Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén, most kinek jó a...

Őszintén, most kinek jó a CSOK meg a folyamatosan bővülő családkedvezmények?

Figyelt kérdés

Mivel szabadpiac van és árplafont nem lehet szabni, kizárólag ahhoz vezet a kedvezményezés rövid és hosszú távon, hogy még jobban felnyomja a lakásárakat, amik már így is az egekben vannak és még ordas nagy hitellel is közel megfizethetetlenek. Tehát papíron több lesz a családosok zsebében, de azt pont kenhetik a hajukra, mert annyival ugrik majd meg a lakásár. Aki meg netán egyedül szeretne lakást venni annak meg még max. 1-2 év és egy dohos lyukat a cigánytelepen sem tud venni Erzsébetfalván.

A kormányról nehezen tudom elképzelni, hogy hülyék lennének és ezt ne tudnák - szerintem mindössze arról van szó, hogy ilyen módon akarják növelni a születészámot: vagy dugsz, vagy búcsút inthetsz a jövődnek.

A szándékot értem, mert a népességfogyás valóban hosszú távon a magyarság legnagyobb problémája, mégsem látom, hogy miért az az egyetlen megoldás erre, hogy ellehetetlenítjük az egyedül élőket, de akár a három gyereknél kevesebbet vállalni akarókat is.



2021. aug. 29. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Csak a gazdagoknak jó, akik el tudnak tartani 3 gyereket
2021. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Állítólag Orbán haverjai, Rogán kivitelezésével nagyon nagyon sok ingatlant felvásároltak, százezres nagyságrendben mielőtt ezt a rendeletet hozták. Nyilván azért, hogy felnyomják az árát és gazdagodjanak.

Ezért van ez, szimpla mutyi az egész.

2021. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Egyedül élek, saját ingatlanban, amit vettem, nem vagyok ellehetetlenítve. A használt ingatlanok adásvétele döntő többségének semmi köze a CSOK-hoz. Pozsonyban vagy Prágában sem olcsóbb az ingatlan, pedig ott nincs CSOK. A magasabb fizetések és gazdasági prosperitás a világon mindenhol emeli az ingatlanárakat.
2021. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3:

"amit vettem"

Amit vettél. Valamikor, lehet, hogy 5 évvel ezelőtt feleannyi aron, mint most. Én éppen most vagyok vásárlás előtt, nincs párom, tudom, hogy nagy szerencsére lesz most szükségem, hogy a felső keret 25 milliómból (17 milklió kölcsönnel) tudjak magamnak venni Budapesten egy kisebb még élhető lyukat, hogy ne életem végéig béreljek egy szaros szobát.

Pedig nem is keresek rosszul, nettó 350 átlagosnak mondható szerintem.

Ez meg egy érdekes cikk:

[link]

2021. aug. 29. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Azoknak, akiknek valóban van már meglévő pénzük, csak játszák a "szegény család vagyunk mi"-t, és azoknak, akik ész nélkül gyártanak utódot, és ész nélkül vállalják be a CSOK-, és tsi.-t.
2021. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudok mit hozzátenni, tökéletesen látod a helyzetet. Én előre tudtam, hogy ez fog történni, már akkor, amikor még csak belengették az új építésű ingatlanokra a CSOK-ot. Akkor nagy fogcsikorgatva bár, de megvettem egy családi házat vidéki megyeszékhelyen 23.5 millióért. Szerencsés voltam. Sajnálom azokat, akik megszívták! Sakk matt!
2021. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Aki el akarja adni az ingatlanát annak bitos jó. Családkedvezményeket írsz. Kinek jó. Hát a családoknak. Hihetetlen mi? Adókedvezmény gyerekek után nyilván a családnak jó. Azt nem tudja lenyúlni senki.
2021. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Építőiparnak tuti nagyon jó. Családosoknak? Milyen családosoknak, akik 3 gyereket bevállalnak, mert igazán csak akkor éri meg, ja, lesznek itt még pofára esések.
2021. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!