Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lesz meg az ellenzéknek...

Ha nem lesz meg az ellenzéknek a 2/3?

Figyelt kérdés

Te megadnád nekik a felhatalmazást?



Szerintem ez alkotmányellenes lenne, én kimennék tüntetni


2021. szept. 12. 17:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
10: Eleve nem lehet alkotmányról népszavazást kiírni, ott kezdődik. Másrészt miért gondolod, hogy egy a moslék által összedobott valami mellett érvényes és eredményes népszavazást lehetne tartani?
2021. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Kiricsiny ilkilmitlin.
2021. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
39%

Miert nem lehet? Egy normalis orszagban az alkotmanyt minden esetben a nep jova kell hagyja kozvetlenul. Es minden egyes alkotmany modositast.


A "beton szilardsagu" alaptorvenyt 10 év alatt 9x módosítottak, egy vicc az egész.

2021. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

13: Pl sem Magyarországon, sem Németországban soha nem volt még népszavazás az alkotmányról. Az ember döntő többsége soha nem is olyas ilyesmit, nem is értené meg és nem is ért hozzá. Biztos vagyok benne, hogy az ilyesmit követelők döntő többsége sem olvasta végig a magyar alkotmányt/alaptörvényt.


Egyes speciális kérdésekről lehet népszavazást tartani, ami felfogható és érthető egy átlagember számára is.

2021. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Te megadnád nekik a felhatalmazást?"


Mihez?

2021. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Az ellenzéknek, ennek az ellenzéknek az 50 százalék+1 fő mandátuma sem lesz meg!!!

A Fidesz fog nyerni...

2021. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

„Önmagában a jogállamiság demokrácia és emberi jogok nélkül nem sokat ér. Még a fideszes alaptörvény is tartalmazza azt a mondatot, hogy ha úgy látják, hogy valaki kizárólagos hatalomgyakorlásra lép, akkor nem csak jog, hanem kötelesség is fellépni vele szemben”.


Dobrev Klára szerint ezen már rég túl vagyunk.


Helyes.

2021. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Na Dobrev is megmondta, hogy az alaptörvény alkotmányellenes, szóval nem tudom, miért lett lepontozva az első válaszoló. Fel lesz függesztve az illegitim alaptörvény és el lesz számoltatva a fidesz!
2021. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

“ Na Dobrev is megmondta, hogy az alaptörvény alkotmányellenes, szóval nem tudom, miért lett lepontozva az első válaszoló.”


Dobrev már egy ideje ezt harsogja. Te meg elhiszed.


De ha a Fidesz mondaná most, ha Klári lenne az elnök akkor nem hinnél a Fidesznek, ugye?

2021. szept. 12. 21:55
 20/28 anonim ***** válasza:

#19-nek:


Az alkotmány lehetővé tette, hogy a köznép határozzon az alkotmányról! Még jó, vázze!


Az alaptörvény az alkotmány módosítását KIZÁRÓLAG a kormány hatáskörébe rendelte!


Idézem neked az alkotmányt:


"Senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetve kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és köteles fellépni."


ERRŐL POFÁZIK DOBREV!

2021. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!