Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen förtelmesen...

Miért ilyen förtelmesen alacsonyak a bérek Budapesten is már? Ennyi elvárással, és ilyen árak mellett?

Figyelt kérdés

Ha megmutatnánk egy külföldinek milyenek itt a bérek és a megélhetés költségei, anafilaxiás sokkot kapna.

Itt van például egy friss hirdetés (a szükséges részeket kipontozva):


Budapest - Support Analyst

A ******** Hungary Kft. bővülő csapatába keresünk Support Analyst munkatársat felsőfokú, aktív angol nyelvtudással.

Munkavégzés helye: Budapest, XIII. kerület (heti 1 – 2 nap home office)

Bérezés: Nettó 160.000 Ft/hó

Teljes munkaidős állás, heti 40 órás munkavégzés!

Felsőfokú végzettség elvárás!


Tasks:

- Analysis of land agreements, titles and records as required,

- Supports the administration of Lease related agreements,

- Interacts with internal and external stakeholders providing a timely response to queries or requests for information,

- Provides administrative support to teams of various Business Lines as relevant,

- Manages electronic documentation of relevant Land Department as appropriate

Document recognition and extraction.

Requirements:

- Commitment to controls and detail orientated approach

- Good communication, interpersonal skills, able to interface across Upstream and other functions Competent with Excel and relevant systems as required

- Customer service focus in English Teamwork and proactivity

- English is a must!

- Several years of Microsoft Office experience



Hol vannak azok ilyenkor, akik azt hangoztatják, hogy Budapesten már mindenki fél millát keres legalább, amikor ennyi elvárás mellett is csak 160 ezer az ami valós, ami a valóság?



#bér #nyomorúságos
2021. szept. 7. 00:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Mert remélik, hogy találnak ennyiért embert. Ha nem találnak, kénytelenek lesznek emelni.
2021. szept. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Van már akkora a munkanélküliség, hogy lesz rá ember ennyiért is.
2021. szept. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Leginkább azért, mert nincsenek (erős) szakszervezetek. Én erre akkor döbbentem rá, amióta kivándoroltam Ausztriába. Van szakszervezetünk, minden évben van bértárgyalás, bónusztárgyalás. Nem csak bért kapunk, ami eleve jóval magasabb, hanem részesedünk a nyereségből is, amit kitermelünk.


Én is sokszor hallottam ezeket a kamu sztorikat, hogy Budapesten mindenki félmillát keres, ezen az oldalon is olvastam ilyesmiket, ez egy hülyeség. 2017-ben, amikor leléptem, nettó 260 ezret kerestem egy multinál, és a munkatársaim is kb ebben a sávban mozogtak. Egy nagyon szűk réteg keres havi félmillát.

2021. szept. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Jó én meg mutatok egy másikat, egy év tapasztalattal elérhető:


Informatikai partnercégünk keresi legújabb kollégáját távmunkában!


Full-Stack Engineer

Juttatások:

Bruttó 950.000 – 1.200.000 Ft alapbér

Nemzetközi összehasonlításban rendkívül versenyképes javadalmazási csomag

Távmunka lehetősége

Pénzügyi támogatás saját otthoni iroda felépítéséhez

Magán egészségbiztosítás

Szabadon választható hardver a munkához

Sokféle kreatív csapatépítő tevékenység

Igény szerint belvárosi iroda használata

Szakmai irodalomhoz való hozzáférés

Jótékonysági és önkéntességi lehetőségek

Feladatok:

Csapat integráció a LastPass alkalmazásainak fejlesztésére, webalkalmazások, böngészőbővítmények, szolgáltatások megvalósítására

Debug, hibaelhárítás és támogatás az összetett kezelőfelület és háttérprogram megoldásokhoz

Robosztus kódbázis fejlesztése és fenntartása, új megoldások bevezetése

Webalkalmazások és böngészőbővítmények fejlesztése és karbantartása

Elvárások:

Releváns frontend és backend mérnöki tapasztalat

Tapasztalat a frontend fejlesztésében a következő technológiákkal: HTML, CSS, JavaScript / TypeScript

Tapasztalat a Backend fejlesztésében a következő technológiák közül: PHP, .NET Core

Jó írásbeli és szóbeli kommunikációs készség angolul

Előnyök:

Tapasztalat az alábbi JS fejlesztési keretek bármelyikével kapcsolatban: React / Redux, AngularJS, Vue.JS

Tapasztalat az elosztott rendszerekről

A felhőszolgáltatások ismerete

Tapasztalat a verziókezelő, a build és a hibakövető rendszerekről, mint például a TeamCity, a Jenkins, a BitBucket és a Jira

Állás, munka területe(i):

Mérnök

Villamosmérnök

IT üzemeltetés, Telekommunikáció

Hálózati és Rendszermérnök

IT programozás, Fejlesztés

Programozó, Fejlesztő

Szükséges tapasztalat:

1-3 év szakmai tapasztalat

2021. szept. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
boldog karácsonyt!
2021. szept. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
#4 dehogy érhető el egy év tapasztalattal... Még öt évvel se nagyon. Tipikus ilyen "és a f@5zom nem kéne?" Hirdetés...
2021. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Szóval gyengék a szakszervezetek és nagy a munkanélküliség... ez aztán nyerő kombó. Köszönjük Orbán!

Hajrá Magyarország, hajrá Fidesz!

2021. szept. 7. 01:05
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
7: 2010 óta több mint 60%-kal nőttek a nettó reálbérek. A magyar munkanélküliség a legalacsonyabbak között van az EU-ban. Ha téged a piac alacsonyra áraz be, az nem a kormány hibája.
2021. szept. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem. Gyurcsány idején sokkal könnyebben meg lehetett élni. A reálbér növekedés hülyeség. Csökkenés volt.
2021. szept. 7. 02:01
 10/22 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És ebből mire következtetsz? Én arra hogy nem lesz alkalmazottjuk. Vagy ha lesz akkor olyan is. Aki nem fizet manapság annak nem lesz alkalmazottja mivel kevés a munkaerő.
2021. szept. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!