 éves korig adómentes jövedelem fiataloknak"


A legtöbben már az érettségi körül betöltik a 19-et, és mivel 6 éves a képzésük, ebből pont kimaradnak.

2021. aug. 13. 17:42
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
A tanárképzés 5 éves. A tanítóképzés 3 éves. Neked valami nagyon nem megy ha a 6.ban jársz
2021. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%

18 évesen érettségizik egy rendes diák. + 5 év tanárképző = 23, akkor két évig amíg el nem éri a ped1-et kapja a pótlékot. Ez nagyon jó


Ha tanítóképzőt végez akkor 3 év után 21 évesen még 4 évig kapja a megemeltet. Remek!

2021. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ha tudnál olvasni, látnád, hogy nem rólam van szó.


Egyébként ezt még én is tudom, hogy hány évesek a képzéseik:

Óvónő 3

Tanító 4

Felsős tanár 5

Középiskolai tanár 6


És mivel ő gimiben tanít, 6 évet kellett tanulnia.

2021. aug. 13. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!