Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy rossz a...

Miért mondják, hogy rossz a kormány & kevés a fizetés, ha 436 ezer forintra nőtt az átlagkereset ?

Figyelt kérdés

Idei KSH adat.Ráadásul emelkedő tendenciát mutat az átlagbér is, hoppá. Az átlagkereset 436 ezer Ft. Ebből én kényelmesen kifizetem az albérletem és arezsit, marad 350 ezer marad. Ebből kényelmesen meg lehet élni. Finomakat kajálni, akár étterembe is minden nap. Kávéautómatából, gírosostól, pizzafutártól rendelni, nincsen szükség alapanyagokból szenvedni a főzéssel és még férerakni is lehet. Mi baj kérem?


Mondjuk én magam még a szüleimmel élek, így nem látok bele ki mire fizet, veri el a pénzét, de ennyiből én könnyen megélnék ha majd dolgozni fogok és ennyit adnának. Kérem hol itt a szegénység?


2021. aug. 31. 18:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Akkor te nem fizetsz adót, mert ez bruttó érték.
2021. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Kezdjük ott, hogy bruttó. A 436ezerből kézhez kapsz 290ezret miután levonták az adókat.
2021. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szamold ki mennyi 436ezer nettóban. Amúgy ez az adat nem mutat valós képet, az átlagkeresetet felhúzzák azok a fidesz közeli emberek, akik néhányan sok milliót visznek haza. Tehát ha valaki 12 milliót keres havonta, valaki meg 80 ezret annak az átlagából ki jöhet egy ilyen "elmegy" összeg, mint eza 436ezer.

Különben, ha érdekel mennyit keres egy átlag magyar böngéssz álláshirdetéseket, kérdezz meg embereket, aztán rájössz magadtól hogy milyen alacsony tud lenni, és van akinek meg tényleg magas.

2021. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
A mediánbért vedd alapul. Ez az az érték, amitől ugyanannyi ember keres többet, mimt ahány kevesebbet. A mediánbér kb. netto 200ezer. Ezt nem torzítja a kevés nagy keresetű ember jövedelme, akik nem feltétlen Fidesz-közeliek, mint ahogy a 3-as írja. Az ilyen hozzáállástól agyfaszt kapok, hogy itt már csak az kereshet nagyon jól, aki Fidesz közeli. A Fidesz kormányzás előtt az átlagbér és a mediánbér között nagyobb volt a deficit, akkoriban több nagyon magas keresetű ember volt.
2021. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindegy, ha a reálértékének növekedése nem követi az EU-s átlagot. Az a 436 ezer lehetne több, vagy erősebb normális vezetés alatt.
2021. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Mit kérsz?
2021. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
3%
Klárika rendbe teszi ezt is.
2021. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
3%
Ha Klárira szavazol 437 ezer lesz az átlagkereset.😉
2021. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből én kényelmesen kifizetem az albérletem és arezsit, marad 350 ezer marad" :) :) :) mikor egy albi 90-130 nál kezdődik városfüggő :)


de te aki még a nettó-bruttót se érted 86 000 ből kifizetsz 90+ rezsit :D

2021. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Hát ezek szétlopják az országot, meg a mutyi.
2021. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!