Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány és a közt. elnök...

A kormány és a közt. elnök szellemi képességeiről mit gondolsz a legutóbbi trianonozás fényében?

Figyelt kérdés
Odamegy egy politikus Ukrajnába, és elkezdi ecsetelni Trianont, meg nagyhatalmi elnyomást, igazságtalanságot, párhuzamba állítva a Krímmel. Miközben Trianonnak köszönhető Ukrajna is kapott jelentős területeket, nemrég ukrán nacionalisták tervezték megmérgezni a magyarok vízkészleteit, sorra vegzálják a magyarokat, vagy szándékosan viszik a frontra meghalni. Korábban a magyar kormány vetette fel, kért autonómiát, miközben nagyon soviniszta lett Ukrajna, és épp polgárháborúban áll orosz kisebbségével... Annak sem lett jó vége. Szellemileg hogy állhatnak az ország vezetői ilyen szinten? Vagy ez a normális diplomácia, csak én nem értem?

2021. aug. 25. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk olyan szituációban, hogy az érdekeink érvényesüljenek Ukrajnával szemben.


A "mesterlépést" nem egy elképzelt sakktáblán kell megtenni, hanem azon a konkrét sakktáblán, ami előtt ténylegesen ülsz.


Ha hatalmon lennél, értenéd.

2021. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Miért volt mesterlépés egy polgárháborús országtól autonómiát követelni, hogy aztán vegzálják az ottani magyarokat, és már a megmérgezésüket tervezzék?

Amúgy Ádert meghívták ide, tehát ezt nem fricskának szánta (szellemileg amúgy sem áll azon a szinten). Bár ez is érdekes, hogy máskor meg az oroszok mellett áll a kormány. Emiatt sem volt ez szerencsés, az oroszok sokkal fontosabbak, mint az ukránok. És még a románokat is sikerült feldühíteni, ami az ottani magyaroknak rossz, főleg ha semmit sem tesz azért a kormány, hogy ne börtönözzenek be ártatlanul magyarokat...

2021. aug. 25. 17:10
 13/19 anonim ***** válasza:
Gondolom abból az autonómiából indultak ki, ami Spanyolországban, Olaszországban, és az Egyesült Királyságban létezik.
2021. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ja. De egy normálsi ember tudja, hogy egy polgárháborúban álló, kisebbsége ellen fegyverrel harcoló, felkorbácsolt, soviniszta országtól nem szabad autonómiát követelnie egy gyenge szomszédnak. Mert a válasz magyarellenesség, üldözés lesz.

Áder szerintem nem is tudja, mi az a Trianon, az egyik rablóállamnak panaszkodik róla... Ilyen eszébe sem jutna egy normális embernek, akinek fáj Trianon. Ízléstelen.

2021. aug. 25. 17:23
 15/19 anonim ***** válasza:

"Ja. De egy normálsi ember tudja, hogy egy polgárháborúban álló, kisebbsége ellen fegyverrel harcoló, felkorbácsolt, soviniszta országtól nem szabad autonómiát követelnie egy gyenge szomszédnak. Mert a válasz magyarellenesség, üldözés lesz."


Ilyet nem állítottam. Azaz nem állítottam, hogy az, amit a kormány tesz, az helyes.


Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a te felemás álláspontod sem nagyon következetes. Úgy beszélsz, mintha te neked már lenne egy mesterterved a "Trianon-kérdésre", és milyen hülyék ezek a politikusok, hogy nem valósítják azt meg.


Amúgy Kárpátalját Csehszlovákia vette el, majd a Szovjetunió. Ukrajna csak megörökölte a SZU-tól.

2021. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Adják a formájukat, semmi több.
2021. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1

Ilyen alapon Magyarország a magyaroké, és a romáknak kuss?

2021. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Mesterterv nyilván van, pl. a magyarság nagy fokú erősítése, vagy ha 1919-ben sokkal erősebben ellenállunk, vagy elfogadjuk Kárpátalját, mikor Sztálin felajánlotta. Szerintem ha erősek lennénk, akár meg is támadhattuk volna Ukrajnát pár éve. Ám ezek helyett mindig a rossz lépést választják, valószínűleg nem is tudják, mi a magyar érdek, ha Ukrajna felajánlaná pl. Kárpáralját, nem fogadnák el gondolkodás nélkül... Ezért sosem hatékonyan politizálnak. Inkább csak a hatalomban akarnak maradni, nem érdeklik őket magasztos eszmék, nemzeti érdek. Ebben a helyzetben pl. vagy nem kéne beszélni, vagy erőteljesen kéne lépni, de egy-egy beszólás nem a magyar érdeket szolgálja.
2021. aug. 25. 18:31
 19/19 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben,magasan felül múlja az az ellenzékiek képességeit.
2021. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!