Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemeket miért nem...

Az egyetemeket miért nem rendesen privatizálták?

Figyelt kérdés

A privatizált, de állammal együttműködő egyetemre kiváló példa a Budapesten működő Metropolitan Egyetem.

A tulajdonosa a Central Europe Alfa Asset Management Ltd.


Ugyanúgy vannak rajta állami ösztöndíjas (nincs tandíj) képzések, mint egy állami egyetemen.


Sokkal több értelme lett volna a teljes privatizálásnak, mint ennek az alapítványi bohóckodásnak.Ezzel kvázi csak elkezdték cukrozni a kakát.


Színvonalban a Metropolitan pedig nem rosszabb, mint az állami egyetemek, viszont sokkal jobbak az eszközeik, modernabbak az épületek....stb.


2021. aug. 14. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem sikeres az az Egyetem.

Sokkal rosszabb a színvonal mint a konkurenciánál, általában oda azok mennek akiknek sokkal kevesebb pontja van mint kellene, egy BME messze jobb de még egy Corvinus is.


Amúgy mert ki fogja megfizetni neked a privatizált egyetemet?

Mert nem nagyon lesz jellemző az ösztöndíjas képzés, ez az 1 pozitívum talán a mostani rendszerben hogy legalább ez van és pont ezt kéne elcseszni?

2021. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Az államnak - a modern államnak - vannak KÖZfeladatai. Ilyen az infrastruktura építése/fenntartása, a szegények segítése, ellátása, az egészségügy és igen testvérem, ilyen az OKTATÁS.

A kérdésed már ott hamis, hogy nem veszed észre, adót nem azért fizetünk, hogy egy szűk kör ellopja, hanem azért, hogy a közjót szolgálja.


Amikor a fenti privatizációt megcsinálták, azzal minket állampolgárokat loptak meg. Értem én, hogy a magyarok többége buta birka, de a mindne szinten zajló lopás semmilyen módon nem igazolható. Az általad említett egyetem esetében pedig felháborító.


Mondjuk tényleg, azt már nem is említem, hogy a metropolitan a gagyi egyetemek közé tartozik.

2021. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!