Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki sárkánynak érzi...

Ha valaki sárkánynak érzi magát azt is ugyanúgy el kell fogadni, mint ha férfiként nőnek?

Figyelt kérdés

Sárkányember:

https://www.youtube.com/watch?v=_d_nycoiLwo


Ma akkor, ha te pl. férfi testben nőnek érzed magad, bőven elég ezt kijelentened, és kész is a helyes diagnózis. Persze ha operáltatni akarsz, akkor orvosilag további vizsgálatokra szorulsz, de a társadalomnak addig is kötelessége téged nőként kezelni, mert különben rögtön jön a transzfóbozás, nácizás. Lásd ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=89BIZWM8OtA


Szóval ez az ember konkrétan levágatott magából részeket, mert sárkánynak képzeli magát. Erre persze már az LMBTQ-sok közül is sokan gondolom azt mondanák, hogy nem normális - de kérdem, milyen alapon? Miért lenne ez kevésbé normális a transzneműségnél, mikor bőven elég a helyes diagnózishoz a bemondás?

Hol húzódik a határ? Van egyáltalán határ? Mikortól kell mentális gyógykezelésre küldeni valakit, ha egyáltalán kell?



2021. aug. 17. 08:04
1 2 3 4
 21/32 hypno ***** válasza:
100%

#20


A világ tele van identitás zavaros emberekkel.

A te sárkányod nem sokkal extrémebb, mint akik tele vannak tetoválva, vagy agyonplasztikázva. Csak feltünőbb.


Ha ez a nyomorult azt mondaná, hogy évente el akar fogyasztani egy szüzet a jóindulatáért cserébe, akkor megérteném hogy kiakadsz, de így kinek árt?

2021. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

21: a kérdés az volt, hogy ezt is ugyanúgy el kell-e fogadni, mint azt, ha valaki sárkány helyett más neműnek képzeli magát.

Nyilvánvaló, hogy egyik sem normális, de te kihagytad a sárkányember mellő a transzokat.

2021. aug. 17. 11:41
 23/32 Fero89 ***** válasza:
100%

#11 A leopárdember nem mondta magát leopárdnak a sárkányember meg sárkánynak mondja magát, és akkor mi van? Amennyire te látod mindkettő drasztikus testmódosításokon esett át, miért jobb az ha én leopárdszerűre módosítom a testem, de embernek tartom magam, mint ha sárkányszerűre módosítom a testem és annak is vallom magam. Határozd meg kérlek pontosan mit jelent az elmebaj.

Ugyanígy #12 elmondanád milyen kritériumok alapján nyilvánítanál valakit elmebetegnek?

#16 nem tudom, hány? Komolyan kérdezem. Van adatod arról, milyen gyakori a mentális betegek között, az hogy az illető Napoleon-nak képzeli magát? Hát még Napoleon REINKARNÁCIÓJÁNAK, ami nem látom be miért nagyobb marhaság mint bárki, vagy bármi más reinkarnációjának hinni magad.

Volt 'szerencsém' egy rövid ideig élvezni egy ilyen intézet vendégszeretetét, és senkihez nem volt szerencsém, aki azért került be, mert nem annak vallotta magát aki a személyijében szerepelt. Hasonlóról is inkább csak egy 'rémhír' keretében olvastam:

[link]

2021. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

23: talán az a különbség, hogy a leopárdra tetkózás egy extrém fétis, az, hogy sárkánynak gondolom magamat meg elmebaj, skizofrénia. A transzneműséghez hasonlóan.

Tudod, ezek orvosi fogalmak, van nevük is, csak ezt ma már le szokás tagadni és normalitásnak beállítani a mentális zavart.

2021. aug. 17. 12:16
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, ezek orvosi fogalmak"


Ha ennyire szakértője vagy a témának akkor azt is tudhatnád, hogy a transzneműséget kizáró ok a mentális zavar és skizofrénia. Egy transznemű embernek a hivatalos diagnózishoz és papírjaihoz kell egy pszichológus által kiállított papír (papír a papírhoz, bürokrácia én így szeretlek), amelyen szerepel egy nagyon fontos mondat, ami így hangzik: "A realitáskontrollja ép/egészséges". Ez hétköznapi ember nyelvére lefordítva annyit tesz, hogy nem elmebeteg, nincs mentális zavara, nem skizofrén, és teljesen tisztában van a cselekvéseivel.


Ha egy sárkány-ember szeretné ugyanezt elérni feltételezem nem sikerülne neki.

2021. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

25 a gender "tudomány" szerint persze.

A fajelmélet "tudománya" szerint meg el kell altatni az alsóbbrendűnek és selejtesnek ítélt egyedeket, köztük téged is.

Maradjunk inkább a realitás talaján és azt az orvostudományt vegyük alapul, amihez nem társul politikai ideológia. És akkor mindjárt nem lesz a skizofrénia egészséges.

2021. aug. 17. 13:44
 27/32 Fero89 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, elárulnád nekünk azon végzettséged, mely alapján eldöntöd mi elmezavar és mi nem az, hovatovább hogy mi tudomány és mi nem az? Hogy definiálod te a skizofréniát például?
2021. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Habilitáltam szociológiából, társadalomtudományból, orvostanból és pszichológiából.
2021. aug. 17. 14:09
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

"Maradjunk inkább a realitás talaján és azt az orvostudományt vegyük alapul, amihez nem társul politikai ideológia. És akkor mindjárt nem lesz a skizofrénia egészséges."


Én azt veszem alapul, te talán nem? A skrizofrénia pedig eddig sem volt egészséges.


"A fajelmélet "tudománya" szerint meg el kell altatni az alsóbbrendűnek és selejtesnek ítélt egyedeket, köztük téged is."


Szeretem amikor kifogynak a hozzád hasonló emberek az érvelésből és semmi mást nem tudnak felhozni, mint, hogy "alsóbbrendű selejt vagy és el kell altatni" .... Miközben azt sem tudod, hogy én ki vagy micsoda vagyok... de akkor a TE saját logikád alapján, én pedig úgy gondolom hogy te vagy az aki altatásra szorul. Most hogyan döntsük el, hogy kinek meséljen az anyukája lefekvéshez mesét? Kő-papír-olló? Csak elötte szólj, ha téged altatnak akkor ne sárkányos mesét olvassanak mert rémálmaid lesznek.

2021. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 hypno ***** válasza:
100%

#28


Hát persze. 🤣🤣🤣 Én készséggel elhiszem, csak te is hidd majd el amikor én hazudok.

2021. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!