Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézi le a baloldal...

Miért nézi le a baloldal folyamatosan a vidékieket? Aztán meg csodálkoznak rajta, ha vidéken senki nem támogatja őket.

Figyelt kérdés
Ez a cikk taglalja a témát: [link]
2021. aug. 30. 18:12
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
39%

"Oké. Egy 50 négyzetméteres panellakás árát hány hónap alatt kerested meg akkor és most? Vegyünk úgy, hogy 40 millió egy ilyen ingatlan. Nekem kb. 200 hónapba telik most, ha nem költök semmire."

Fogalmam sincs, hogy mennyi volt akkor egy panel. Nekem most 40 milla kb. 200-210 hónapba kerülne.

"Tehát nem a kérdés nem volt értelmezhető"

Ez volt kérdés: Egyetért-e Ön azzal, hogy a Fővárosi Közgyűlés úgy módosítsa a Városligeti Építési Szabályzatot, hogy a Városliget közpark megengedett legkisebb zöldfelülete 70% legyen?

Ezért dobták vissza:

"A kérdés a kérelmező szerint megtévesztő, mert azt sugallja, hogy a zöldfelület fogalmat a hétköznapi értelemben vett zöld területként használjuk, így a kérdés azt a látszatot kelti, hogy a Liget projekt" csak kevesebb építmény felépítésével, vagy kisebb alapterületű építményekkel valósítható meg, azaz (ami Moldován célja volt) teljesen vagy részben ellehetetlenül a projekt. De mivel zöldfelületnek számít az épületek tetején a tetőkert és a városligeti tó felszíne is, ezért a kérdés félrevezető, nem egyértelmű."

[link]

"El se jutottunk a szavazásig."

Hűha! Látták, hogy nem szeretné a nép, és visszavonták a pályázatot! Aljas diktátor!

"Ne csúsztass, a kormány egyszerűen elvette a kérdés döntésének lehetőségét."

A közvélemény-kutatások azt mutatták, hogy még a kormánypártiak körében is rohadt magas volt az elutasítottsága az olimpiának (minden harmadik kormánypárti nemmel szavazott volna), az aláírások száma pedig magáért beszél. Ezért fogta a zsarnok diktátor, és visszavonta a pályázatot. :)

Ami a kisvasút kapcsán a számokat illeti, én nem hasonlítanék össze egy vidéki kisvasutat egy 1,7 milliós fős világváros tömegközlekedési számaival. Nem egy kategória a kettő – legalábbis szerintem, de lehet, hogy tévedek :D

"Nem tudom, Pharaont mióta körözik, de ha 2 napja, akkor is durva, hogy átvilágítás UTÁN beengedték az országba, mikor elvileg ép nagyon biztonságban vagyunk..."

Gondolkodj már egy kicsit! Nem a Hortobágyi Betyárkapitányság "körözi" Pharaont, hanem állítólag maga az FBI. Nehogymár azt akard nekem bemesélni, hogy az FBI 30 éve nem kapott el egy olyan embert, aki csak úgy jön-megy mondjuk Európában. Komolytalan az egész.

"Az ügyészség teszi meg, hűtlen kezelésért, sikkasztásért"

És mi bizonyítja, hogy sikkasztás történt? Ehhez nem elég az, ha bemondja a Telex, hogy újabb rottweilerek vannak Orbánné nevén. Egy ilyen eljáráshoz kell valami kézzelfogható bizonyíték, ami alapján vádat emel valaki. Ha ilyet nem tud felmutatni a vádló, akkor az rágalomnak minősül, ami meg bűncselekmény.

"Kivéve, ha azért a drágábbnak adta, mert a többlet pénzből neki is visszacsorog."

Hidd el, hogy sehol nincs nyoma, ha visszacsorog neki a többletből valamennyi. Találkoznak a diófánál, elrendezik és kész. Ki látta? Senki.

"Elárulom, egy normális jogállamba az ilyenek kiderítésére remek módszerek vannak"

Elárulom, ha nem tudod a vádadat alátámasztani, az rágalomnak minősül. Orbán gondoskodott róla, hogy ne legyen mivel alátámasztani, ebben biztos lehetsz.

"Nem nagy kaland nem lebukni, ha te hozod a törvényt, te szabod meg a törvény betartásának a módját, te döntesz arról, mit vizsgáljanak ki, stb. De ha ez megszűnik, érdekes korszak jön."

Hát számodra biztosan érdekes lesz, mert még ha ellenzékbe is kerül a Fidesz, nem lesz lecsukva, te meg majd csodálkozol. Dobrev szájából meg különösen vicces ez az elszámoltatásos kamu, azok után, hogy egy elkobzott villában él. Mielőtt ő bárkit is elszámoltatna, előbb számoljon el ő is, hogy miért él abban a Miss Erkölcs, amit mástól vettek el az ő szülei erőszakkal.

"Igen, mivel vagy így teszek, vagy a Fidesz leválthatatlan. Nem olyan bonyolult."

Elárulok még egy dolgot: ebbe nem a Fidesz kényszerített bele, hanem az ellenzék. Az ő tehetségtelenségüknek köszönhető, hogy 10 év alatt egyszer sem voltak még csak közelében sem a győzelemnek. Konkrétan ott tartunk, hogy a Fideszre szavaznak kb. annyian, mint a 6 ellenzéki pártra összesen. Szóval ha szorít ez a cipő, akkor az ellenzéknél kopogtass, ne a kormánypártoknál.

"Ha rajtam múlna, a covid oltás kötelező lenne."

És micsoda szerencse, hogy rád nem lehet majd szavazni jövőre!

"Nem, ez választási csalás, amihez 1 megvásárolt szavazat is elég."

Ezt nem kérdőjeleztem meg, csak az a vicc, hogy az ellenzéki oldalon folyton azzal jönnek, hogy a cigányok meg vendégmunkások tartják hatalmon a Fideszt. Holott az ő voksaik még csak a szavazatok töredékét sem teszi ki. Nem a cigányoknál meg az ukránoknál kell kopogtatni, hanem azoknál a honfitársaknál, akiknek választás előtt nagy a szájuk, az ikszelőfülkében meg megijednek a döntés súlyától, és aztán "kisebb rossz" alapon még is a Fideszt húzzák be.

"Én a gender erőszakos, térhódító, nyugati ideológiájáról"

Megkérlek, légy olyan szíves, és mondd el a többi ellenzéki szavazónak is, hogy a gender egy erőszakos és térhódító. Óriási köszönet érte!

"a Gyurcsány rendszer idején, 2004 környékén hallottam erről először. És nem, nem jöttek a DQ-k. Mert ezt nem támogatta pl. Gyurcsány kormánya sem."

Nem azért nem jött a gender, mert ellenállt volna Gyurcsány. Amúgy sem értem, honnan szeded, hogy Gyurcsány támogatta vagy nem. Azért nem jött, mert közel sem volt ennyire nyomuló, mint manapság.

"Nyugi már, a magyaroknál nem lesz ilyen, de nem a Fidesz miatt"

Hát akkor ki miatt? :D Majd Dobrev szembeszáll az EU-val és megtiltja, hogy Magyarországon kisgyerekeknek lépjenek fel a szőrös lábú, nőnek öltözött mutánsok? A kommunisták nem szállnak szembe a gazdáikkal, ezt már megtanulhattad volna ennyi idősen.

"Mivel ez nem azt jelenti, hogy nyakló nélkül mindenkit be kell fogadni, hanem azt, hogy a valódi menekülteket normálisan el kell bírálni és szükség esetén befogadni."

Nanana, azért ez nem teljesen így van. Karácsony '18-ban azt mondta Rónainak, hogy ő meg sem építette volna a kerítést. Aki egy migránsválság közepette így kezelné a helyzetet, arról én nem feltételezek felelős döntéseket. Ráadásul nem beszélt sem "valódi" menekültekről, sem elbírálásokról. Annyit mondott, hogy ő kötelességének tekinti a migránsok elszállásolását.

"Az EU kvótája 1294 migráns befogadásáról szólt volna, de már 2018-ban ennek a duplájátz befogadta."

Amennyiben egy menekült legális bevándorló, azaz rendben vannak a papírjai, nyugodtan jöhet. Aki nem tudja magát ellenőrizhetően igazolni, az illegális bevándorló, ők nem jöhetnek. De továbbra is szeretném tudni, merre található Magyarországon az a nagy tömeg, akiket beengedett a kormány.

"És igen, ismerem, hogy "de utána még több lett volna". "

Pontosan. Egyre több lett volna, mert egyre többen torlódtak fel a határnál :D Ráadásul most a tálib megtorlás idején tömegek lesznek Európa ajtajánál, és őket is el akarják majd osztani Európában.

Mit gondolsz, Merkel asszony miért hagyott fel a Willkommen-politikával? Nagyon jól jön majd a közeljövőben a migrációellenes politika, nagy szükség lesz még erre a következő években.

"Nem, ezt csak te nem érted"

Én értem, csakhogy ez az ellenzék bénasága, nem pedig a zsarnok diktátor kergetett ebbe bele.

"Nézd meg melyik mennyi karaktergyilkosságot alkalmazott és milyen stílusban."

Ha nem lenne mire építeni a karaktergyilkosságát, akkor igazad lenne. Gyurcsánynak senki nem rombolta le a karakterét, azt megtette ő maga. Nevezhetnénk ezt karaktetöngyilkosságnak is :) Az ellenzék nem vetette ki magából Böszmét, így a Fidesznek elég annyit tennie, hogy Gyurcsány személyét kivetíti az egész ellenzékre.

"Ha azt, hogy a pártok egyenlő lehetőséget kapnak, akkor a 2010-es volt az utolsó."

Ne röhögtess már, miért nem volt egyenlő esélye a pártoknak? :D Nem kérte meg Orbán a fideszeseket, hogy néhányan szavazzanak már az ellenzékre is, vagy mire gondolsz?

"Én se árulnám el soha az egyházam. "

Személyeskedni szerettél volna? :D

Egyébként ha neked így jött le az egész, akkor vagy a memóriáddal van baj vagy a szövegértéseddel. Rosszabb esetben mindkettővel. Világosan leírtam korábban, hogy pontosan tisztában vagyok a Fidesz bűneivel (hogy még egyszerűbben fejezzem ki magam – nem vagyok fideszes), és még így is őket tartom a kisebb rossznak.

"Hát, ez nem sikerült, de szép próbálkozás."

Kár, hogy nem érted.

"Tehát szerinted ha van egy politikai szereplő, aki árt a hazájának, neked megvan az eszközöd, hogy elítéld a bűneiért, de önös érdekből nem teszed, az nem hazaárulás."

Engem nem érdekel, hogy elítélik vagy nem. Felőlem lehet Böszme szabad lábon, egy kicsit sem zavar. Csak a hatalom közeléből tűnne el már végre.

"Az, hogy számodra nem értelmezhető, hogy van olyan, hogy jó vezető valaki, arról nem tehetek"

Én sem tehetek arról, ha nem érted, hogy ez annyira szubjektív megítélés függvénye, hogy értelmetlen ilyen dolgokról beszélni. De higgy benne nyugodtan, azzal még nem bántasz senkit.

"Lehet, csak egyik jelöltből (beleértve a tőlem legtávolabb álló Momentumot is) sem nézem ki."

Fekete-Győr még egy óvodás csoportot sem tudna elvezetni, ne viccelj már. Ha a két lány nem lenne, még Pálinkás pártja is népszerűbb lenne a Momentumnál.

"így szigorúbb vagyok vele, mint ha pl. komcsik lennének"

Hát azt már levágtam az elején, hogy a komcsikkal nem vagy szigorú, sajnos.

"Nagyon rossz példa volt."

Hát az igazság fájni szokott általában.

"Akkor engem igen. Én Európai Egyesült Államok párti vagyok."

A kutyát sem érdekli, amíg nem egy Brüsszelben dolgozó magyar képviselő vagy, aki ezért dolgozik.

"Mely a közhiedelemmel ellentétben nem a nemzeti jellegzetességeink és kultúránk kiírtását jelenti."

Én nem megyek abba bele, hogy a hazámat beolvasszák egy ballib birodalomba, ahol az ország csak egy megyeféleség, és Brüsszelből mondják meg nekünk, hogy mi legyen nálunk. Nem azért harcoltunk évszázadokon keresztül a szabadságunkért, hogy most odadobjuk ezt a bürokratáknak, mint valami fölösleges rongyot.

2021. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
35%

"Fogalmam sincs, hogy mennyi volt akkor egy panel. Nekem most 40 milla kb. 200-210 hónapba kerülne."

Ezt meg tudom mondani.

[link]

Ez alapján egy átlagos budapesti panellakás 2010 januárjában 178 ezer Ft/ m2 volt. Ez a fent megjelölt 50 négyzetméteres ingatlan 11 éve 8.9 millió volt.

Ha felkerekítjük 9 millióra, akkor az ára (az inflációt nem számolva) kb. hatszorosára nőtt. A kérdés az, hogy a fizetésed is hatszorosára nőtt-e az elmúlt 10 évben. Ha igen, akkor lakás szempontból ugyanúgy élsz, mint akkor. Ha nem, rosszabbul. Hogy mennyivel rosszabbul, az is kiderült :)


"De mivel zöldfelületnek számít az épületek tetején a tetőkert és a városligeti tó felszíne is, ezért a kérdés félrevezető, nem egyértelmű."

Egyébként azt tudtad, hogy a tavat rendre leeresztik, így saját maguk által megszabott zöldfelület sem valósult meg?


"Hűha! Látták, hogy nem szeretné a nép, és visszavonták a pályázatot! Aljas diktátor!"

Egyetértek, de nem ezért :D

Na, ez olcsó poén volt. Komolyra fordítva a szót: De akkor miért hangoztatták, hogy a magyar emberek Olimpiát akarnak? Ugye nem hazudtak? (Könnyes szemmel néz, kétésgbeesetten.) És miért mondták utána, hogy a Momentum gáncsolta az Olimpia megszervezését? Hiszen nem a Momentum mondta vissza... Azért itt a kormányzat kommunikációja az, hogy a Momentum "megölte az Olimpiai álmot". Konkrétan így nyilatkozott Orbán Viktor 2017. február 24-én:

"Vérzik az ember szíve, mert sok magyarnak volt ez a régi álma, és most itt történt egy álomgyilkosság."

Akkor mégis akarták az emberek? Ez volt az álmuk? Akkor miért nem volt népszavazás? Vagy mégsem? Akkor miért mondott ilyet Orbán?


A közvélemény-kutatások azt mutatták, hogy még a kormánypártiak körében is rohadt magas volt az elutasítottsága az olimpiának (minden harmadik kormánypárti nemmel szavazott volna), az aláírások száma pedig magáért beszél. Ezért fogta a zsarnok diktátor, és visszavonta a pályázatot. :)"

És mondott ennek ellebtmondó dolgokat. Most te hazudsz vagy a miniszterelnök?


"Ami a kisvasút kapcsán a számokat illeti, én nem hasonlítanék össze egy vidéki kisvasutat egy 1,7 milliós fős világváros tömegközlekedési számaival. Nem egy kategória a kettő – legalábbis szerintem, de lehet, hogy tévedek :D"

A kérdés, hogy ért-e 623 milliót ez a beruházás? Máshogy kérdezem: lehetett volna-e sokkal jobban elkölteni ezt a pénzt?


"Gondolkodj már egy kicsit! Nem a Hortobágyi Betyárkapitányság "körözi" Pharaont, hanem állítólag maga az FBI. Nehogymár azt akard nekem bemesélni, hogy az FBI 30 éve nem kapott el egy olyan embert, aki csak úgy jön-megy mondjuk Európában. Komolytalan az egész."

Láttad azt a képet, amin Pablo Escobar fényképeszkedik a Fehér ház előtt?


[link]


Elárulom, őt is elég sok hatóság kereste, mint Kolumbia (és a világ) leghatalmasabb drogbáróját. Szóval ez közel sem példátlan.


És mi bizonyítja, hogy sikkasztás történt? Ehhez nem elég az, ha bemondja a Telex, hogy újabb rottweilerek vannak Orbánné nevén. Egy ilyen eljáráshoz kell valami kézzelfogható bizonyíték, ami alapján vádat emel valaki."

Ez az ügyészség dolga.


"Ha ilyet nem tud felmutatni a vádló, akkor az rágalomnak minősül, ami meg bűncselekmény."

Kérlek ne jogászkodj ha nem értesz hozzá, mert rosszul jössz ki. Ha ez igaz lenne, automatikusan el kéne ítélni MINDEN feljelentőt, ha a bíróság ártatlannak ítéli a vádlottat. Ugye ez nincs így...


"Hidd el, hogy sehol nincs nyoma, ha visszacsorog neki a többletből valamennyi. Találkoznak a diófánál, elrendezik és kész. Ki látta? Senki."

De ha mégis, megy a börtönbe. Eddig korrekt.


"Elárulom, ha nem tudod a vádadat alátámasztani, az rágalomnak minősül. Orbán gondoskodott róla, hogy ne legyen mivel alátámasztani, ebben biztos lehetsz."

De ha mégsem, megy a börtönbe. Én amúgy nem vádolom. Úgy képzelem, ezt a vádat nem én fogom megtenni, hanem az ügyészség, hivatalból. Jah, és továbbra se használj jogi szakkifejezéseket, ha nem értesz hozzá.


"át számodra biztosan érdekes lesz, mert még ha ellenzékbe is kerül a Fidesz, nem lesz lecsukva, te meg majd csodálkozol. Dobrev szájából meg különösen vicces ez az elszámoltatásos kamu, azok után, hogy egy elkobzott villában él. Mielőtt ő bárkit is elszámoltatna, előbb számoljon el ő is, hogy miért él abban a Miss Erkölcs, amit mástól vettek el az ő szülei erőszakkal."

Hát eljárást kell indítani... jah, hát az elmaradt. Meglátjuk, Orbánék ellen elmarad-e.


"Elárulok még egy dolgot: ebbe nem a Fidesz kényszerített bele, hanem az ellenzék. Az ő tehetségtelenségüknek köszönhető, hogy 10 év alatt egyszer sem voltak még csak közelében sem a győzelemnek. Konkrétan ott tartunk, hogy a Fideszre szavaznak kb. annyian, mint a 6 ellenzéki pártra összesen. Szóval ha szorít ez a cipő, akkor az ellenzéknél kopogtass, ne a kormánypártoknál."

Az ellenzék eddig tényleg balfék volt, de most egész tökösen reagáltak. Viszont amit nehéz tagadni:

- Csak a kormánypártnak van lehetősége óriásplakátokon reklámozni.

- A közmédia végig a kormányt dicsőíti, és az ellenzéket ekézi, teljesen aránytalanul.

- A vidéki lapok majdnem 100%-ban kormányzati kézen vannak.

- A nagy internetes hírportálok egy része is NER közeli kézen van.

Egyszerűen nem ugyanolyan lehetőségei vannak a kormánynak elérni a szavazókat, mint az ellenzéki pártoknak.

Ez a törvényes, de nem tisztességes rész.


"És micsoda szerencse, hogy rád nem lehet majd szavazni jövőre!"

Nem is akarnék indulni. Ezt csak annak kapcsán írtam, hogy pénzt adni annak aki oltakozik, az én szemembe nem rossz. Konkrétan: tessék, kapsz pénzt ha vállalsz valamit, ami hasznos lesz neked.


"Ezt nem kérdőjeleztem meg, csak az a vicc, hogy az ellenzéki oldalon folyton azzal jönnek, hogy a cigányok meg vendégmunkások tartják hatalmon a Fideszt. Holott az ő voksaik még csak a szavazatok töredékét sem teszi ki. Nem a cigányoknál meg az ukránoknál kell kopogtatni, hanem azoknál a honfitársaknál, akiknek választás előtt nagy a szájuk, az ikszelőfülkében meg megijednek a döntés súlyától, és aztán "kisebb rossz" alapon még is a Fideszt húzzák be."

Ezzel félig értek egyet. Ha egy település azért lesz Fideszes, mert elbillentik a "szürke szavazatok" a mérleg nyelvét, az egy mandátum a 199-ből. Ha van ilyen 10 db, akkor már ezért van kétharmada az elvtársaknak.


"Megkérlek, légy olyan szíves, és mondd el a többi ellenzéki szavazónak is, hogy a gender egy erőszakos és térhódító. Óriási köszönet érte!"

Ha szóba kerül, el szoktam. De te ugye elmondod a kormányprti szavazóknak, hogy ez Magyarországra a Fidesztől független semmilyen veszélyt nem jelent? Akkor kvittek leszünk.


"Nem azért nem jött a gender, mert ellenállt volna Gyurcsány. Amúgy sem értem, honnan szeded, hogy Gyurcsány támogatta vagy nem. Azért nem jött, mert közel sem volt ennyire nyomuló, mint manapság."

A fenéket, ugyanilyen volt. Csak akkor nem használta fel senki hisztéria keltésre.


"Hát akkor ki miatt? :D Majd Dobrev szembeszáll az EU-val és megtiltja, hogy Magyarországon kisgyerekeknek lépjenek fel a szőrös lábú, nőnek öltözött mutánsok? A kommunisták nem szállnak szembe a gazdáikkal, ezt már megtanulhattad volna ennyi idősen."

A gender nem egy személy, hanem egy (mondjuk így jobb hijján) filózófia. Egy számomra taszító ideológia. Aminek ha nincsenek követői, gender sincs. És Magyarországon csak a legszélsőségesebb liberális elmebetegek akarnak pl. gyerekeknél nemváltást, azaz kb. két tucat ember a tízmillióból. Ezért nem lesz gender diktatúra, mert a magyarok nem akarnak. Se bal, se jobboldalon. Persze a kormánypárti sajtó nem ezt írja, de ettől még így van. Csak ez kevésbé menő, mint a Superman ruhás Orbán Viktor, aki pajzsként védelmezi gyermekeinket.


"Nanana, azért ez nem teljesen így van. Karácsony '18-ban azt mondta Rónainak, hogy ő meg sem építette volna a kerítést. Aki egy migránsválság közepette így kezelné a helyzetet, arról én nem feltételezek felelős döntéseket. Ráadásul nem beszélt sem "valódi" menekültekről, sem elbírálásokról. Annyit mondott, hogy ő kötelességének tekinti a migránsok elszállásolását."

A "nem építette volna meg a kerítést" nem azt jelenti, hogy lebontaná. Én se építettem volna meg, és én se bontanám le. Az, hogy kiragadtál egy mondatot, hát oké.


"Amennyiben egy menekült legális bevándorló, azaz rendben vannak a papírjai, nyugodtan jöhet. Aki nem tudja magát ellenőrizhetően igazolni, az illegális bevándorló, ők nem jöhetnek. De továbbra is szeretném tudni, merre található Magyarországon az a nagy tömeg, akiket beengedett a kormány"

Csak várjon pár hónapot, koncentrációs tábori körülmények között, elszakítva a gyerekeitől, amíg méltóztatnak a hatóságok kivizsgálni.


"Pontosan. Egyre több lett volna, mert egyre többen torlódtak fel a határnál :D Ráadásul most a tálib megtorlás idején tömegek lesznek Európa ajtajánál, és őket is el akarják majd osztani Európában."

Jaj, hát nem volt egyszerű megjósolni, hogy rád is hatott ez a vérprimitív fasiszta retorika, de csak kitaláltam. Látnok vagyok.


"Mit gondolsz, Merkel asszony miért hagyott fel a Willkommen-politikával? Nagyon jól jön majd a közeljövőben a migrációellenes politika, nagy szükség lesz még erre a következő években."

Merkel pocsékul mérte fel a menekültek számát. Ostobaságot csinált, majdnem belebukott. Ennyi történt.


"Én értem, csakhogy ez az ellenzék bénasága, nem pedig a zsarnok diktátor kergetett ebbe bele."

Az ellenzék béna volt, de ha a 2010 előtti rendszerben választunk 2018-ban, jó eséllyel a Fidesz kissebbségben kormányzott volna.


"Ha nem lenne mire építeni a karaktergyilkosságát, akkor igazad lenne. Gyurcsánynak senki nem rombolta le a karakterét, azt megtette ő maga. Nevezhetnénk ezt karaktetöngyilkosságnak is :) Az ellenzék nem vetette ki magából Böszmét, így a Fidesznek elég annyit tennie, hogy Gyurcsány személyét kivetíti az egész ellenzékr"

Mint pl. hogy Vona meleg és hitet tett az Iszlámnak? Ez volt a "volt mire építeni" rész egyik indirekt bizonyítása? :D


"Ne röhögtess már, miért nem volt egyenlő esélye a pártoknak? :D Nem kérte meg Orbán a fideszeseket, hogy néhányan szavazzanak már az ellenzékre is, vagy mire gondolsz?"

Fent leírtam. Menni fog. Olvasd el újra és újra. Meg fogod érteni. Hiszek benned.


"Személyeskedni szerettél volna? :D"

Személyeskedtem is, de egyrészt nem alaptalanul, másrészt én pl. katolikus vagyok. És nagyon utálom, hogy egyházi vezetőim nyelve tövig van a NER hátsójában, de akkor sem vagyok hajlandó elfordulni tőle. Látod, mindketten annak ellenére tartunk ki a választott ideológiai csoportunk mellett, hogy látjuk a hibáikat.


"Egyébként ha neked így jött le az egész, akkor vagy a memóriáddal van baj vagy a szövegértéseddel. Rosszabb esetben mindkettővel. Világosan leírtam korábban, hogy pontosan tisztában vagyok a Fidesz bűneivel (hogy még egyszerűbben fejezzem ki magam – nem vagyok fideszes), és még így is őket tartom a kisebb rossznak."

Ez esetben az értékrended nagyon távol áll az enyémtől. Nyilván itt nem értünk egyet abban, hogy az ellenzék rendszerváltás óta elkövetett összes bűne a Fidesz elmúlt 10 évben elkövetett bűneinek a harmadát sem teszi ki. Te nyilván nem így látod, ezt szerintem elengedhetjük.


"Kár, hogy nem érted."

Értem, csak szerintem rosszul csináltad.


"Engem nem érdekel, hogy elítélik vagy nem. Felőlem lehet Böszme szabad lábon, egy kicsit sem zavar. Csak a hatalom közeléből tűnne el már végre."

Hát, engem zavar. Vagy az, hogy bűnös, de szabad, de még eltiltva sincs a közügyektől, vagy az, hogy ártatlan, de savazzák.

Ezért mondják Magyarországot következmények nélküli országnak.


"Én sem tehetek arról, ha nem érted, hogy ez annyira szubjektív megítélés függvénye, hogy értelmetlen ilyen dolgokról beszélni. De higgy benne nyugodtan, azzal még nem bántasz senkit."

Azért vannak általánosan elfogadott szempontok. Vagy nincsenek?


"Fekete-Győr még egy óvodás csoportot sem tudna elvezetni, ne viccelj már. Ha a két lány nem lenne, még Pálinkás pártja is népszerűbb lenne a Momentumnál."

De van a két lány.


"Hát azt már levágtam az elején, hogy a komcsikkal nem vagy szigorú, sajnos."

Amint ők fognak borzalmasan kormányozni, az leszek. De ha egy magát keresztényként megnevező ember lop, az mindig súlyosabb bűn lesz a szemembe, mint ha egy nem keresztény tenné. Krisztus követőjeként, ezt felvállaltan bűnt elkövetni súlyosabb megítélés alá tartozik.


"Hát az igazság fájni szokott általában."

Tehát szerinted nekem fáj, hogy szerinted akár hazaárulónak is lehetne engem nevezni, mert szavazok valakire, aki azok szerint bűnös, akik nem ítélték el emiatt.


"A kutyát sem érdekli, amíg nem egy Brüsszelben dolgozó magyar képviselő vagy, aki ezért dolgozik."

Ahhoz képest, hogy az előbb hazaáruló lettem, mert szavaznék olyan szövetségre, amiben ott a DK, sokat finomodott a megítélésem :D


"Én nem megyek abba bele, hogy a hazámat beolvasszák egy ballib birodalomba, ahol az ország csak egy megyeféleség, és Brüsszelből mondják meg nekünk, hogy mi legyen nálunk. Nem azért harcoltunk évszázadokon keresztül a szabadságunkért, hogy most odadobjuk ezt a bürokratáknak, mint valami fölösleges rongyot."

1. Ha ilyet akarnának, semmit sem számítana, beleegyeztél-e.

2. A hazád önként lépett be egy gazdasági birodalomba (EU). Ha ez balib, akkor már benne van.

3. Ha bent akarunk lenni (a kormánypártiak utolsó nyilatkozatai alapján ez a legfontosabb nekünk) akkor bizony meg kell felelni a közös értékrendnek.


De amúgy szerinted a gyakorlatban milyen hatása lenne a te életedben egy Európai Egyesült Államok? Mi az, amit megtehettél eddig, de emiatt többé nem tehetnéd? A fizetésed cirka három-négyszeresére nőne a jelen árak mellett, ezt tudjuk. Mi lenne a negatívuma?

2021. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"A kérdés az, hogy a fizetésed is hatszorosára nőtt-e az elmúlt 10 évben. Ha igen, akkor lakás szempontból ugyanúgy élsz, mint akkor."

Egyáltalán nem érinti a jólétemet a panelek ára. Vidéken élek, kertes házban. Nem ebben fogom mérni a jólétemet. Esetleg ha valami hatékonyabb módszered van a jólét mérésére, akkor beszélgethetünk róla.

"Egyébként azt tudtad, hogy a tavat rendre leeresztik, így saját maguk által megszabott zöldfelület sem valósult meg?"

A benyújtott kérdésről beszélünk, amit jogosan dobtak vissza, mert nem volt pontos. Ki a francot érdekli, hogy belepisáltak a tóba vagy leereszették? Nem erről beszélgetünk.

"Akkor mégis akarták az emberek? Ez volt az álmuk? Akkor miért nem volt népszavazás? Vagy mégsem? Akkor miért mondott ilyet Orbán?"

Kérdezd meg Orbánt. Én honnan tudjam?

"A kérdés, hogy ért-e 623 milliót ez a beruházás? Máshogy kérdezem: lehetett volna-e sokkal jobban elkölteni ezt a pénzt?"

Na ez már egy vitaképes kérdés. Nyilván nem ért annyit. Az viszont mégiscsak gáz, ha arról tartunk népszavazást, hogy Mucsaröcsögén legyen-e kicsikocsi vagy ne legyen. Nem befolyásol semmit.

"Elárulom, őt is elég sok hatóság kereste, mint Kolumbia (és a világ) leghatalmasabb drogbáróját. Szóval ez közel sem példátlan."

Még te magad is hozol egy másik példát, és még most sem gyanús neked, hogy szabadon ide-oda utazgató bűnözőket sz.rnak elfogni, a jelentéktelen tyúktolvajokat meg seperc alatt elkapják.

"Ha ez igaz lenne, automatikusan el kéne ítélni MINDEN feljelentőt, ha a bíróság ártatlannak ítéli a vádlottat."

Ha bebizonyosodik a váldott ártatlansága, az nem azt jelenti, hogy a vád alaptalan volt. Ellopták Mariska néni láncát, aznap Géza, Pali és Karcsi járt nála, a valódi tettes Pali. Ha Mariska néni mindhármukat megvádolja, akkor nem alaptalan a vádja, mert meg tudja azt indokolni: aznap ők jártak a házában, tehát közülük volt valaki. Géza és Pali ártatlannak bizonyul, de ettől függetlenül még Mariska vádja logikusan indokolt volt, de mivel bebizonyosodott a két fiú ártatlansága, így ennek utólag már nincs jelentősége. Így már tiszta?

"Jah, és továbbra se használj jogi szakkifejezéseket, ha nem értesz hozzá."

Attól, hogy te híján vagy alapvető jogi fogalmaknak, még nem kell számonkérni másokon, ha használják őket (jelentem, alapfogalmak ismeretéhez rohadtul nem kell jogászvégzettség). Legfeljebb azt fogadnám el, hogy ne mondjak neked ilyeneket, mert nem értesz hozzá.

"Hát eljárást kell indítani... jah, hát az elmaradt."

Persze. Ellenségképnek kiválóak. Ezt az elmúlt tíz év tökéletesen bizonyítja.

"Egyszerűen nem ugyanolyan lehetőségei vannak a kormánynak elérni a szavazókat, mint az ellenzéki pártoknak."

Sokkal többen lapozgatják a Facebookot, Instagramot, Twittert, stb., mint az Origót. Sokkal többen néznek YouTube-ot, mint M1-et. Nehogymár azt mondd, hogy az internet világában a vidéki sajtó meg az óriásplakátok miatt van több lehetősége a kormánynak.

"A fenéket, ugyanilyen volt. Csak akkor nem használta fel senki hisztéria keltésre."

Nem volt ennyire erős, mint mostanában. Nem Magyarország dobta be a témát, az EU is mostanában, 1-2 éve kezdett el LGBT-jogokról papolni, meg stratégiákat megfogalmazni. Az elmúlt pár évben lett sokkal nagyobb terre ennek az egésznek.

"A gender nem egy személy"

Na most egy világ omlott össze bennem...

"És Magyarországon csak a legszélsőségesebb liberális elmebetegek akarnak pl. gyerekeknél nemváltást, azaz kb. két tucat ember a tízmillióból."

Fekete-Győr azt mondta, hogy ő simán beengedné a drag queeneket az oktatási intézményekbe a gyerekek közé. Akkor Fekete-Győr is elmebeteg, szélsőséges liberális? Mert szerintem nem áll ez olyan messze a valóságtól, csak kíváncsi lennék a te véleményedre is.

"A "nem építette volna meg a kerítést" nem azt jelenti, hogy lebontaná."

Persze, hogy nem, én sem ezt mondtam.

"Én se építettem volna meg, és én se bontanám le."

Én viszont gondolkodás nélkül megépítettem volna, mert szerintem ez a felelősségteljes döntés.

"Csak várjon pár hónapot, koncentrációs tábori körülmények között, elszakítva a gyerekeitől, amíg méltóztatnak a hatóságok kivizsgálni."

Vagyis akkor engedjük be őket ellenőrizhető igazolás nélkül? Döntsd már el, hogy mit akarsz. Abból meg továbbra sem engedek, hogy eláruld, mégis hol van az az migránstömeg, akiket a kormány beengedett. Csak mert azóta is kerülöd a választ, és hát kezd egy kicsit kínossá válni a dolog.

"Jaj, hát nem volt egyszerű megjósolni, hogy rád is hatott ez a vérprimitív fasiszta retorika, de csak kitaláltam. Látnok vagyok."

Na most akkor fasisztázás helyett lesz valami épkézláb válaszod is erre, vagy adjam fel a reményt?

"Merkel pocsékul mérte fel a menekültek számát. Ostobaságot csinált, majdnem belebukott. Ennyi történt."

De legalább ő tanult belőle. A többi bamba meg ugyanazt a mantrát nyomja, amit '15-ben. Merkel pontosan tudja, mivel jár a Willkommen-politika, ezért is hátrált meg tőle.

"Az ellenzék béna volt, de ha a 2010 előtti rendszerben választunk 2018-ban, jó eséllyel a Fidesz kissebbségben kormányzott volna."

Nem tudjuk, hogy mi lett volna, fölösleges belebocsátkozni ilyen múlt idejű feltételes milettvolnaha érvelésbe.

"Mint pl. hogy Vona meleg és hitet tett az Iszlámnak? Ez volt a "volt mire építeni" rész egyik indirekt bizonyítása? :D"

Vonáról rengeteg baromságot mondtak, de amikor azt nyilatkozta, hogy "a globalizmus sötetségében az iszlám az egyetlen fénysugár", akkor arra én is felkaptam a fejem.

[link]

"Személyeskedtem is, de egyrészt nem alaptalanul"

De. Teljesen alaptalanul személyeskedsz, mert többször kifejeztem, hogy nem vagyok Fideszes, de még mindig nem jutott el az emeletre az infó. Tehát gond van a szövegértéssel (is?), tessék csak szorgalmasan javítani rajta. Hogy is mondtad? "Fent leírtam. Menni fog. Olvasd el újra és újra. Meg fogod érteni. Hiszek benned." :D

"Látod, mindketten annak ellenére tartunk ki a választott ideológiai csoportunk mellett, hogy látjuk a hibáikat."

Nem ugyanaz a kettő. Te a katolikus vallás híve vagy, ezért nem hagyod őket el. Én nem vagyok a Fidesz híve, szóval elhagyni sem tudom, mivel nem vagyok ott. Gyengébbek kedvéért: ha nem megyek be egy épületbe, nem tudok belőle kijönni, mivel eleve az épületen kívül vagyok. Tiszta sor?

"Ez esetben az értékrended nagyon távol áll az enyémtől."

Hála Istennek!

"Nyilván itt nem értünk egyet abban, hogy az ellenzék rendszerváltás óta elkövetett összes bűne a Fidesz elmúlt 10 évben elkövetett bűneinek a harmadát sem teszi ki."

A Fidesznek a korrupció a bűne. Az ellenzéknél viszont sokkal hosszabb a lista. A Jobbik 10 éven keresztül orrba-szájba zsidózott, cigányozott, listázni akarták a zsidó származású parlamenti képviselőket, ideológiai alapot adtak a 2008/09-es romagyilkosságoknak, balosék lepatkányozták a választópolgárokat, lovasrohamot küldtek emberekre, hazudtak reggel, délben meg este, trükkök százaival dolgoztak a költségvetési dokumentumokon, megveszetegették az oltakozókat, kamuvideóban hazudoztak az egészségügyi dolgozóinkról egy világjárvány kellős közepén, birodalomba olvasztanák a hazájukat, szembeköpve ezzel a saját őseiket, akik vérüket adták ezért az országért.

"Értem, csak szerintem rosszul csináltad."

Ha értenéd, nem vennéd magadra.

"Hát, engem zavar."

Te bajod.

"vagy az, hogy ártatlan, de savazzák."

A saját szájával mondta, hogy csalt és hazudott, de te még mindig ott tartasz, hogy mi van, ha ártatlan. És akkor még én vagyok "hívő"? Hagyjuk már...

"Azért vannak általánosan elfogadott szempontok. Vagy nincsenek?"

Vannak, csak üres és semmitmondó baromságok. Ez kb. a "jóu legyen mindenkinek" by Lakatos Emese kategória.

"De van a két lány."

Hát ez óriási :DD

"Amint ők fognak borzalmasan kormányozni, az leszek."

Dehogy leszel! Saját szájukból hallottad, hogy hazudtak, mégis hiszel nekik.

"Tehát szerinted nekem fáj, hogy szerinted akár hazaárulónak is lehetne engem nevezni, mert szavazok valakire, aki azok szerint bűnös, akik nem ítélték el emiatt."

Nem. Neked az fáj, hogy ellened fordítottam a saját érvelésed, és nem vagy hajlandó elfogadni, hogy ha a Fidesz hazát árul azzal, hogy nem csukatja le Ferit (ez a TE véleményed, nem az enyém, mielőtt rámkennéd megint), akkor ilyen logika alapján Te mégnagyobb hazaáruló vagy, mert segítesz Ferinek újra a hatalom közelébe kerülni. A saját logikád alapján nagyobb hazaáruló vagy, mint a Fidesz. Érted már?

"Ahhoz képest, hogy az előbb hazaáruló lettem, mert szavaznék olyan szövetségre, amiben ott a DK, sokat finomodott a megítélésem :D"

Na ezért mondtam feljebb, hogy baj van a szövegértéseddel.

"1. Ha ilyet akarnának, semmit sem számítana, beleegyeztél-e."

Ah, szóval nem számít, hogy az emberek beleegyeznek-e! Értem! Akkor ha nem haragszol, kérdezek egy bonyolultat. Ki a diktátor? Az, aki a beleegyezésünk nélkül épít egy kisvasutat, vagy az, aki belekényszerít minket egy birodalomba anélkül, hogy megkérdezett volna minket?

"2. A hazád önként lépett be egy gazdasági birodalomba (EU). Ha ez balib, akkor már benne van."

Pont az a probléma, hogy a gazdasági birodalomból (amivel nekem semmi bajom nincs) politikai, ideológiai birodalmat építenek. Ha Klárikátok lesz a miniszterelnök, simán belevezet minket a beleegyezésünk nélkül - ahogyan te is fogalmaztál.

"3. Ha bent akarunk lenni (a kormánypártiak utolsó nyilatkozatai alapján ez a legfontosabb nekünk) akkor bizony meg kell felelni a közös értékrendnek."

De ők nem közös értékrendet akarnak, hanem közös ideológiát. Attól, hogy nekem is, meg neked is fontos a szabadság, még simán lehet egyikünk jobboldali, másikunk baloldali. De ők ilyesmiről hallani sem akarnak. Abba a kiélezett helyzetbe akarják hozni a jobboldali kormányokat, hogy ha akár egyetlen szóban is szembeszállsz velük, akkor ellenség vagy, és rögtön elkezdenek karaktergyilkolni a ballib sajtóban.

"De amúgy szerinted a gyakorlatban milyen hatása lenne a te életedben egy Európai Egyesült Államok? Mi az, amit megtehettél eddig, de emiatt többé nem tehetnéd? A fizetésed cirka három-négyszeresére nőne a jelen árak mellett, ezt tudjuk."

Na itt rajzolódik ki a legélesebben kettőnk között a különbség. Téged nem érdekel, ha a hazád végérvényesen elveszíti a nemzeti szuverenitását, nemzetállam jellegét, nem érdekel, ha végleg elveszíti a függetlenségét, a lényeg, hogy a fizetésed sokszorosára emelkedjen. Nekem a szellemi értékek sokkal fontosabbak, mint az anyagi javak, én politikai szempontból azt tartom elsődlegesnek, hogy mi, magyarok dönthessünk az országunk sorsáról, mert ehhez csak nekünk van jogunk, és senki másnak nincs. Neked meg ez nem számít.

2021. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
62%

"Egyáltalán nem érinti a jólétemet a panelek ára. Vidéken élek, kertes házban. Nem ebben fogom mérni a jólétemet. Esetleg ha valami hatékonyabb módszered van a jólét mérésére, akkor beszélgethetünk róla."

Nézd meg mikor hány kg csirkemell filét, kenyeret és tejet tudtál venni egy havi béredből. Enni azért csak eszel...


"A benyújtott kérdésről beszélünk, amit jogosan dobtak vissza, mert nem volt pontos. Ki a francot érdekli, hogy belepisáltak a tóba vagy leereszették? Nem erről beszélgetünk."

Hát, sajnos őket sem, akik végrehajtják. De hát a Fidesznek szabad megsérteni saját törvényeiket is.


"Kérdezd meg Orbánt. Én honnan tudjam?"

A kérdés költői volt, szóval segítek: Orbán tudta, hogy nem akarnak az emberek Olimpiát. De az Olimpia megszervezéséből RENGETEG közpénzt el lehet lopni Nagyon sokat. Mészáros annyi tendert megnyert volna, hogy csak na. A Momentum kezdeményezése miatt nem tudtak milliárdokat ellopni, ezért voltak szomorúak.


"a ez már egy vitaképes kérdés. Nyilván nem ért annyit. Az viszont mégiscsak gáz, ha arról tartunk népszavazást, hogy Mucsaröcsögén legyen-e kicsikocsi vagy ne legyen. Nem befolyásol semmit."

A kérdés valójában: Elköltsünk-e a költségvetésből kb. 600 milliót, mert az ország vezetője akar egy menő vonatocskát a szülőfalújába?


"Még te magad is hozol egy másik példát, és még most sem gyanús neked, hogy szabadon ide-oda utazgató bűnözőket sz.rnak elfogni, a jelentéktelen tyúktolvajokat meg seperc alatt elkapják."

Micsoda döbbenet... a legprofibb bűnözőket nehezebb elkapni, mint Lakatos Rómeót, a csirketolvajt. Pedig pont ugyanannyi intelligenciával igyekeznek elkerülni a hatóságokat...


"Így már tiszta?"

Ez gyönyörű elmélet volt, de a jog valójában nem így működik. (Más kérdés, hogy lehet, nem lenne baj, ha így működne.) A lényeg: a nem valós vád még akkor sem automatikusan bűncselekmény, ha teljesen légbőlkapott. Külön peres eljárást kell az ártatlanul vádolt személynek kezdeményeznie.


"ttól, hogy te híján vagy alapvető jogi fogalmaknak, még nem kell számonkérni másokon, ha használják őket (jelentem, alapfogalmak ismeretéhez rohadtul nem kell jogászvégzettség). Legfeljebb azt fogadnám el, hogy ne mondjak neked ilyeneket, mert nem értesz hozzá."

Jaj... ezt ne... na jó, te akartad.


Ezt írtad:

"Elárulom, ha nem tudod a vádadat alátámasztani, az rágalomnak minősül."


Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Szóval, ha magánvádas inditvány keretében bírósági eljárás indul valaki ellen, az szerinted azt jelenti, hogy a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlen utaló kifejezést használ?


És te oktatsz ki jogi alapismeretekből... És nem ez volt az első merőben tévesen használt jogi szakszavad.


"Sokkal többen lapozgatják a Facebookot, Instagramot, Twittert, stb., mint az Origót. Sokkal többen néznek YouTube-ot, mint M1-et. Nehogymár azt mondd, hogy az internet világában a vidéki sajtó meg az óriásplakátok miatt van több lehetősége a kormánynak."

Ez esetben a kormány idióták gyülekezete. Milliárdokat költ plakátkampányra, mikor sokkal többet elérne a Youtube-ból, jóval kevesebből. Vagy mégsem?


"Nem volt ennyire erős, mint mostanában. Nem Magyarország dobta be a témát, az EU is mostanában, 1-2 éve kezdett el LGBT-jogokról papolni, meg stratégiákat megfogalmazni. Az elmúlt pár évben lett sokkal nagyobb terre ennek az egésznek."

A Fidesz tette nagyobbá a hangját ennek a sztorinak. Már 15 éve is olvastam az 1-3 éves gyerekek szexuális neveléséről szóló javaslatokat. Bizony, ez már akkor is szélsőséges volt - de nem Magyarországon. Az MSZP kormányzás alatt SEM jutott ide, mert nem akarja senki.


"Na most egy világ omlott össze bennem..."

Mikor egy mondatot kiragadsz a kontextusból, olyan férfiasnak és erősnek tűnsz...


"Fekete-Győr azt mondta, hogy ő simán beengedné a drag queeneket az oktatási intézményekbe a gyerekek közé. Akkor Fekete-Győr is elmebeteg, szélsőséges liberális? Mert szerintem nem áll ez olyan messze a valóságtól, csak kíváncsi lennék a te véleményedre is."

Hát, ha ez igaz, akkor szerintem ő az.


"Vagyis akkor engedjük be őket ellenőrizhető igazolás nélkül? Döntsd már el, hogy mit akarsz. Abból meg továbbra sem engedek, hogy eláruld, mégis hol van az az migránstömeg, akiket a kormány beengedett. Csak mert azóta is kerülöd a választ, és hát kezd egy kicsit kínossá válni a dolog."

Szétszorva az ország településein. Tudod, ennek a fele ellen harcoltatok. Ennyire látszott volna az is. Fel kell fogni: háromezer migráns nem tűnik fel egy 9-10 millió közötti lakosságú országban.


"Na most akkor fasisztázás helyett lesz valami épkézláb válaszod is erre, vagy adjam fel a reményt?"

Mivel ennél a válaszomnál nem volt kérdés, nem tudok mire válaszolni. Ugye, a sokat emlegetett szövegértés :D


"Nem tudjuk, hogy mi lett volna, fölösleges belebocsátkozni ilyen múlt idejű feltételes milettvolnaha érvelésbe"

Kivéve, ha arról van szó, mi lenne, ha a baloldal maradt volna hatalmon, mert akkor hírtelen jogosultságot nyer.


"Vonáról rengeteg baromságot mondtak, de amikor azt nyilatkozta, hogy "a globalizmus sötetségében az iszlám az egyetlen fénysugár", akkor arra én is felkaptam a fejem."

Gondolom amikor Orbán Viktor azt nyilatkozta:

"Magyarország az iszlámot az emberiség egyik nagy szellemi és lelki alkotásának tekinti, amely sok százmillió embert segít hozzá, hogy az ember élete létezésének magasabb értelméhez eljuthasson."


https://www.youtube.com/watch?v=7mLtNI13J5U&ab_channel=Herb%..


akkor is felkaptad a fejed...


"Teljesen alaptalanul személyeskedsz, mert többször kifejeztem, hogy nem vagyok Fideszes, de még mindig nem jutott el az emeletre az infó."

Nem vagy Fideszes, csak támogatod a Fideszt, egyetértesza Fidesz döntéseivel, elnéző vagy a bűneikkel, rájuk szavazol. Tiszta.


"Nem ugyanaz a kettő. Te a katolikus vallás híve vagy, ezért nem hagyod őket el. Én nem vagyok a Fidesz híve, szóval elhagyni sem tudom, mivel nem vagyok ott. Gyengébbek kedvéért: ha nem megyek be egy épületbe, nem tudok belőle kijönni, mivel eleve az épületen kívül vagyok. Tiszta sor?"

Egyébként mi az, amiért nem vagy a Fidesz híve? Mi az akadály, amiért nem vagy a hívük?


"Fidesznek a korrupció a bűne."

Az egyik. Ha gondolod, leírom mi mindent tartok még bűnének, de elég hosszú lesz.


"Ha értenéd, nem vennéd magadra."

Azaz, ha reagálok rád, magamra veszem?


"A saját szájával mondta, hogy csalt és hazudott, de te még mindig ott tartasz, hogy mi van, ha ártatlan. És akkor még én vagyok "hívő"? Hagyjuk már..."

Jó, de Orbán meg azt mondta, hogy Magyarország egy nyugatos ország...


"Dehogy leszel! Saját szájukból hallottad, hogy hazudtak, mégis hiszel nekik."

Idézd. Miben hittem nekik? Mármint olyannak, aki kimondta, hogy hazudott.


"Nem. Neked az fáj, hogy ellened fordítottam a saját érvelésed, és nem vagy hajlandó elfogadni, hogy ha a Fidesz hazát árul azzal, hogy nem csukatja le Ferit (ez a TE véleményed, nem az enyém, mielőtt rámkennéd megint), akkor ilyen logika alapján Te mégnagyobb hazaáruló vagy, mert segítesz Ferinek újra a hatalom közelébe kerülni. A saját logikád alapján nagyobb hazaáruló vagy, mint a Fidesz. Érted már?"

Nem ez a logikám, az a baj.

Szerintem ha valakiről tudjuk, hogy elárulta a hazáját, akkor állítsuk bíróság elé. Ha nem tett ilyet, ne vádoljuk vele. Szerintem ugyanis Gyurcsány egy rossz vezető, de nem hazaáruló. Érted már?


"Na ezért mondtam feljebb, hogy baj van a szövegértéseddel."

Mondjuk a fentiek alapján a tied sem hibátlan...


"Ah, szóval nem számít, hogy az emberek beleegyeznek-e! Értem! Akkor ha nem haragszol, kérdezek egy bonyolultat. Ki a diktátor? Az, aki a beleegyezésünk nélkül épít egy kisvasutat, vagy az, aki belekényszerít minket egy birodalomba anélkül, hogy megkérdezett volna minket?"

Diktátor az, aki egymaga határozza meg, milyen törvényeket hozhat meg az országgyűlés, mert engedelmes droidok ülnek a padokban. Diktátor az, aki személyi kultuszt épít. Diktátor az, aki nem tűr ellenkezést.


"Pont az a probléma, hogy a gazdasági birodalomból (amivel nekem semmi bajom nincs) politikai, ideológiai birodalmat építenek. Ha Klárikátok lesz a miniszterelnök, simán belevezet minket a beleegyezésünk nélkül - ahogyan te is fogalmaztál."

Hát igen, a NER sajtó. Maradjunk annyiban, hogy nem hiszek benne, hogy az EU ideológiai alapú lenne.


"De ők nem közös értékrendet akarnak, hanem közös ideológiát. Attól, hogy nekem is, meg neked is fontos a szabadság, még simán lehet egyikünk jobboldali, másikunk baloldali. De ők ilyesmiről hallani sem akarnak. Abba a kiélezett helyzetbe akarják hozni a jobboldali kormányokat, hogy ha akár egyetlen szóban is szembeszállsz velük, akkor ellenség vagy, és rögtön elkezdenek karaktergyilkolni a ballib sajtóban."

Na, kit karaktegyilkoltak le? Mutass már példát...


"Na itt rajzolódik ki a legélesebben kettőnk között a különbség. Téged nem érdekel, ha a hazád végérvényesen elveszíti a nemzeti szuverenitását, nemzetállam jellegét, nem érdekel, ha végleg elveszíti a függetlenségét, a lényeg, hogy a fizetésed sokszorosára emelkedjen. Nekem a szellemi értékek sokkal fontosabbak, mint az anyagi javak, én politikai szempontból azt tartom elsődlegesnek, hogy mi, magyarok dönthessünk az országunk sorsáról, mert ehhez csak nekünk van jogunk, és senki másnak nincs. Neked meg ez nem számít."

Nem. Én felfogom, hogy egy Európai Egyesült Államok egyetlen tagállama sem veszíti el szuverenitását, ráadásul még nemzetállam jellege is megmarad.


Kezded egyébként átlépni azt a kultúrát stílust, amit az elején még felmutattál. Azzal nincs baj, ha egyszer-egyszer erősebb hangnemet ütsz meg, én is szoktam. De vegyél vissza az általános hangnemből, mert én is tudok általánosan ebben a stílusban írni.

2021. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!