Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Értelmesebb lenne, ha Magyaror...

Értelmesebb lenne, ha Magyarországon 4 év helyett 5 évente tartanák a parlamenti és önkormányzati választásokat?

Figyelt kérdés
Mint jó néhány országban?

2021. aug. 22. 10:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyiban jobb lenne, hogy kevesebb lenne a költség, meg ritkábban lenne az a borzalmas kampányidőszak. De amúgy inkább a 4 év az átlag az EU-ban.
2021. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem bánnám,talán ritkabban kéne elviselni a "kampány" szó alatt futó fröcsögést.
2021. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Ja gondoltam már erre én is.Szerintem 4 év kevés ahhoz hogy az új kormány meg tudja valósítani az elképzeléseit.Az elején átszervezésekre,a korát kormány hibáinak kijavítására megy el sok idő,érdemi munkát végezni alig lehet.Ha nem jövőre lennének választások hanem egy évvel később,én támogatnám.
2021. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem támogatom, inkább lefelé vinném 2 évre, nagyon sokat tud változni 2 év alatt a világ és a inkább hamarabb változzon a vezetőség is mint később. Másfelől a képviselők is jobban tepernének dolgoznának, h ne repüljenek 2 év alatt.


Amerikában az alsó házat 2 évente a szenátust egyharmadát is 2 évente cserélik.

Cseheknél a szenátust szintúgy.

2021. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az azonnali visszahívhatóság lenne a legértelmesebb.Ha nem a kötelességét teljesíti a választott vezető,mondjuk például az adófizetők pénzén elkezdi kiplakátolni az országot különféle ocsmány mázolmányokkal,akkor az legyen rögtön elmozdítható.
2021. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kevesebb legyen, és visszahívható.
2021. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem legyen 35 évente, az a fideszesek kedvenc száma
2021. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Az önkormányzati választásokat már 5 évente tartják.


Én inikább azt támogatnám, hogy önkormányzati választáson csak az indulhasson, aki sosem volt egy párt tagja sem és sosem indult párttámogatással.

2021. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
59%
Én ezerfős, sorsolásos, reprezentatív népgyűlést szeretnék évente.
2021. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nemzetgyűlést szeretnék és nemzeti szocializmust ahol a magyarság érdekei fognak érvényesülni.
2021. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!