Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod a kormány legújabb...

Támogatod a kormány legújabb húzását, hogy plusz pont járjon azoknak, akik az egyetem előtt beállnak a Honvédségbe?

Figyelt kérdés
[link]
2021. aug. 28. 14:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem értem, sport v. művészeti versenyhelyezés alapján miért jár pont, nem sport v. művészeti szakon. Ott természetes.

Az, hogy 100 ezren felvételiztek, nem értem, miért jelenti azt, hogy 4-500 embernek egy év semmittevésért + pont járjon.

2021. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
84%
Ha vki focimeccsre megy, az is kap majd extra pontot? (Nem saját ötlet, internetről vettem át. Elnézést kérek a szerzőtől. Egyébként a kérdés jogos.)
2021. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Erről bezzeg nincs konzultáció...
2021. aug. 28. 18:17
 14/36 anonim ***** válasza:
32%
Engem nem zavar. Ameddig előnyöket, fiztést stb. adnak, addig nekem rendben van, számomra csak az a fontos hogy önkéntes maradjon, semmi más.
2021. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
62%
#2 nem kötelező minden példát követni.
2021. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
15%

Elolvasva a kommenteket szerintem alapvetően itt több dolog miatt elutasítóak az emberek ezzel a lehetőséggel kapcsolatban.


1: A honvédséget a fidesszel azonosítják, ezért egyből gyűlölik.


2: Ennek a kultúrkörnek a tagjai vagy képviselői ha úgy tetszik, gyűlölnek mindent ami egy picit is maszkulin vagy férfias, ami militáris, hazafias. Ezek számukra értéktelen eltiprandó, lenézendő, leköpni való dolgok.


3: A második pontban felsoroltak miatt, nem hiszik hogy ettől a későbbiekben terhelhetőbb (szellemileg főleg), józanabb gondolkodású, határozottabb, magabiztosabb, a diplomájuk megszerzését követően a munkájukat több alázattal és jobban elvégezni tudó emberek lesznek akik ez tvállalják és végigcsinálják.


Ha ezért nem lehet plusz pontot kapni, úgy ne lehessen másért sem. De mint tudjuk elég széles a skála hogy milyen dolgokért járhatnak pontok.


Ja egyébként az hogy valakinek jobbak a jegyei a másiknál, ez kb semmilyen tanúbizonyossággal nem szolgál arról hogy az életben hogyan fogja végezni a munkáját, hogy mennyire válik majd jó szakemberré.

2021. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként erről eszembe jut egy idézet:


"A könnyű idők gyenge embereket szülnek, a gyenge emberek nehéz időket, a nehéz idők erős embereket, az erős emberek könnyű időket.."

2021. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
19%

#16 Ha megnézed, pont azok tiltakoznak legjobban a honvédségi szolgálatárt adható plusz pontok ellen, akik amúgy követelik, hogy ne is legyen felvételi, hanem mindenki szabadon tanulhasson az állam pénzén amit csak akar.

Tehát egyik oldalról szerintük semmiféle előzetes képzettség vagy eredmény nem kellene számítson, aki akar az lehessen egyetemista - másik oldalról meg tiltakoznak ha valaki kicsit könnyebben bekerülhet egyetemre. Egy vicc az egész amit csinálnak.

2021. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
59%

#16 Mitől lesz szellemileg jobban terhelhető az, aki csak parancsteljesítéshez szokott?

Nem mindegy, hogy valaki nyelvtanulásra "pazarolja" az idejét, vagy 1/2-1 évet tölt parancsteljesítéssel.

#18 Amit az első bekezdésben írtál, az miből derül ki?

Ez félig-meddig OFF, de ha a fele igaz annak, amit a neten a kecskeméti repülőnap szervezéséről írnak, akkor még szervezni sem tanulnak meg a katonaságnál. Pedig ez lehetne a sereg egyik vonzereje. Ne azt válaszoljátok, hogy bölcsészek voltak a szervezők! (Nem vagyok bölcsész).

2021. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
64%

"

16 Mitől lesz szellemileg jobban terhelhető az, aki csak parancsteljesítéshez szokott?"


Itt nem csak a parancsteljesítésről van szó. De az is hasznos egyébként hogy megtanul parancsot teljesíteni és önállóan el tudja majd dönteni mikor milyen helyzetben lehet és kell is visszapofázni valakinek. Ki tud állni magáért és a társaiért ha kell. El tudja különíteni a piszlicsáré dolgokat a komolyabb dolgoktól.


Ezenkívül megtanul alkalmazkodni a körülötte lévőkhöz. Ha nem alkalmazkodik akkor nem ő hanem sok esetben a társai kapnak plusz feladatot, emiatt megtanulja hogy komoly felelőssége van a munkatársai irányába. Nem kell mindenkinek mennie, ez egy lehetőség amivel ha valaki élni szeretne az megcsibálja. És nem fog elvenni az ő személyiségéből hanem hozzátesz, olyat amit nem lehet könyvből tanulni.


"18 Amit az első bekezdésben írtál, az miből derül ki?"


Amit az 1 pontban írtam ha arra gondolsz az a kommentekből derül ki. Olvasd el mindet és mazsolázd ki, fel fogod ismerni őket.


" Ez félig-meddig OFF, de ha a fele igaz annak, amit a neten a kecskeméti repülőnap szervezéséről írnak, akkor még szervezni sem tanulnak meg a katonaságnál. Pedig ez lehetne a sereg egyik vonzereje. Ne azt válaszoljátok, hogy bölcsészek voltak a szervezők! (Nem vagyok bölcsész)"


Nem olvastam az ezzel kapcsolatos híreket de tételezzük fel hogy valaki valamit el.. szott. És? Ha egy orvos elkövet egy műhibát akkor kijelenthető hogy az orvosi egyetemen csak dilettáns orvosokat képeznek akiknek nem kellene beteg közelébe mennie? Na ugye hogy nem. Nem jó az általánosítás sehol. Egy biztos: kevesebb nem leszel tőle. Ha eddig hülye voltál, akkor a katonaságnál sem leszel egy agytröszt.

2021. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!