Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meleg honfitársaink miért...

Meleg honfitársaink miért tagadják le, hogy létezik meleglobbi?

Figyelt kérdés

Nincs ma tv sorozat vagy film ahol ne lenne kötelező egy meleg szereplő, elég a Netflixet bármelyik termékét megnézni. A nyilvánosságban ha bárkire rávetül a homofóbia gyanúja (vagy rásütik), búcsút inthet a karrierjének. Aki multiknál dolgozik tudja, hogy Pride napokat tartanak, és természetesen nem opció a másféle vélemény jelenléte vagy kimaradás a közös buliból. Óriásmultik pénzelik minden évben a mozgalmat, üdítőket, sporttermékeket adnak el velük, csapból is ennek megfelelően ők folynak. Mindez külföldön hatványozottan igaz.

Erre mégis azt mondják, hogy csak a Fidesz csinál belőlük ügyet, mert amúgy olyan csendben lennének hogy a fingot is előbb lehetne meghallani mint őket.

Ez mennyire hihető történet?



2021. aug. 25. 03:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
71%

Mondj már egy ilyen netflixes b*ziságot.

Szerintem te direkt azokat nézed.

2021. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
59%

Mindaddig lesz - és jogosan lesz meleglobbi, amíg a hatalom a melegek elleni gyűlöletet gerjeszti.

Önvédelemre mindenkinek joga van.

.

Nem, nem vagyok meleg, csupán a másikat is emberszámba veszem.

2021. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
84%

"Nincs ma tv sorozat vagy film ahol ne lenne kötelező egy meleg szereplő, elég a Netflixet bármelyik termékét megnézni."


De a netflix és igazából kb. az összes sorozat és film, amire gondolhatsz, az az USA-hoz tartozik. Az, hogy az internet útján minden tartalom globálisan is elérhető és az internetes szolgáltatások globálisan is igénybevehetők, az egy másik kérdés.


Magyarországon, magyar gyártású, magyar célcsoportú meleglobbi nem létezik. Erre kizárólag a Meseország mindenkié kiskönyvet szokták tudni példának mondani, de azt is úgy, hogy egy sorát nem olvasták, csak benyelték azt, amit a könyvről harmadik személyek (politikusok) mondanak. Vagy esetleg a pride-ot, de ami évente 1-szer (30 éve) van megtartva vonulás, az aligha meríti ki a lobbi fogalmát. Tud bárki is releváns példát mondani? Nem hiszem.

2021. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%

13.


Coca-cola plakátok.

2021. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%

"Coca-cola plakátok."


Egynek elmegy, köszönöm. Esetleg még valami valakitől? Kicsit sováncsnak érzem.

2021. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 steven95 ***** válasza:
80%
Egy Coca-Cola plakátra jut 10000 heteroszexuális reklám. Gratula.
2021. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
1%
Mert 1 buzogányra jut kb 1000 hetero ember a világban, gratula.
2021. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
88%

Képzeld el, hogy a legtöbb meleg tini, aki mondjuk a 90-es évek után, én mondjuk 1991-ben születtem kedves kérdező. Annak nem volt könnyű. Én nem a fővárosban nőttem fel, hanem egy kelet-magyarországi megyeszékhely mellett található kisvárosban.


Három generáció élt együtt és nagycsaládban nőttem fel, mivel van 3 bátyám. Apám lengyel volt, szóval eleve adott volt egy vallásos római katolikus háttér. Sok szempontből toleránsnak neveltek: A két kultúrában felnőni eleve adott volt, plusz azt, hogy sokszor utaztam rokonokhoz apám hazájában.


A legkisebb tesó szerepe eleve alkalmazkodást kíván. Toleránsssá tett az is, hogy édesanyám bátyja testileg és értelmileg is még ha enyhén sérült volt, édesanyám is mozgáskorlátozott, de ő tanítónő lett. Plusz az is, hogy nagyon idős nagyszüleim voltak, de olyan tisztelettel és szeretettel teli és közvetlen kapcsolatban állok minden rokonommal.


Én már így visszagondolva a kisgyermekkoromra jó pár vagány srácot megnéztem oviban, aminek a túlérzékeny melegségem lehetett az oka.


A b*zi szót csak 10 éves koromban hallottam először.


12-13 évesen fokozatosan tudatosult bennem a melegségem.


14-16 évesen összeboronálták hittanon egy lánnyal, a vele egykorú nagynénje jóvoltából. Itt mindig azt éreztem, hogy megjátszom magam, meg hogy átverek mindenkit.


Közben én is néztem meleg sorozatokat, és olvastam melegségről, de nem tudtam azt magamnak se kimondani, hogy én XY meleg vagyok. Nem amiatt néztem mert éjjel nappal ilyen hatás ért volna, hanem mert úgy éreztem, hogy közöm van hozzá.


18-20 évesen tapasztaltam, hogy hogyan közösítik egy évek óta ismert osztálytársnőmet a szakközépiskolában a leszbikussága miatt, akkor vállaltam fel, szolidaritásból.


20 éves korom után az első szakmai képzésen 2. évében mertem elmenni meleg buliba, de előtte már találkoztam más meleggel, meg meleg szervezetekkel, sziget fesztiválon 21 évesen.


Utána meg lassacskán bekapcsolódtam a vidéki meleg aktivizmusban. Volt mikor hol kiszálltam tanulmányok és külföldi tanulmányok miatt, hol visszatértem.


A legjobb időszakom 2016 januárjától és 2017 augusztusáig tartott, mert ez által más profiljú civil és informális szervezetekkel is megismerkedtem, de 2017 november és 2018 augusztusáig is elég voltam aktív voltam.


Utána ahogy felköltöztem Budapestre párszor vettem részt aktivizmusban, leginkább Tilosban voltam társ műsorvezető egy meleg rádiós műsorban, két nagy öregtől tanultam sok mindent.


Egyszerűen a szociális érzékenységem miatt lettem aktivista.

2021. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
9%
Akkor te ilyen szuper-b*zi vagy utolsó?
2021. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
72%

Én egyszerűen meleg vagyok, akinel volt igénye arra, hogy megismerjem más és más civil mozgalmakat, eléggé sokat olvastam kamaszként történelmi, irodalmi, művészettörténeti, környezetvédelmi és társadalomtörténeti témájú írásokat és talán ez is hatással volt, hogy ha egy rendszer rossz, és kirekeszt, akkor próbálj meg változtatni.


Lengyelországban és gyakorlatilag 1956-ban, 68-ban, 70-ben, 76-ban és 1980-tól kezdve lázadoztak a szovjet típusú kommunizmus ellen és most is van erőteljes tiltakozás 2015 óta fenn álló Kaczynski féle modell ellen.

2021. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!