Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézi le a baloldal...

Miért nézi le a baloldal folyamatosan a vidékieket? Aztán meg csodálkoznak rajta, ha vidéken senki nem támogatja őket.

Figyelt kérdés
Ez a cikk taglalja a témát: [link]
2021. aug. 30. 18:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
50%

#19

Abban egyetértünk, hogy Dobrev egy tanult ember, de ebből miért következik az, hogy "feltehetően" jó kormányfő lenne? Meg egyáltalán milyen a "jó kormányfő"? Ez annyira szubjektív, hogy értelmezhetetlen így. Pl. egyesek szerint az a jó kormányfő, aki mindenféle hatósági procedúra nélkül beenged migrálókat, mások szerint az a jó kormányfő, aki csak olyanokat enged be, akik ellenőrizhetően dokumentáltak.

"Komoly nemzetközi kapcsolatrendszere van, amely hasznos tárgyalási alap az Unióban."

Tekintettel arra, hogy beprogramozott gépként hajtaná végre az EU minden utasítását, nem vagyok benne biztos, hogy hasznos lenne nekünk az ő tárgyalási alapja.

"elszámoltatja az elmúlt 10 év korrupt alakjait"

De ti ilyenkor ugye poénkodtok?... Ez a béna bagázs fog majd itt nagy elszámoltatásokat tartani? Még ha ki is néztek belőlük bármilyen életképes politikai teljesítményt, akkor is először a tényeket vegyétek már légyszi figyelembe. Hiába nyer az ellenzék, nem lesz 2/3-uk, így a sarkallatos törvényekhez kb. annyi hozzáférésük lesz, mint a szomszéd Mariska néninek. Egész egyszerűen nem lesz ahhoz jogi eszköz a kezükben, hogy "elszámoltassák" a Fideszt.

"Nekem a néppárti vonal egyébként is szimpatikus, ez a fajta mérsékelt jobboldali kormányzás nagyon ráférne az országra."

A néppárti vonal nekem is szimpatikus, de amikor a balliberális globalista vonallal elegyedik, olyankor összeszorul a gyomrom egy kicsit.

Ami Márki-Zayt illeti, őt tudom egyedül nagyjából komolyan venni az ellenzéki oldalról. Ha Márki és a Jobbik összefog balosék nélkül, örömmel leszavaztam volna rájuk. De mivel sajnos összedobrevezték magukat, így marad a Fidesz.

"a mérsékelt, nyugatbarát jobboldaliságot"

Azért ez a "nyugatbarát jobboldaliság" elég felemás kifejezés, ismerve az EU ideológiai főáramlatát. Az EU mainstream ideológiája a balliberális globalista izé, és aki jobboldali, az nem fog ezzel még szimpatizálni sem, nemhogy barátkozni.

"igazából nem tudjuk, milyen vezető lenne Karácsony Gergely"

A Jóisten mentsen minket attól, hogy megtudjuk! Karácsony egyébként sem tűnik egy határozott, talpraesett, karakán embernek. Egy önálló döntése sem lenne. Kockázatos egy ország élére állítani.

"Fekete-Győr András"

Soha nem gondoltam volna, hogy valaha bárki is lesz olyan elvetemült, hogy Fekete-Győr mellett érveljen...

"Sokat javíthatna a nyugattal való viszonyunkon"

Fegyőr??? Mégis mivel?? :D

"ráadásul eddig egy célt tűzött ki, az Olimpiai népszavazást, amit sikerrel teljesített"

Hát én még emlékszem olyasmire is, mint az oltakozók megvesztegetése vagy az idősek diszkriminálása a választásból. Igazi demokrata! :D

"ezek együtt megadnák a fékek és ellensúlyok rendszerét"

Volt egyszer egy 8 év balos kormány. Hogyan működött a fékek és ellensúlyok rendszere?

"A Fidesszel az egyik baj, hogy Orbán Viktor személye iránt már-már vallási rajongás lépett fel."

Szerintem a vallási rajongás azért erős túlzás, de mondjuk a másik oldalon abszolút az a helyzet, hogy azt hiszik, az EU-tól csakis kizárólag jó szándék jöhet, amit ők mondanak, az megkérdőjelezhetetlen, az biztosan jó.

"Az ellenzéki összefogás gyökeresen eltérő gondolkodású pártok szövetsége."

Pontosan ezért lennének képtelenek hatékonyan kormányozni.

"A Fidesz erőből kormányoz, ellenszélben egyáltalán nem lenne képes, mert sosem vitáznak, csak követelnek."

Dehogynem, vitáznak rendszeresen, nézz szét egy kicsit jobban.

"És bármelyik nyer, a többi hozzá adhatja a maga értékeit. Így bármelyik nyer, az összes előny megvalósul csomagban."

Amikor Jakab azt mondta, hogy ő sosem harcolna azért, hogy egy gyermeknek három apja legyen, akkor az egész balos garnitúra felhördült, mert "hogy lehet ilyet mondani" (mintha valami rosszat mondott volna...). Mit fog szólni a DK, ha pl. Jakab lesz a miniszterelnök és az EU-ban nem fog mást mondani a migrációról, mint Orbán, nem fog mást mondani az LMBTQ-ról, mint Orbán, nem fog mást mondani a keresztény konzervativizmusról, mint Orbán, nem fog mást mondani a nemzeti szuverenitásról, mint Orbán? Hogyan képzeled el egy balliberális és egy jobboldali konzervatív értékeit "egy csomagban"?

"miért nem lett elszámoltatva Gyurcsány. Nos?"

Értelemszerűen azért, mert kell a Fidesznek Gyurcsány elrettentő példának, meg valamiből kell a negatívkampány is. Hidd el, sokat köszönhet Orbán Gyurcsánynak. Gyurcsány a garancia egy újabb Fidesz-kormányra.

2021. aug. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

Csak vidéki buta parasztok hiszik el, amit a Magyar Hírlap ír :D


(Ez irónia volt, mielőtt még megsértődnél)

2021. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

20-as

Ugye most a fideszesekről beszélsz. Mert ez rájuk jellemző.

2021. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Szerinted.
2021. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
43%

"Abban egyetértünk, hogy Dobrev egy tanult ember, de ebből miért következik az, hogy "feltehetően" jó kormányfő lenne?"

Miért ne lenne az? Ha megvan hozzá a szükséges tudása...


"Meg egyáltalán milyen a "jó kormányfő"? Ez annyira szubjektív, hogy értelmezhetetlen így. Pl. egyesek szerint az a jó kormányfő, aki mindenféle hatósági procedúra nélkül beenged migrálókat, mások szerint az a jó kormányfő, aki csak olyanokat enged be, akik ellenőrizhetően dokumentáltak."

Ebben egyetértünk. Én egyébként azt nevezem jó kormányfőnek, aki az átlagemberek életszínvonalát jobbá teszi. Mert hiszem, hogy a miniszterelnök a szolgák vezetője, a nemzet szolgáinak elnöke. (Miniszter = szolga. Ezt jelenti a szó.) És nincs okom feltételezni, hogy Dobrev Klára nem ilyen lenne (hisz még nem láttuk pozícióban).


"Tekintettel arra, hogy beprogramozott gépként hajtaná végre az EU minden utasítását, nem vagyok benne biztos, hogy hasznos lenne nekünk az ő tárgyalási alapja."

Nem vagyok biztos benne, hogy ez így lenne. Az, hogy nem megyünk szembe izomból az EU alapvető elveinek, még nem gépként mindent elfogadás. (Mellesleg én semmi felháborítót nem láttam az elmúlt 10 év EU-s elvárásaiban.)


"De ti ilyenkor ugye poénkodtok?... Ez a béna bagázs fog majd itt nagy elszámoltatásokat tartani?"

Tömören: bár szerintem nem béna, de konkrétan Jakab Péter tartana. Ezért is van oka félnie tőle a teljes NER-nek. Mert jelentős része sitten végzi, ha ő lesz a vezető.


"Még ha ki is néztek belőlük bármilyen életképes politikai teljesítményt, akkor is először a tényeket vegyétek már légyszi figyelembe. Hiába nyer az ellenzék, nem lesz 2/3-uk, így a sarkallatos törvényekhez kb. annyi hozzáférésük lesz, mint a szomszéd Mariska néninek. Egész egyszerűen nem lesz ahhoz jogi eszköz a kezükben, hogy "elszámoltassák" a Fideszt."

Olyan kiváló a választási rendszerünk, hogy nagyobb eséllyel nyer az ellenzék 2/3-al, mint 2/3 nélkül. Tudod, nálunk már 44% is kétharmadot ér...


"A néppárti vonal nekem is szimpatikus, de amikor a balliberális globalista vonallal elegyedik, olyankor összeszorul a gyomrom egy kicsit."

A Fidesztől nekem is, akik megteremtették azt a választási környezetet, ahol nincs más mód leváltani a kormányt :( Ugye itt nem X párt versenyez, hanem a kormány és a kormányt ellenzők. (És a Mi Hazánk, de ők kis halak.)


"mi Márki-Zayt illeti, őt tudom egyedül nagyjából komolyan venni az ellenzéki oldalról. Ha Márki és a Jobbik összefog balosék nélkül, örömmel leszavaztam volna rájuk. De mivel sajnos összedobrevezték magukat, így marad a Fidesz."

Nem is sejted, mennyire nem akarok a DK-ra szavazni... szemét Fidesz, hogy erre kényszerített... :(


"Azért ez a "nyugatbarát jobboldaliság" elég felemás kifejezés, ismerve az EU ideológiai főáramlatát. Az EU mainstream ideológiája a balliberális globalista izé, és aki jobboldali, az nem fog ezzel még szimpatizálni sem, nemhogy barátkozni."

Öhm... 2008-ban még gyökeresen más volt? Tudod, mikor Viktor követelte, hogy a fiatalság ragaszkodjon a nyugatiasságához?


"A Jóisten mentsen minket attól, hogy megtudjuk! Karácsony egyébként sem tűnik egy határozott, talpraesett, karakán embernek. Egy önálló döntése sem lenne. Kockázatos egy ország élére állítani."

Vállalom a kockázatot, ha ezzel leváltom ezt a megalomán, személyi kultuszt építő zsebdiktátort.


"Soha nem gondoltam volna, hogy valaha bárki is lesz olyan elvetemült, hogy Fekete-Győr mellett érveljen..."

Ütős érv volt. Meggyőztél.


"Fegyőr??? Mégis mivel?? :D"

Pl. hogy felhagy ezzel az érdek fasiszta retorikával.


"Hát én még emlékszem olyasmire is, mint az oltakozók megvesztegetése vagy az idősek diszkriminálása a választásból. Igazi demokrata! :D"

Rosszul emlékszel. Ezt teszi a NER média.


"Volt egyszer egy 8 év balos kormány. Hogyan működött a fékek és ellensúlyok rendszere?"

Jól.


"zerintem a vallási rajongás azért erős túlzás, de mondjuk a másik oldalon abszolút az a helyzet, hogy azt hiszik, az EU-tól csakis kizárólag jó szándék jöhet, amit ők mondanak, az megkérdőjelezhetetlen, az biztosan jó."

Nem biztos, de én még nem láttam, hogy valaki könnyes szemmel örjöngve ünnepelje az EU-t. Fideszes rendezvényen ugyanezt Orbánnal kifejezetten gyakran.


"Pontosan ezért lennének képtelenek hatékonyan kormányozni."

Nem, nem, ez csak a jelen szoft-diktatúrának a retorikája. Nem kell mindennel egyetérteni, elég ha meg tudnak egyezni.


"Dehogynem, vitáznak rendszeresen, nézz szét egy kicsit jobban."

Pl. mikor a kényes kérdéseknél el se mennek? Lásd a nemzetbiztonsági bizottság ülése? Vagy a miniszterelnöki vita eltörléséből szürted le? Az nem vita, hogy "ki tudja jobban dicsőíteni a miniszterelnököt? Én, nem, én!"


"mikor Jakab azt mondta, hogy ő sosem harcolna azért, hogy egy gyermeknek három apja legyen, akkor az egész balos garnitúra felhördült, mert "hogy lehet ilyet mondani" (mintha valami rosszat mondott volna...). Mit fog szólni a DK, ha pl. Jakab lesz a miniszterelnök és az EU-ban nem fog mást mondani a migrációról, mint Orbán, nem fog mást mondani az LMBTQ-ról, mint Orbán, nem fog mást mondani a keresztény konzervativizmusról, mint Orbán, nem fog mást mondani a nemzeti szuverenitásról, mint Orbán? Hogyan képzeled el egy balliberális és egy jobboldali konzervatív értékeit "egy csomagban"?"

Ugye? A gondolat, hogy nem egy központi akarat az úr, megrémít? Ez a csúnya démon a "demokrácia". Szokj hozzá, mert 2022-ben ez lesz az államforma...


"Értelemszerűen azért, mert kell a Fidesznek Gyurcsány elrettentő példának, meg valamiből kell a negatívkampány is. Hidd el, sokat köszönhet Orbán Gyurcsánynak. Gyurcsány a garancia egy újabb Fidesz-kormányra."

Tehát volt egy nemzetnek ártó politikus, akit tudatosan szabadlábon tartanak. Hazaárulók.

2021. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
34%

"Én egyébként azt nevezem jó kormányfőnek, aki az átlagemberek életszínvonalát jobbá teszi."

Én átlagember vagyok, jobban élek, mint az előző kormány alatt.

"Az, hogy nem megyünk szembe izomból az EU alapvető elveinek, még nem gépként mindent elfogadás."

Hát az a nagy probléma, hogy mostanság az EU alapvető elvei közé tartozik az is, hogy belepofázzanak belpolitikai ügyekbe, és semmibe nézzék a nép akaratát. A britek kiléptek az EU-ból, erre elkezdték becsmérelni a döntésüket. A magyarok nemet mondtak a kötelező letelepítési kvótákra, minket is elkedztek becsmérelni. Mindenkit fenyegetnek és zsarolnak, aki nem nyal nekik.

"Mellesleg én semmi felháborítót nem láttam az elmúlt 10 év EU-s elvárásaiban."

Én viszont igen. Szerintem rohadtul nincs ahhoz joga az EU-nak, hogy helyettünk döntse el, ki jöhet be ebbe az országba és ki nem.

"Tömören: bár szerintem nem béna, de konkrétan Jakab Péter tartana. Ezért is van oka félnie tőle a teljes NER-nek. Mert jelentős része sitten végzi, ha ő lesz a vezető."

És ezt röhögés nélkül hogyan sikerült leírni? Megmondod kérlek, hogy hogyan képzeled el ezt a nagy, szigorú, félelmetes elszámoltatást?...

"Olyan kiváló a választási rendszerünk, hogy nagyobb eséllyel nyer az ellenzék 2/3-al, mint 2/3 nélkül."

Tessék?

"A Fidesztől nekem is, akik megteremtették azt a választási környezetet, ahol nincs más mód leváltani a kormányt :("

Rossz a memóriád. A Jobbik már akkor összeborult a komcsikkal, amikor még sehol nem volt a legutóbbi választási törvénymódosítás.

"Nem is sejted, mennyire nem akarok a DK-ra szavazni... szemét Fidesz, hogy erre kényszerített... :("

Leírom mégegyszer: az ellenzéki pártok saját akaratukból döntöttek úgy, hogy együtt indulnak el a választásokon. A Fidesz semmilyen módon nem kényszerít téged semmire. Arra szavazol, akire akarsz. Arról nem a Fidesz tehet, hogy az ellenzék összeborult.

"Öhm... 2008-ban még gyökeresen más volt? Tudod, mikor Viktor követelte, hogy a fiatalság ragaszkodjon a nyugatiasságához?"

Öhm... Viktor 2008-ban is egy jobboldali párt vezetője volt. Biztos lehetsz benne, hogy nem balliberális elvekre buzdította a fiatalokat.

"Vállalom a kockázatot, ha ezzel leváltom ezt a megalomán, személyi kultuszt építő zsebdiktátort."

Majd a helyére teszel egy tehetségtelen, bénázó, tesze-tosza kisfiút, akit úgy rángat majd ide-oda a dk, ahogy csak akar. Erre mondják faluhelyen, hogy csöbörből vödörbe.

"Pl. hogy felhagy ezzel az érdek fasiszta retorikával"

Azért az sokat elmond, hogy a Fegyőr-érveid egyike, hogy hátha abbahagyja, hogy állandóan hülyeségeket beszél.

"Rosszul emlékszel. Ezt teszi a NER média."

Pedig nekem úgy rémlik, hogy Fegyőr akart 100 ezret adni minden oltakozónak. Várj csak... tényleg ő volt! Nahát!

[link]

Másik momis fenegyerek "idősebbek által indított kezdeményezés" címen kérdőjelezte meg az idősek szavazati jogának legitimitását. Mondanom sem kell, hogy egy egészséges demokráciában senkit sem diszkriminálunk a közügyektől csak azért, mert idős. Természetesen az idősek kapcsán nem a korral van baja a Momentumnak, hanem azzal, hogy az a korosztály nem rájuk szavaz.

"Jól."

A fékek és ellensúlyok rendszere olyannyira jól működött az előző kormány idején, hogy mindent megettek, mindent meg tudtak csinálni titokban úgy, hogy a választás előtti hetekben nem kerültek elő olyan papírok, hogy mire készülnek.

"Nem biztos, de én még nem láttam, hogy valaki könnyes szemmel örjöngve ünnepelje az EU-t. Fideszes rendezvényen ugyanezt Orbánnal kifejezetten gyakran."

Hát bocsi, de én is leírhatom, hogy láttam tegnap négylábú hattyút, egy írvaüzengetős portálon nem tudnak ezzel az infóval mit kezdeni, mert nem tudom alátámasztani.

"Nem, nem, ez csak a jelen szoft-diktatúrának a retorikája. Nem kell mindennel egyetérteni, elég ha meg tudnak egyezni."

Nem, ez nem mások retorikája, hanem az én véleményem :D Milyen megegyezés lesz a Jobbik és a DK között LMBTQ ügyben? Ez nem úgy működik, hogy be is engedjük a drag queent a gyerekek közé, meg nem is. Milyen megegyezés lesz közöttük migráció ügyben? Ezt a kérdést sem lehet úgy eldönteni, hogy be is engedjük őket, meg nem is. Európai Egyesült Államokat sem lehet úgy csinálni, hogy be is olvadunk, meg nem is.

"Pl. mikor a kényes kérdéseknél el se mennek?"

https://www.youtube.com/watch?v=wINhDiFgNl4

https://www.youtube.com/watch?v=mCZtdmymAhg

https://www.youtube.com/watch?v=3u9c5PuY4bc

https://www.youtube.com/watch?v=aks6mny1G6Y

https://www.youtube.com/watch?v=6GXTs-DmbDo

https://www.youtube.com/watch?v=qOTP81qQ5Rs

https://www.youtube.com/watch?v=MijRL5dvCcI

https://www.youtube.com/watch?v=1NGjKcbiHv4

https://www.youtube.com/watch?v=8QReQIk6oog,

https://www.youtube.com/watch?v=RRts42vUmCc

https://www.youtube.com/watch?v=qmcWru8vZ6o

Linkeljek még vagy elég lesz?

"Lásd a nemzetbiztonsági bizottság ülése?"

Egy olyan ember vezeti, aki felbérelt egy álmentőst, hogy mindennek elhordja a magyar egészségügyi dolgozókat, miközben azok vért izzadva küzdöttek az emberek életéért. És még mindig van bőr a képén ott ücsörögni.

"Vagy a miniszterelnöki vita eltörléséből szürted le?"

Azokat én is hiányolom, hátha most lesz!

"A gondolat, hogy nem egy központi akarat az úr, megrémít? Ez a csúnya démon a "demokrácia"."

Engem az rémít meg, hogy egy ennyire egyszerűen megfogalmazott szöveget sikerült ennyire félreértelmezni... Az nem demokrácia kérdése, ha kormányon belül akkorák az ideológiai különbségek, hogy a miniszterelnök és pártja bevándorlásellenes, az összes többi meg bevándorláspárti. Ha a kormány széthúz, akkor annak az lesz az eredménye, hogy széthullik a csapat, és lesz egy nagy káosz, amit megint mi, az egyszerű emberek fogunk megszívni.

"Tehát volt egy nemzetnek ártó politikus, akit tudatosan szabadlábon tartanak. Hazaárulók."

Te pedig mész, és leszavazol a pártjára. Hazaáruló.

2021. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Idősek jogai kapcsán a link:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fbarnabas.aron.kadar%2Fposts%2F895270704288047&show_text=true&width=500" width="500" height="710" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

2021. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
31%

"Én átlagember vagyok, jobban élek, mint az előző kormány alatt."

Én is, de ennek köze lehet ahhoz, hogy 11 éve még nem dolgoztam. De abban se lenne semmi meglepő, hogy egy kezdő munkavállaló kevesebbet keres, mint valaki 10 év tapasztalattal. Ha nem indiszkrét, te akkor már több éves munkaviszonnyal voltál a hátad mögött, vagy nem dolgoztál, esetleg kezdő munkavállaló voltál?


"Hát az a nagy probléma, hogy mostanság az EU alapvető elvei közé tartozik az is, hogy belepofázzanak belpolitikai ügyekbe, és semmibe nézzék a nép akaratát."

Ez amúgy a magyar kormánnyal is komoly gond. Semmibe nézik a nép akaratát, ezért sem lehetett népszavazni a Liget projectről :( Mert ha nem a kormány kezdeményez népszavazás és azt nem blokkolják meg, minden esetben buknak. (Lásd Olimpia.) De garantálom, hogy Felcsúton se épült volna cuki kisvasút, ha erről a nép dönthet.


"A britek kiléptek az EU-ból, erre elkezdték becsmérelni a döntésüket. A magyarok nemet mondtak a kötelező letelepítési kvótákra, minket is elkedztek becsmérelni. Mindenkit fenyegetnek és zsarolnak, aki nem nyal nekik."

A brittek magukat is becsmérlik miatta, az életszínvonal már leesett emiatt. A leghülyébb döntés volt ez, és ezt ők is jól tudják.

Azt tudom, hogy kormánypártiék úgy képzelik el az EU-t, hogy nagyon sok pénzt kapunk, cserébe pedig semmit sem vállalunk fel a közös terhekből. Az EU gonosz, hisz ezzel nem ért egyet. Nincs semmi meglepő, ugorjunk.


"Én viszont igen. Szerintem rohadtul nincs ahhoz joga az EU-nak, hogy helyettünk döntse el, ki jöhet be ebbe az országba és ki nem."

Nem, ehhez Orbánéknak van joga. Ha megveszi a letelepédi kötvényt, jöhet akár nemzetközileg körözött terrorista is. (Ahogy jött is.) Ugye milyen biztonságos? :D


"És ezt röhögés nélkül hogyan sikerült leírni? Megmondod kérlek, hogy hogyan képzeled el ezt a nagy, szigorú, félelmetes elszámoltatást?..."

Egyszerű: bíróság elé áll, majd számot ad róla, hogy a vagyonát milyen módon szerezte. Amennyiben pl. úgy kapott meg egy tendert a Mészáros cégbirodalom bármely alakja, hogy lett volna nála megfelelőbb, olcsóbb, stb. akkor börtönbe megy ő is és az is, aki megítélte. Ha direkt olyan feltételeket szabtak, ami Mészáros valamely érdekeltségére volt szabva, börtönbe megy aki így írta meg. Vajon létezik ilyen? Ha nem, nincs félnivalója.

Orbánnak is átnézzük a bevételét (ez nyilvános) és a kiadásait (lásd a hadierő gépén nyaralni menni a családdal). Ha magán célra közpénzt használt, börtön. Ha többet költött mint amennyire törvényesen lehetett: börtön.

Ha nem történt ilyen, nincs félnivalója.

Látod, nem olyan bonyolult, és egyáltalán nem tisztességtelen HA nem történt visszaélés.


"Tessék?"

Nem ismered a választási rendszerünket és úgy oktatsz ki másokat belpolitikából? Segítek:

A töredékszavaztok nyertes kompenzációja az ok, hogy bár a matematika szabályai szerint a kétharmad a szavazatok 66,66666*%-a lenne. Azonban nálunk ez nem teljesen így van. Had ne kelljen részletesen leírnom, hogy működik, google barátod segít, ha beírod a "kompenzációs lista" és a "töredék szavazatok" kifejezéseket. Tömören: az "elveszett szavazatok"-at szétosztják a jelöltek között, annak arányában, hogy mennyien szavaztak rájuk.

Ez azt jelenti esetünkben, hogy aki nyer, az sokat. A rendszer az erősebb jelöltet teszi még erősebbé. Tehát ha az összefogás jelöltjére több szavazat érkezik, akkor több töredék szavazatot is kap. Tömören: a Fidesznek ezért volt 44%-al kétharmada, csakhogy a fagyi visszanyalhat. Ha 55% az ellenzékre szavaz, megvan a kétharmad. 50%+1 a sima többség, 55% már kétharmad. Jó ez a rendszer, nem?


"Rossz a memóriád. A Jobbik már akkor összeborult a komcsikkal, amikor még sehol nem volt a legutóbbi választási törvénymódosítás."

Rossz a memóriád: senki sem a legutóbbi módosításról beszélt. Elég az alap választási rendszer, ami már 2014-ben is élt.


"Pedig nekem úgy rémlik, hogy Fegyőr akart 100 ezret adni minden oltakozónak. Várj csak... tényleg ő volt! Nahát!"

Ami azért felháborító, mert...? Adott is volna valamit? Ez amúgy hülyeség volt, én pl. a BKV-ra nem engednék fel oltatlanokat, sőt, kötelezővé tenném a Covid elleni oltást. Szóval én se adnék semmit, hanem megkövetelném. De hát nem is kedvelem különösebben Fekete-Győr Andrást, csak a Fidesznél még őt is jobbnak tartom. (Inkább vágják le a hüvelykujjam, mint a bal karom. Ettől még nem akarom levágni a hüvelykemet.)


"Másik momis fenegyerek "idősebbek által indított kezdeményezés" címen kérdőjelezte meg az idősek szavazati jogának legitimitását. Mondanom sem kell, hogy egy egészséges demokráciában senkit sem diszkriminálunk a közügyektől csak azért, mert idős. Természetesen az idősek kapcsán nem a korral van baja a Momentumnak, hanem azzal, hogy az a korosztály nem rájuk szavaz."

Ez hülyeség volt.

Ettől még a Fidesz maradt a rosszabb. Pl. közmunkával kizsarolt választások... jaj, tudom, erre nincs bizonyíték, tehát nem történt meg. És az egy disznoólba bejelentett 20-30 ukrajnába szakadt állampolgár... A Fidesz nem elvesz, hanem plusz szavazatokat ad, ha igény van rá :D


"Nem, ez nem mások retorikája, hanem az én véleményem :D Milyen megegyezés lesz a Jobbik és a DK között LMBTQ ügyben?"

Kiderül. Én speciel egyikkel sem értek teljesen egyet.


"Ez nem úgy működik, hogy be is engedjük a drag queent a gyerekek közé, meg nem is."

Nyilván lesznek viták. Egyébként hány magyar óvodába mentek DQ-k a Gyurcsány kormány alatt? Szerintem nulla, mert a probléma nem létezik.


"Milyen megegyezés lesz közöttük migráció ügyben?"

Mivel egyik sem akar bevándorlókat (tudom, ezt mondták a tök hiteles hírportálok, de mégsem) így nem lesz ebből gond. Magyarországra csak a Fidesz engedett be migránsokat tömegesen.


"Linkeljek még vagy elég lesz?"

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Te többet linkeltél, de én miért tudtam egyetlen egyet is? Egy felelős kormány talán nem kéne blokkolja az ellenzéki kezdeményezéseket, de legalább eljátszhatnák, hogy nem tehetnek meg akármit... az had ne legyen teljesítmény, ha teljesítik a kötelséggeiket...


"Egy olyan ember vezeti, aki felbérelt egy álmentőst, hogy mindennek elhordja a magyar egészségügyi dolgozókat, miközben azok vért izzadva küzdöttek az emberek életéért. És még mindig van bőr a képén ott ücsörögni."

Akkor lépjenek fel jogilag. Tudod, bűnösök közt cinkos aki...

Mellesleg kik azok, akik olyan remek állapotot teremtettek az egészségügyben, hogy alig van ember és minden EÜ dolgozó 3 munkáját végzi el? Segítek: 11 éve vannak kormányon, zömében kétharmaddal... de gyönyörűek az új stadionok <3


"Azokat én is hiányolom, hátha most lesz!"

Ne reménykedj. Orbán nem szereti, ha nem előre megírt kérdéseket kap és nem menekülhet el gyáván, egy "boldog karácsony" mondattal, érdemi válasz helyett.


"ngem az rémít meg, hogy egy ennyire egyszerűen megfogalmazott szöveget sikerült ennyire félreértelmezni... Az nem demokrácia kérdése, ha kormányon belül akkorák az ideológiai különbségek, hogy a miniszterelnök és pártja bevándorlásellenes, az összes többi meg bevándorláspárti."

Melyik országban? Magyarországon csak a NER média szerint bevánrodlás párti az ellenzék, valójában a Fidesz engedett be bevándorlókat...


"Ha a kormány széthúz, akkor annak az lesz az eredménye, hogy széthullik a csapat, és lesz egy nagy káosz, amit megint mi, az egyszerű emberek fogunk megszívni."

Ha normális választási rendszer lenne...

Ha a közmédia és a plakátkampányok egyenlő feltételeket biztosítanának az összes pártnak...

Ha nem karaktergyilkosságra és félelemre építene a kormánypárt kampányt (lásd Vona bemelegítése)...

Akkor egyetértenék. Ez kényszerhelyzet. Nem tetszik.

Reméljük, 2026-ban normális, demokratikus választások lesznek és nem kell ilyen szörnyű megoldásokat találni. Szaazz te is az ellenzékre, hogy kiderüljön!


"Te pedig mész, és leszavazol a pártjára. Hazaáruló."

1. Ezzel elismerted az ő hazaárulásukat?

2. És ha nem szavazok le rájuk, mert pl nem Dobrev nyer, akkor ők hazaárulók, de én nem?

3. Gyurcsányra nem szavaztam és nem fogok. Dobrev nem Gyurcsány Ferenc (tudod, csak a NER szerint). Akkor ők hazaárulók, de én nem?

Köszönöm :)


Egyébként én nem téged hazaárulóztalak le, hanem azokat, akik egy (szerintük) országát eláruló vezetőt pozícióban tartanak, mert így szavazatokat nyerhetnek. Ezért szekta a Fidesz: ha megsértem a bálványod, akkor te engem sértesz meg, mert úgy érzed, téged sértettelek azáltal, hogy a Fideszt kritizálod.


Szerintem egyedül Márki-Zay Péter lenne JÓ vezető, de mindegyik JOBB lenne, mint a jelenlegi. Látod, szidhatod Gyurcsányt, de akár Márki-Zayt is, nem veszem magamra. Te miért teszed, ha Fideszt kritizálom? Így a hívő viselkedik, ha az egyházát éri támadás (hisz azt sajátjának érzi).

2021. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
47%

"11 éve még nem dolgoztam."

Hát azt gondoltam.

"Ha nem indiszkrét, te akkor már több éves munkaviszonnyal voltál a hátad mögött"

Pontosan.

"Semmibe nézik a nép akaratát, ezért sem lehetett népszavazni a Liget projectről"

A Liget-projektről azért nem lett népszavazás, mert nem tudtak benyújtani egy épkézláb kérdést.

"Mert ha nem a kormány kezdeményez népszavazás és azt nem blokkolják meg, minden esetben buknak. (Lásd Olimpia.)"

A kormány visszavonja a kezdeményezését, ha a nép leszavazza. Még egy ilyen undorító diktatúrát! Borzasztó!

"De garantálom, hogy Felcsúton se épült volna cuki kisvasút, ha erről a nép dönthet."

Mert egy kisvasút olyan egetrengető nagy dolog, hogy arról népszavazást kell kiírni :D

"A brittek magukat is becsmérlik miatta, az életszínvonal már leesett emiatt."

Az legyen az ő dolguk! Az ő döntésük volt, ha rossz a következmény, így jártak! Ettől függetlenül még illene tiszteletben tartani a döntésüket, nem pedig megdobálni őket rosszindulattal.

"Azt tudom, hogy kormánypártiék úgy képzelik el az EU-t, hogy nagyon sok pénzt kapunk, cserébe pedig semmit sem vállalunk fel a közös terhekből."

Az EU nem közös teherviselést akar, hanem rákényszeríteni másokra az ideológiáját. Aki nem az ő véleményüket osztja, azokat mindenféle eszközökkel nyomás alá helyezik, zsarolják.

"Ha megveszi a letelepédi kötvényt, jöhet akár nemzetközileg körözött terrorista is. (Ahogy jött is.)"

Nagyon nagy erőkkel körözhetik, ha már 30 éve nem kapták el :D

"Egyszerű: bíróság elé áll"

Nem, egyáltalán nem egyszerű. Először valakinek meg kell tennie a feljelentést. Milyen indokkal fogja feljelenteni Jakab Orbánt Meggazdagodásért?

"Amennyiben pl. úgy kapott meg egy tendert a Mészáros cégbirodalom bármely alakja, hogy lett volna nála megfelelőbb, olcsóbb, stb. akkor börtönbe megy ő is és az is, aki megítélte."

Nem fognak csak azért lecsukni valakit, mert nem annak adta a munkát, aki olcsóbban dolgozik.

"Ha direkt olyan feltételeket szabtak, ami Mészáros valamely érdekeltségére volt szabva, börtönbe megy aki így írta meg."

Hát ez elég nehéz lesz. Tekintve, hogy nincs arra bizonyíték, hogy a pályázat írója és a nyertes előre lejátszották a meccset, ez nem lenne valami eredményes.

"Ha magán célra közpénzt használt, börtön. Ha többet költött mint amennyire törvényesen lehetett: börtön."

És szerinted Orbán olyan hülye, hogy ezeket leleplezhetőnek hagyja? Jogász emberről van szó, tudja, mennyi sót kell tenni a vízbe.

"Elég az alap választási rendszer, ami már 2014-ben is élt."

Téged az kényszerít arra, hogy az ellenzékre szavazz? Konkrétan melyik pontja lehetetlenít el minden más opciót?

"Ami azért felháborító, mert...?"

Azért felháborító, mert ez egy megvesztegetés. Az egészséget nem lehet megvenni, főleg nem árulni. Ez egy nagyon lenéző, nagyon sértő, és irtó demagóg megszólalás volt tőlük.

"közmunkával kizsarolt választások", "az egy disznoólba bejelentett 20-30 ukrajnába szakadt állampolgár"

2018-ban csaknem 3 millió ember, pontosabban 2.8 millió ember szavazott a Fideszre. Ebből a közmunkával és ukránokkal vásárolt voksok a szavazatok hány százalékát tették ki? Kb. úgy 1%-át, vagy még annyit sem. De azért kiáltsunk diktatúrát!

"Egyébként hány magyar óvodába mentek DQ-k a Gyurcsány kormány alatt?"

Itt most nem Gyurcsányról van szó. Ez egy újkeletű dolog, ami nyugaton tombol, és itthon meg nagyon nem hiányzik.

"Szerintem nulla, mert a probléma nem létezik."

Tőlünk balra létezik. Még mielőtt itt is létezne, meg kell akadályozni.

"Mivel egyik sem akar bevándorlókat (tudom, ezt mondták a tök hiteles hírportálok, de mégsem)"

Hát figyelj, ne nekem higgy. Higgy annak, akivel kapcsolatban vállalod a kockázatot és a mellékhatásokat, anélkül, hogy elolvastad volna a betegtájékoztatót. A következőket mondta a Die Zeit című hetilapnak:

"Hadd legyek őszinte: Ezzel nem nyerhetjük meg a választást. A menedékkérők jogai erkölcsi kötelességünk és programunk része is, de ezt nem fogjuk választási plakáton feltüntetni."

Itt van németül is, ellenőrizd nyugodtan: "Lassen Sie mich ehrlich sein: Die Wahl können wir damit nicht gewinnen. Die Rechte Asylsuchender sind eine moralische Verpflichtung und auch Teil unseres Programms, aber wir werden das auf kein Wahlplakat schreiben."

"Magyarországra csak a Fidesz engedett be migránsokat tömegesen."

És ha megkérdezhetem, hol van az az óriási migránstömeg, akiket a Fidesz befogadott? Bújtatják őket, vagy miért nem lehet őket látni?

"Ha normális választási rendszer lenne..."

Még mindig nem tudtuk meg, hogy mégis hogyan kényszeríti összefogásra az ellenzéket a választási törvény, és azt sem tudtuk meg, hogy téged miért kényszerít bármire is.

"Ha nem karaktergyilkosságra és félelemre építene a kormánypárt kampányt (lásd Vona bemelegítése)..."

A politika egy ilyen terep. Szerves része a negatívkapmány. Ez egy piszkos munka. Ez mindig is így volt, mindig is így lesz.

"Reméljük, 2026-ban normális, demokratikus választások lesznek"

Melyik választás nem volt demokratikus a rendszerváltás óta?

"Szaazz te is az ellenzékre"

Nem akarom elvenni a kedved, de nem fogok rájuk szavazni.

"Egyébként én nem téged hazaárulóztalak le"

Én sem azért hazaárulóztalak le, mert annak tartanálak, hanem azért, hogy megvilágítsam az érvelésed logikáját, és szembesítselek azzal, hogy ennyi erővel téged is simán lehazaárulózhatna bárki.

"Ezzel elismerted az ő hazaárulásukat?"

Én nem gondolom úgy, hogy Gyurcsány szabadlábon hagyása hazaárulás lenne. Hogy értsd is, mit miért írtam, azt sem tartom hazaárulásnak, ha valaki rászavaz.

"Gyurcsányra nem szavaztam és nem fogok."

Szeptember 30-tól kezdve az ellenzék egy csapat, aminek Gyurcsány is része. Bárki is lesz a közös me-jelölt (én 99%-ig biztos vagyok benne, hogy Dobrev lesz), egyszerűen nem fogsz tudni úgy szavazni, hogy azzal ne szavazz helyet a kormányban az összes többi pártnak, beleértve a Gyurcsány-pártot is.

"Szerintem egyedül Márki-Zay Péter lenne JÓ vezető, de mindegyik JOBB lenne, mint a jelenlegi."

Ezt a "jó vezető" kifejezést hagyjuk. Én azt gondolom, hogy a lehetséges jelöltek közül Márki-Zay a legvállalhatóbb. Abban viszont nem értünk, hogy bármelyik jobb lenne, mint a jelenlegi. Mindannyian tudjuk, hogy lehet ennél sokkal rosszabbul is kormányozni.

"Látod, szidhatod Gyurcsányt, de akár Márki-Zayt is, nem veszem magamra. Te miért teszed, ha Fideszt kritizálom?"

Csak a nyomatékosítás kedvéért: nem veszem magamra én sem. A hazaáruló jelzőt azért írtam, hogy megmutassam, miért értelmetlen az érvelésed, és hogy milyen könnyen ellened fordítható. Nem gondolom sem a Fideszt, sem az ellenzéki szavazótábort hazaárulónak. Azokat viszont igen, akik tálcán kínálják az országot Brüsszelben az Európai Egyesült Államok olvasztótégelyének.

2021. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
35%

Ez kezd a saját kis privát eszmecserénkké változni, de felőlem oké.


"Pontosan."

Oké. Egy 50 négyzetméteres panellakás árát hány hónap alatt kerested meg akkor és most? Vegyünk úgy, hogy 40 millió egy ilyen ingatlan. Nekem kb. 200 hónapba telik most, ha nem költök semmire.


"A Liget-projektről azért nem lett népszavazás, mert nem tudtak benyújtani egy épkézláb kérdést."

A valódi ok:

"Formai okokból megtagadta a Kúria az LMP Városliget átépítését érintő népszavazási kérdésének hitelesítését, jelentette az MTI.


A bíróság a Fővárosi Választási Bizottság (FVB) korábbi hitelesítő döntésének megváltoztatását szerdán azzal indokolta, hogy a fővárosi testület nem várta meg a hasonló kérdésben hozott döntésének jogerőre emelkedését."

Tehát nem a kérdés nem volt értelmezhető, hanem az akkor még Tarlós vezette főváros nem kezelte megfelelően.


"A kormány visszavonja a kezdeményezését, ha a nép leszavazza. Még egy ilyen undorító diktatúrát! Borzasztó!"

El se jutottunk a szavazásig. A kormányt kirázza a hideg, hogy nem hozhat döntést a nép érdekében a nép akarata ellenére. Ne csúsztass, a kormány egyszerűen elvette a kérdés döntésének lehetőségét.


"Mert egy kisvasút olyan egetrengető nagy dolog, hogy arról népszavazást kell kiírni :D"

Amennyiben ez egy 623 milliós költségű kisvasút, amit gyakorlatilag szinte senki sem használ... 2019. július 1. és 2020 augusztus vége között 21 ezer 920 jegyet adtak el a 2615 járatra.

Viszonyításképpen a BKV utasszámai:

M1-es metró: 80 ezer felszálló/munkanap

M2-es vonal: 350 ezer felszálló/munkanap

M3-as vonal: 500 ezer felszálló/munkanap

M4-es vonal: 185-195 ezer felszálló/munkanap

villamos: 1,2 millió utas/nap

autóbusz: 2 millió utas/nap

trolibusz: 300 ezer utas/nap.

Tehát azért fizetett az ország 623 milliót, hogy kb. egy év alatt utazzanak annyian (kicsit azért kevesebben), mint az M2-es metrón egy nap alatt. Na, ezért lett volna lényeges kérdés.


"Az EU nem közös teherviselést akar, hanem rákényszeríteni másokra az ideológiáját. Aki nem az ő véleményüket osztja, azokat mindenféle eszközökkel nyomás alá helyezik, zsarolják."

Szerintem nem. Na, akkor 1:1.


"Nagyon nagy erőkkel körözhetik, ha már 30 éve nem kapták el :D"

Nem tudom, Pharaont mióta körözik, de ha 2 napja, akkor is durva, hogy átvilágítás UTÁN beengedték az országba, mikor elvileg ép nagyon biztonságban vagyunk...


"Nem, egyáltalán nem egyszerű. Először valakinek meg kell tennie a feljelentést. Milyen indokkal fogja feljelenteni Jakab Orbánt Meggazdagodásért?"

Az ügyészség teszi meg, hűtlen kezelésért, sikkasztásért, és egyéb jogi fogalmakért, amihez nem értek, mivel nem vagyok jogász. (Láthatóan ezzel te is így vagy.) Meggazdagpdni nem bűn, amíg nem törvénytelen eszközökkel történt. (Láthatóan fel se merült benned sem, hogy Mészáros és Orbán becsületesen szereztek vagyont.)


"Nem fognak csak azért lecsukni valakit, mert nem annak adta a munkát, aki olcsóbban dolgozik."

Kivéve, ha azért a drágábbnak adta, mert a többlet pénzből neki is visszacsorog.


"Hát ez elég nehéz lesz. Tekintve, hogy nincs arra bizonyíték, hogy a pályázat írója és a nyertes előre lejátszották a meccset, ez nem lenne valami eredményes."

Ez már a bíróság dolga átnézni. Elárulom, egy normális jogállamba az ilyenek kiderítésére remek módszerek vannak, csak itthon kötelező lett kummantani.

Nem nagy kaland nem lebukni, ha te hozod a törvényt, te szabod meg a törvény betartásának a módját, te döntesz arról, mit vizsgáljanak ki, stb. De ha ez megszűnik, érdekes korszak jön.


"És szerinted Orbán olyan hülye, hogy ezeket leleplezhetőnek hagyja? Jogász emberről van szó, tudja, mennyi sót kell tenni a vízbe."

Jaj, nehogy már legalalább egy híve elhigyje, hogy ártatlan :D Az fel se merül, csak hogy túl okos, hogy lebukjon. Nos, Al Capone is lebukott, pedig ő sem volt tök hülye.


"Téged az kényszerít arra, hogy az ellenzékre szavazz? Konkrétan melyik pontja lehetetlenít el minden más opciót?"

Igen, mivel vagy így teszek, vagy a Fidesz leválthatatlan. Nem olyan bonyolult.


"Azért felháborító, mert ez egy megvesztegetés. Az egészséget nem lehet megvenni, főleg nem árulni. Ez egy nagyon lenéző, nagyon sértő, és irtó demagóg megszólalás volt tőlük."

Ha rajtam múlna, a covid oltás kötelező lenne. De ne legyen már bűn, ha motiválni akarja rá az embereket. (Én se fizetnék érte. Aki dolgozni akar, beoltatja magát. De hát ez már magánvélemény, nem képviseli az ellenzék nézeteit.)


"018-ban csaknem 3 millió ember, pontosabban 2.8 millió ember szavazott a Fideszre. Ebből a közmunkával és ukránokkal vásárolt voksok a szavazatok hány százalékát tették ki? Kb. úgy 1%-át, vagy még annyit sem. De azért kiáltsunk diktatúrát!"

Nem, ez választási csalás, amihez 1 megvásárolt szavazat is elég.


"Itt most nem Gyurcsányról van szó. Ez egy újkeletű dolog, ami nyugaton tombol, és itthon meg nagyon nem hiányzik."

Micsoda? Újkeletű? Én a gender erőszakos, térhódító, nyugati ideológiájáról (a DQ-nál sokkal durvább dolgokról) már középiskolás koromban is tudtam, ami azért ma-holnap 15 éve volt... hát ez baromira újkeletű... pont a Gyurcsány rendszer idején, 2004 környékén hallottam erről először. És nem, nem jöttek a DQ-k. Mert ezt nem támogatta pl. Gyurcsány kormánya sem.


"Tőlünk balra létezik. Még mielőtt itt is létezne, meg kell akadályozni."

Tőlünk balra 15-20 éve létezik. Nyugi már, a magyaroknál nem lesz ilyen, de nem a Fidesz miatt.


"Hát figyelj, ne nekem higgy. Higgy annak, akivel kapcsolatban vállalod a kockázatot és a mellékhatásokat, anélkül, hogy elolvastad volna a betegtájékoztatót. A következőket mondta a Die Zeit című hetilapnak:


"Hadd legyek őszinte: Ezzel nem nyerhetjük meg a választást. A menedékkérők jogai erkölcsi kötelességünk és programunk része is, de ezt nem fogjuk választási plakáton feltüntetni."


Itt van németül is, ellenőrizd nyugodtan: "Lassen Sie mich ehrlich sein: Die Wahl können wir damit nicht gewinnen. Die Rechte Asylsuchender sind eine moralische Verpflichtung und auch Teil unseres Programms, aber wir werden das auf kein Wahlplakat schreiben." "


Oké, én ezzel a mondattal 100%-ig egyetértek. Én se tenném plakátra, mert a korlátoltak félreértik. Mivel ez nem azt jelenti, hogy nyakló nélkül mindenkit be kell fogadni, hanem azt, hogy a valódi menekülteket normálisan el kell bírálni és szükség esetén befogadni. De látod, már te is félreértetted.


"És ha megkérdezhetem, hol van az az óriási migránstömeg, akiket a Fidesz befogadott? Bújtatják őket, vagy miért nem lehet őket látni?"

Ezért egy vicc a Fidesz heves tiltakozása a migráns hordák ellen. Az EU kvótája 1294 migráns befogadásáról szólt volna, de már 2018-ban ennek a duplájátz befogadta. Jah, hát erről nem írt az Origo. Konkrétan rettegtek az emberek kevesebb, mint 1% migránstól :D Gondolom te is.

És igen, ismerem, hogy "de utána még több lett volna". Ez vagy igaz, vagy nem. Így biztosan több lett :D:D:D:D


"Még mindig nem tudtuk meg, hogy mégis hogyan kényszeríti összefogásra az ellenzéket a választási törvény, és azt sem tudtuk meg, hogy téged miért kényszerít bármire is."

Nem, ezt csak te nem érted.

A választási rendszer egyszerű: a nagyobb blokk nyer. Ha kap 6%-ot az MSZP, 8-at a jobbik, és így tovább, akkor a Fidesz nyer. Ha összefognak és kapnak 48%-ot, a Mi Hazánk 6-ot, a Fidesz a maradékot (+ a kamupártok, amikkel nem számolok), akkor kétharmaddal verték a Fideszt. Ilyen egyszerű.

Még egyszerüsítem: Ha az ellenzék külön indul: mind veszítenek és marad a Fidesz. Ha együtt indulnak nyernek és elmegy a Fidesz. Ha én csak a Jpbbikra vagyok hajlandó szavazni, nyer a Fidesz. Ha az összefogásra, veszít a Fidesz.

Na, nem olyan nehéz.


"A politika egy ilyen terep. Szerves része a negatívkapmány. Ez egy piszkos munka. Ez mindig is így volt, mindig is így lesz."

Hasonlítsd össze az elmúlt években a Fidesz és BÁRMELY másik párt kampányát. Nézd meg melyik mennyi karaktergyilkosságot alkalmazott és milyen stílusban. Spoiler: a Fidesz a legmocskosabb, gyakorlatilag évtizedek óta.


"Melyik választás nem volt demokratikus a rendszerváltás óta?"

Attól függ, mit tekintesz demokratikusnak. Ha azt, hogy több pártra is szavazhatsz, akkor a Kádár rendszer óta mindegyik az volt. (Hé, ott volt a Hazafias Népfront, "idd a sört, edd a virslit, ez népKÖZTÁRSASÁG!")

Ha azt, hogy a pártok egyenlő lehetőséget kapnak, akkor a 2010-es volt az utolsó.


"Nem akarom elvenni a kedved, de nem fogok rájuk szavazni."

Én se árulnám el soha az egyházam. Megértem a hűségedet.


"Én sem azért hazaárulóztalak le, mert annak tartanálak, hanem azért, hogy megvilágítsam az érvelésed logikáját, és szembesítselek azzal, hogy ennyi erővel téged is simán lehazaárulózhatna bárki."

Hát, ez nem sikerült, de szép próbálkozás.


"Én nem gondolom úgy, hogy Gyurcsány szabadlábon hagyása hazaárulás lenne. Hogy értsd is, mit miért írtam, azt sem tartom hazaárulásnak, ha valaki rászavaz."

Tehát szerinted ha van egy politikai szereplő, aki árt a hazájának, neked megvan az eszközöd, hogy elítéld a bűneiért, de önös érdekből nem teszed, az nem hazaárulás.


"Szeptember 30-tól kezdve az ellenzék egy csapat, aminek Gyurcsány is része. Bárki is lesz a közös me-jelölt (én 99%-ig biztos vagyok benne, hogy Dobrev lesz), egyszerűen nem fogsz tudni úgy szavazni, hogy azzal ne szavazz helyet a kormányban az összes többi pártnak, beleértve a Gyurcsány-pártot is."

Jah, értem a logikád. Oké, kész vagyok ilyen értelemben Gyurcsányra, a kisebb rosszra szavazni.


"Ezt a "jó vezető" kifejezést hagyjuk. Én azt gondolom, hogy a lehetséges jelöltek közül Márki-Zay a legvállalhatóbb."

Az, hogy számodra nem értelmezhető, hogy van olyan, hogy jó vezető valaki, arról nem tehetek, én speciel hiszek ebben. Tudom, nekünk magyaroknak a jó középszer is megváltás, de ezt nem fogadom el. Egyébként létezik jó vezetés, szerintem pl. az USA elnökei között Obama az volt, szerintem Ferenc pápa jó katolikus vezető és Alexandrosz pátriárka is jó vezetője a bizánci orthodox egyháznak. Hunyadi Mátyás is jó király volt.


"Abban viszont nem értünk, hogy bármelyik jobb lenne, mint a jelenlegi. Mindannyian tudjuk, hogy lehet ennél sokkal rosszabbul is kormányozni."

Lehet, csak egyik jelöltből (beleértve a tőlem legtávolabb álló Momentumot is) sem nézem ki. A Mi Hazánk nyíltan fasiszta rendszere rosszabb lenne.

(Egyébként ha a Fidesz nem nevezné magát kereszténynek, nem is utálnám ennyire. De mivel így definiálja magát, és nem felel meg Krisztust követői magatartásnak (abba semmilyen korrupció vagy hazugság nem fér bele) így szigorúbb vagyok vele, mint ha pl. komcsik lennének. Akkor sem szavaznék rájuk, de ellenük se feltétlenül, akkor Kétfarkú Kutyapártos lennék.)


"Csak a nyomatékosítás kedvéért: nem veszem magamra én sem. A hazaáruló jelzőt azért írtam, hogy megmutassam, miért értelmetlen az érvelésed, és hogy milyen könnyen ellened fordítható."

Nagyon rossz példa volt. Nem sikerült megmutatnod, ezzel felsültél..


"Nem gondolom sem a Fideszt, sem az ellenzéki szavazótábort hazaárulónak. Azokat viszont igen, akik tálcán kínálják az országot Brüsszelben az Európai Egyesült Államok olvasztótégelyének."

Akkor engem igen. Én Európai Egyesült Államok párti vagyok. :) (Mely a közhiedelemmel ellentétben nem a nemzeti jellegzetességeink és kultúránk kiírtását jelenti.)

2021. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!