Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lesz meg az ellenzéknek...

Ha nem lesz meg az ellenzéknek a 2/3?

Figyelt kérdés

Te megadnád nekik a felhatalmazást?



Szerintem ez alkotmányellenes lenne, én kimennék tüntetni


2021. szept. 12. 17:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#20


Alkotmányról egy villalakó inkább ne beszéljen ami mögötte van.

2021. szept. 13. 09:21
 22/28 anonim ***** válasza:

Vagyis azt mondod, hogy Dobrev megkérdőjelezhetősége feljogosítja Orbánt is a megkérdőjelezhető cselekményekre?


Akkor mi is a problémád? Mert ez oda-vissza alapon igaz, mindegy hogy miről légyen is szó!


Bagoly mondja verébnek ...

2021. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az Alaptörvény (Alkotmány) 90 százalékával nincs semmi gond. Ajánlom minimum egyszer elolvasni. Azt a néhány paragrafust ami pártalaptörvénnyé teszi, azt kellene kiszedni belőle, de mivel 2/3-al hozták meg, így nem lehet feles többséggel kivenni, akár tetszik, akár nem. Az alkotmányellenes cselekedet lenne, és máris ott tartunk az alkotmányos válság és a polgrháború szélén. Szerintem ez senkinek nem érdeke...
2021. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

#23-nak:


Magában az alaptörvényben megfogalmazottak alkotmány-ellenesek, ráadásul az ezek még alaptörvény-ellenesek is ami már egy komédia.


Az alaptörvény (alkotmány) módosításának jogát elvenni a néptől és 2/3-os többséghez kötni, a hatalom kizárólagos birtoklására irányul.


És itt a kör bezárult. Az alaptörvény alkotmány-ellenes, így többségi szavazattal is törölhető.

2021. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Jogilag mégis teljesen megfelelt a korábbi "módosított" kommunista alkotmány azon alkotmányozási kritériumainak, ami alapján a mostanit meghozták. Úgy lett meghozva a jelenlegi alkotmány, hogy a jogi körülmények teljesen adottak voltak. A mostani meghozásával tehát nem történt jogsértés, az előző tette lehetővé.
2021. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#25-nek:


Az Alaptörvény előbb érvénytelennek nyilvánítja az Alkotmányt, majd ezen, önmaga által érvénytelennek nyilvánított Alkotmányt jelölte meg önmaga megalkotására vonatkozó felhatalmazásként. Abszurd!


Az Alaptörvény egészének közjogi alkotmányellenessége minden további nélkül megállapítható. Mivel a jogalkotás előírásainak, szabályainak, követelményeinek megkerülésével alkották meg, tehát jogszerűen sosem jött létre, következésképp a kihirdetése visszamenőleges hatállyal semmis. Nagyon veszélyes precedenst teremthetne, ha a jogalkotás előírásai megkerülhetők lennének.


Az Alaptörvény közjogi alkotmányellenességét az Alkotmánybíróságnak kell kimondania. A közjogi alkotmányellenességhez nem kell tartalmilag vizsgálni az Alaptörvény előírásait. Ugyanis a jogalkotás szabályai az Alaptörvényre is ugyanúgy vonatkoznak, mint bármely más normára.



Persze nem én vagyok ilyen qrva okos, alkotmány-jogásztól idéztem.


Tehát nem az a probléma hogy nem lett volna joga a fidesznek múdosítani, hanem az, hogy eközben semmiféle, a módosítás MÓDJÁT előíró jogszabályt nem tartottak be! Ha betartották volna, megy a levesbe az alapxarjuk!

2021. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ismét #25-nek:


Tudod mi a vicces a vitánkban?


Az, hogy te valójában nem velem vitatkozol hanem volt alkotmány-bírókkal, alkotmány-jogászokkal, neves ügyvédekkel!


Ezt most komolyan gondolod?!


Ha az ellenzék nyer akkor az alkotmányt visszaállítják, az abban foglaltak pedig nekik "halálos" ítélet! Nem véletlenül kapálóznak kézzel-lábbal!


Az alkotmány kiiktatása tette csak lehetővé ennek a diktatórikus bűnöző-államnak a kialakítását! Amint visszakerül az az alapvető emberi jog,hogy az alkotmányról a nép is dönthet, NEKIK VÉGÜK!

2021. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A 49-es kommunista alkotmányt XDDD Az is mennyire nagyon törvényesen lett meghozva. Azt is olyan sokan megszavazták. Jah nem... Nem baj, nagyon helyes egy XXI. századi "demokráciában" Hajrá DKommunisták...
2021. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!