Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mi ez az...

Magyarországon mi ez az állandó siránkozás az ingatlanárak miatt?

Figyelt kérdés

Nevetségesnek tartom ezt a siránkozást.

Azt meg főleg,hogy sokan a politikát okolják érte, ami csak részben felelős (csok) az áremelkedésért méghozzá csak az ingatlanok töredékéért.

Régebben, a volt szoci országok közül Magyarországon voltak a legolcsóbbak az ingatlanok,Budapest olcsóbb volt, mint Krakkó,Pozsony.Most viszont behozta a "lemaradását"

Magyarországon 15-20 éve irreálisan olcsón lehetett ingatlanhoz jutni.

Mellesleg, az egész egy nyugati trend.



Az árak robbanása elsősorban csak a "menőbb" helyeken figyelhető meg, mint Budapest és környéke, észak-nyugati vidéki városok (Győr,Sopron,Mosonmagyaróvár).De, például a gyengébb vidéki városokban,falvakban,kisvárosokban kevésbé, mivel ott nincs rájuk akkora kereslet.



Nem csak ingatlanok ára nőtt,hanem a magyaroknak több a pénze is.

Én 31 évesen sokkal jobban élek, mint a szüleim ennyi idősen.Sokkal több mindent megengedhetek és van saját budapesti ingatlanom is.

Csupán, racionálisan kell diplomát/szakmát választani, nem érzelmi,szentimentális alapon.

Meg, tudni kell karriert építeni, nem szabad hűséget fogadni egy cégnek sem.


2021. aug. 15. 17:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%

Én sosem siránkoztam, kiköltöztem külföldre. Itt bérek is vannak, otthon meg csak a fű nő amit a közmunkásoknak le kell kaszálni.

Amúgy való igaz, Mo.-n nem érnek annyit az ingatlanok, be is fagyott a piac a magas árak miatt. De majd a hitelmoratórium után kiderül mennyit ér valójában egy magyar ingatlan, az EU második legszegényebb országában.

2021. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
A lúzerek mindig panaszkodnak. Egyszerűbb, mint kitűzni egy célt, s megvalósítani, mint pl én tettem. (Saját erőből + hitel vettem egy új építésű lakást Budán, miután összespóroltam rá a pénzt.)
2021. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

2#


Én is így tettem.

Habár nem Budán, de útépítésűt bár nem tiszta újat.

2021. aug. 15. 17:35
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Örülök hogy itt gyakorin mindenki milliomos, de elsősorban gazdag, vagyonos ember. Én nagymamámmal élek együtt már születésem óta, mivel szüleim 3 gyerek mellett sosem voltak képesek elköltözni itthonról külön házba.

Most hogy végre van 30 millió Forintjuk (hitellel együtt) nem tudnak venni sehol házat ahol leélhetnék a nyugdíjas éveiket.

Mondhattok nyugodtan bármit nem sértődöm meg, de higgyétek el hogy csak kisebb mértékben a szüleim hibája hogy nem tudtak házhoz jutni és nagyobb mértékben azoké akik felvásároltak 4-5 vagy több házat/lakást és évről évre tornászták fel az árakat, aztán jött a CSOK és most én 23 évesen ott vagyok hogy vagy vállalok 3 gyereket egyetem után, de ehhez kellene egy barátnő is aki akarna ennyi gyereket és akkor lenne saját házunk, vagy kimegyek külföldre dolgozni 4 évet és önerőből veszek egyet.

2021. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező

Ha megfigyeled, azok "siránkoznak" akik mindig minden miatt siránkoznak és a legtöbbjük szerint a baj oka a fidesz.

Sok más embernek sem jó a magas ingatlan ár, sokan mások sem tudnak lakást venni éppen most, vagy talán sohasem, de ők nem siránkoznak, tudomásul veszik, hogy nem tud mindenki lakást venni és egy lakás soha nem volt olyan amit zsebből meg lehetett vásárolni az átlagembernek.

Voltak hullámok, amikor kicsit könnyebb volt ingatlanhoz jutni, mint a rendszerváltást követően amikor az önkormányzatok eladták az ingatlanjaikat, meg egy-egy rövid időszakban, amikor vagy mélyponton volt az ingatlanok ára, vagy éppen beindult egy program és még nem volt idő a drágulásra.

2021. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

"égebben, a volt szoci országok közül Magyarországon voltak a legolcsóbbak az ingatlanok,Budapest olcsóbb volt, mint Krakkó,Pozsony.Most viszont behozta a "lemaradását" "

A fizetésünk mikor hozza be a lemaradást? És a fizetésünk reál értéke?


"Nem csak ingatlanok ára nőtt,hanem a magyaroknak több a pénze is.


Én 31 évesen sokkal jobban élek, mint a szüleim ennyi idősen.Sokkal több mindent megengedhetek és van saját budapesti ingatlanom is."

Tényleg, 31 évesen több pénzed van, mint 20 évesen volt? Hogy mik vannak... ez mindent igazol.


Elárulom: ez a 80-as években is így volt.

2021. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Az biztos hogy régen összefogott a rokonság és felhúztak egy sátortetős házat ingyen.aztán ezt visszafizette az illető, legközelebb ő ment házat építeni a rokonsághoz.

"Mellesleg, az egész egy nyugati trend."-mi,az irreális ingatlanárak?és akkor mi van?majd elfogadom a nyugati trendet ha nyugati bérem lesz és nem 400 eurókért leszek kénytelen dolgozni.

2021. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

8.


Ki mondta, hogy 400 euróért kell dolgoznod?Pisztolyt fognak a fejedhez?


Ha kicsit élelmesebb vagy, akkor ennek a háromszorosát megtudod keresni.

2021. aug. 15. 18:06
 9/26 anonim ***** válasza:
15%
Még úgy hiszik, hogy az állam határozza meg az árakat mint kádár-elvtárs idején.
2021. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

Semmi köze az aktuál politikának és a CSOK-nak a lakásárakhoz, hasonlítsátok össze az árakat pl. a Román vagy Szlovák viszonyokkal, én megtettem és arra jutottam, hogy hazugság az, hogy nálunk más tendenciák játszódtak le az elmúlt 5-10 évben, mint ott. Ugyanazon a szinten mozgunk. Ezt már sokszor leírtam, soha senki nem volt képes ellenérvelni ebben, csak újra meg újra bégeti vissza mindenki, hogy igenis a CSOK meg a Fidesz miatt drága és még véletlenül sem azért, mert máshol is az...


Amúgy én nem tudom, hogy szüleim és barátaim szülei annó hogy csinálták, de ők huszonévesen saját lakással rendelkeztek, én ugyanolyan (legalábbis jólfizetőség szempontjából) területen dolgozom, de úgy érzem, jóval nehezebb dolgom van, mint az előző generációnak, holott azóta KEVESEBBEN lettünk és TÖBB LAKÁS lett. Elvileg gazdagabbak is lettünk, bár hozzá teszem, hogy míg régen nagyszülők lakáspénzt dobtak össze gyerekeknek, ma ez legalábbis nálunk elképzelhetetlen, mert brutális összegekről van szó és nem csak BP.-n.

2021. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!