Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó ez a siránkozás?

Mire jó ez a siránkozás?

Figyelt kérdés
Nem értem... Szinte mindenhol azt látom és olvasom, hogy "nincs demokrácia", meg "addig indulok el külföldre amíg még lehet". Ha nincs demokrácia, akkor miért volt tegnap szavazás? Mindenki arra szavazott akire csak akart. Ha a Fideszre akartál akkor arra szavaztál, ha az MSZP-re akartál akkor arra, ha a munkáspártra akkor arra. 70%-os részvétel mellett lett meg a Fidesz 2/3. Lehet háborogni, meg lehet hogy nem tetszik, de akkor is mindenkinek egy szavazata volt, és az emberek így döntöttek. Azért le idióta parasztozni meg tanulatlan akkor nevezni egy vidéki embert mert a Fideszre szavazott az az ellenzéki szavazókról állít ki bizonyítványt... Csak azért leidiótázni valakit mert más a véleménye... Ott volt a lehetőség, még arra is hogy az ellenzéki pártok összefogjanak, nem tették meg. Ott volt a lehetőség, hogy mindenki a Fidesz ellen szavazzon, nem történt meg. Miről beszélünk? A másikhoz még annyit, hogy ha az elmúlt 8 évben szabadon el lehetett hagyni az országot mindenkinek, akkor ez miért most változna? Nem kell ez az uszítás, ha valaki el akar menni innen az elmehet most is meg bármikor amikor csak kedve tartja. De ez a sírás ez szánalmas... Még az is adott, hogy kimentek az utcára és úgy tüntetitek el a Fideszt, viszont ha nem sikerül, akkor annak is vállalni kell a következményét... De egyébként tényleg nem értem azt sem, hogy mi a probléma a Fidesszel... Úgy állítja be mindenki, mintha most valami katasztrófa történt volna. Mint amikor Trump nyert az USA-ban, ott is egy hétig tüntettek, elmondta mindenki, hogy Amerikának vége (ott is figyelmen kívül hagyva a tényt, hogy az emberek demokratikus úton szavaztak rá), aztán mi történt azóta? Semmi, megy tovább ott is az élet mint ahogy itt fog. Azt még hozzá kell tennem, hogy ezt az egészet 21 évesen, egyetemistaként írtam le. Az a baj, hogy sok hasonló korúval ellentétben nem látom mi a baj. Egy szaros diákmunkával 1500 forintot keresek óránként, de csak az ösztöndíjból ki lehet játszva fizetni egy 1 hetes nyaralást akár Görögországban de még lehet Spanyolországban is, a szülővárosomban és Budapesten is egy csomó minden épül és javul, és lehet mondani, hogy így meg úgy lop a Fidesz, de közben legalább csinálnak valamit. Az MSZP mit csinált? Azon kívül, hogy kölcsönöket vett fel és megszorításokat vezetett be. Akkor mi vidékiek is mondhatnánk, hogy idióta agyoniskolázott pestiek, képesek arra a pártra szavazni amelyik tönkretett mindent 2010 előtt... 12 éve még ment a harc az utcákon Pesten, ma meg már Pest nagy részén újraválasztanák ugyanazt a pártot akik ellen akkor harcoltak. Gyönyörű... Ennyit akartam, és a sok ellenzékivel ellentétben én teljesen nyitott vagyok a kulturált eszmecserére, szívesen meghallgatom mindenki véleményét, mert tényleg érdekel, hogy mi a baj a Fidesszel...

2018. ápr. 9. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hogy mi a baj? MINDEN.

Szegény Fidesz utálok márcsak külföldön találnak menedéket.

2018. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2.

Ja, de ők pár év múlva is még az EU-ban élnek.

2018. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak a vidéki nagyiddal beszélgess a politikáról.
2018. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


"Ennyit akartam, és a sok ellenzékivel ellentétben én teljesen nyitott vagyok a kulturált eszmecserére, szívesen meghallgatom mindenki véleményét, mert tényleg érdekel, hogy mi a baj a Fidesszel..."

2018. ápr. 9. 09:03
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a vidéki nagyim sem Fidesz szavazó. Nem tudom olvastad-e amit írtam, de azt írtam le benne, hogy nekem jó ami most van. Egy utolsó szar diákmunkával keresek egy csomó pénzt, a kis fos ösztöndíjam elég arra, hogy elmenjek egy hétre nyaralni, otthon is meg itt Pesten is azt látom, hogy építkezések vannak, meg fejlődés van. Valamiért nem érzem át ezt a gyászoló hangulatot, ezért írtam, mert kíváncsi vagyok. Ha nekem 21 évesen egyetemistaként nincs bajom az egésszel akkor a többi hasonló korúnak mi a baja? Ez érdekel a legjobban.
2018. ápr. 9. 09:10
 6/15 anonim ***** válasza:
"a többi hasonló korúnak mi a baja" Szerinetm egy ket hangsokodo meg lazango momentumos kivetelevel nekik sincs baja
2018. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én mérnöki mesterszakon tanulok, 4,7-es átlagra havi 19 ezer forint tanulmányi ösztöndíjat kapok, amit ősszel 2 hónapos késéssel fizettek ki. A szociális ösztöndíjat megpályáztam, mert a szüleim keresete meglehetősen alacsony és még hitelünk is van, mégsem kaptam meg, kerethiány miatt elutasították, hozzátéve, hogy egyébként is csak havi 6 ezer forint lenne az összege.

Na most szerinted havi 19 ezer forintból meg lehet élni úgy, hogy kolis/albis vagy? Én nem így látom. Külföldi nyaralás, hol élsz ember?


Most jöhetsz azzal, hogy lehet menni diákmunkára. Sajnos nekem hétfőtől csütörtökig óráim vannak, reggel 8-tól délután 16-ig, így nem nagyon érek rá. Hiányozni nem lehet, még az előadásokon is katalógust vezetnek. Délután 16-kor végzek, hullafáradt vagyok és lehet kezdeni írni a jegyzőkönyveket, amivel jó esetben este 7-8 órára végzek. És igen, minden héten van jegyzőkönyv a mérésekből, nem is egy, amit a következő hétre már készen le kell adni, különben bírság vagy aláírás megtagadás a következmény.


A hétköznap tehát el is telt, jön a 3 napos hétvége, neki lehet állni zárthelyikre készülni, a komplexebb tervezői feladatokat megcsinálni, sőt én még TDK dolgozatot is készítettem, valamint a diplomamunkával is rohamosan haladni kell. Az ezekhez szükséges szakirodalmazást, méréseket, kiértékelést, konzultációt stb. is be kell passzíroznom a kevés szabadidőmbe, ami marad. És ne hidd azt, hogy ezekből sem akad minden hétvégére, nem ritka, hogy 5 tervezői feladat van tárgyanként, még az ünnepek alatt sincs megállás.


És akkor nézzük a kilátásokat végzés után. Maradhatok az egyetem doktorandusznak vagy tanszéki mérnöknek, a fizetés nettó 140 ezer forint. Ha doktori fokozatot szerzel, a tanársegédi és adjunktusi fizetés 120-140 ezer forint között mozog.

Ha megpróbálok az iparban elhelyezkedni, vagy nincs éppen üresedés, bőven elég néhány mérnök az adott helyre vagy ha fel is vesznek, indulhatsz nettó 180 ezres fizetésről. Vagy minimum 2-3 év szakmai tapasztalat szükséges ahhoz, hogy egyáltalán alkalmazzanak.

Gyakorlati hely keresése megint nem egyszerű, ha fel is vesznek, nem fizetnek semmit vagy olyan munkákra alkalmaznak, mint például takarítás, festés stb.


Micsoda kilátások, tényleg nem kell itt siránkozni.

2018. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja és azt már meg sem említem, hogy hallgató szerződést kell kötni az állammal beiratkozáskor, tehát ha nem dolgozol hazai munkaviszonyban annyi ideig, ameddig a tanulmányaid tartottak, vissza kell fizetned a képzési díjat.

Ha nem az első félévben hagyod ott az egyetemet (aminek lehet bármilyen oka), ismét csak vissza kell fizetni a képzési díjat.

Ha nem érsz el megfelelő tanulmányi átlagot, nem szerzel elég kreditet, átsorolnak költségtérítésesnek. Hozzáteszem, ennek is lehet bármi oka, nem feltétlen az, hogy valaki sz***ik bele vagy hülye hozzá.

Ha nem jössz ki a kevés ösztöndíjból és nem tudsz diákmunkázni sem, vegyél fel diákhitelt.

Az oktatás színvonala pedig bőven hagy kívánnivalókat maga után.

Hadd ne soroljam, szánalmas az egész ország.

2018. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek sokat kell tanulnia aki nem bölcsész szakon van. Én is éjszaka járok dolgozni. Valaki meg nem részmunkaidőben meg diákmunkával, hanem teljes munkaidőben dolgozik és amellett csinálja az egyetemet mégse panaszkodik. Én is éjszaka dolgozok mégse sírok. Ha meg az őszi és tavaszi félévben minden hónapban elteszed azt a 19 ezret akkor ott vagy hogy június 10-én van 152 ezer forintod. Abból él tudsz menni egy hétre nyaralni. És ne mondd, hogy nem tudod eltenni mert én is el tudom, azzal együtt, hogy fizetek egy albérletet, fizetem az utazást haza meg vissza minden hétvégén, fizetem a kajám nagy részét, fizetem a szórakozásomat, szülőktől max ennivalót kapok dobozban 2 napra és kész. Az írásod nagy része arról szólt, hogy Úristen mennyit kell tanulni, nincs idő dolgozni sem. Akkor aki gyereket nevel plusz dolgozik és mellette tanul az mit mondjon? Én mit mondjak? Mit mondanék? Nehéz? Az. De tudtam, hogy mire vállalkozok. Ha Jobbik kormány lett volna akkor jobb lett volna? Nagy szart. MSZP már volt, akkor jobb volt? :DD LMP meg maga szart volna be a legjobban ha kormányozni kell mert azt se tudták volna hirtelen, hogy most mitévők legyenek. :DDD
2018. ápr. 9. 10:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Elég kamu szaga van a történetednek, de te tudod. Egész nap órákon ülsz, utána még órákig tanulsz, aztán mész éjszaka dolgozni. Mint egy robot. Ez szerinted élet?

Mikor alszol, ha te csak tanulsz vagy dolgozol? Valószínűleg politikai irányultságot tévesztettél, neked nem a Fideszre kell szavaznod, kezdj el olvasgatni a baloldalról, kezdetnek Alekszej Grigorjevics Sztahanov-ot tudom a figyelmedbe ajánlani.

2018. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!