Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élő magyarok,...

Külföldön élő magyarok, odakinn tényleg kolbászból van a kerítés?

Figyelt kérdés

Van kinn egy haverom, aki általában elég nagyra van mindennel, amit csinál, most pl. a magyar béreket hasonlítgatta az ő svájci béréhez. Én hiába mondtam neki, hogy nyilván a megélhetése is négyszeres a hazaihoz képest ő azt állítja, hogy még így is bőven jobban megszedi magát mint akár itthon egy mérnök. Egyébként nincs szakmája, szimpla felszolgáló, és ami nekem gyanús az az, hogy mint kiderült 6-an bérelnek egy lakást és feltételezhetően valami pár négyzetméteres szobában lakik. Mikor rákédeztem, hogy ha ilyen jól keres akkor miért nem egy lakást bérel, a válasz az volt, hogy ő tudja hogyan spórolni.

De akik hazajönnek külföldről (már akik) én azokon sem látom, hogy különösebben Ferrari lenne alattuk, kivéve akkor, ha eleve olyan szakmával mentek ki, ami már itthon is keresettnek számít. Leginkább az a benyomásom, hogy kimennek, majd ugyanolyan életszínvonalon élnek mint itthon, csak papíron meg forintba átszámítva van több a zsebükben.



2021. szept. 14. 01:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*kell
2021. szept. 14. 01:03
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Van olyan nagyváros ahol 700 frankért is lehet bérelni lakást (Basel) de ez már hosszú évekkel ezelőtt volt. Arra is emlékszem viszont, hogy nekem 1000 frankért ajánlottak fel lakást Zürich-ben egy alkalmi munka miatt.


Mindenesetre ha megkeres valaki olyan 2500 frankot, akkor a fenti lakásbérekhez számold hozzá a 300 frankos betegbiztosítást. És akkor végülis meg lehet élni egy átlag színvonlon egy bő 1000 frank marad havonta, az olyan 300 000 Ft.


Nyilván aki keres 5000 Frankot, az már kifejezetten jól él. Ismerek olyat, aki annyit keres, szakács.


De van olyan, aki 9000 frankot keres klíma berendezőként.

2021. szept. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy az 5000 frankos szakács fizetés inkább egy becsült összeg, amit hallottam egy ember esetében - csakhogy pontosítsak.
2021. szept. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországhoz képest mindenképpen kolbászból van a kerítés, nekem óriási nagy élmény volt amikor megkaptam az első néhány fizetésem, és elkezdtek gyűlni a számlámon a milliók (forintban). Mindezt úgy, hogy saját lakhatásom is volt, nagyon jó környéken.
2021. szept. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha kint sporolsz es itthon koltod el kesobb, akkor nagyot lehet nyerni, nem ferrari szint de apam pl 40 evesen nyugdijazta magat.


Ha ott koltod el, akkor meg csak annyi, h magasabb eletminosegen elsz, nem kell szamolgass honap vegen, szebb kornyezet infrastruktura, jobb eu, magasabb minosegu lakhatas.


Van persze csomo lemondas egy ujra kezdesben, uj nyelv, uj emberek, baratok hianya kezdetben, csalad esetleges hianya, idegen vagy, nehezebb beilleszkedni, de az eletszinvonalad nagyot no, foleg ha szakmunkas, bermunkas vagy, mert ok itthon sokszor nagyon alul fizetettek (nem az epito ipar).

2021. szept. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Nekem több haverom, ismerősöm, sőt rokonom is van, illetve volt kint dolgozni, és kb minden lehetőségre lehet példát mondani, kivéve azt, hogy Ferrarival járnak a vendégmunkások, akik tisztességes munkából élnek ott.

Alapvető, hogy beszélni kell a nyelvet, mert ha nem tud ott kommunikálni, legfeljebb alantas munkákra alkalmazzák, vagy ha van egy jó szakmája, de nem beszéli a nyelvet, lehet bekerül egy csapatba, de ez az esély elég ritka, és még lehet a főnöknek is fizetni kell.

Nyelvtudással, ha az illető talpra esett már jobban tud boldogulni, akár szakma nélkül is. Lehet ilyen a vendéglátós szakma is, de ha nem ért szót a vendégekkel, kizárt, hogy felszolgáló lesz, legfeljebb mosogató a konyhán, ami az első csoportba tartozó rabszolga munka, nem is fizetik meg.

Legjobb helyzetben a nyelvet beszélő, szakmunkások, diplomások vannak, akik értik a szakmájukat, és jól is választottak szakmát.

Az is jelzés értékű, hogy az illető milyen körülmények között él kint.

Vannak az állandó ingázók, akik kint dolgoznak, de rendszer4esen haza járnak, a kint megkeresett pénz jelentős részét itthon költik el, kint csak a munka és a pihenés van, szórakozás nincs.

Vannak, akik hónapokat eltöltenek kint, csoportosan bérelnek lakást, többnyire egy arra "specializálódott" pl albán, szerb) főbérlőtől - aki ennyit engedhet meg, az nem él jól, lehet akármilyen jó a társaság, félgettó a környezet.

A normális életszínvonal ott kezdődik, amikor nem gond egyedül, vagy a párjával közösen a lakás bérlése, stabil az anyagi háttér, aminek kint is nagy próbája volt a covidos bezártság időszaka.

Ők azok, akik nagy eséllyel kint is maradnak, ott születik a gyerek, oda köti őket a munka mellett a család is.

2021. szept. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanazzal a munkával 4-5ször olyan jól élsz.

Miért kell a putri magyarországot a jóléti országokhoz hasonlítani?

1-2 ember mindig meg akarja gyözni magát, hogy nincs is akkora különbség.

De, nagyon nagy különbség van. El kéne már fogadni végre.


Mindenkinek van egy története hogy az analfabéta tróger lúzer haverja munkás szállón lakik.

Meg van több száz ezer akik már vissza se mennek többet mo.-ra...

2021. szept. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Hogy ki mire jut az az embertől és keresettől függ. Van aki kinn se jut semmire mint itthon se van aki megszedi magát. Volt munkatársam aki barátnőjével ment ki az Usa-ba. 3 milla hielt vettek fel a kimenetelhez. 3 évet voltak kinn . Takarítottak. Visszafizették a hitelt gyorsan és 10 millával jöttek haza. Csináltak valami vállalkozást és elvannak. Másik ismerős pár ugyan oda ment . Őket elkapták másfél év után és kitoloncolták őket. Mert ugye mindkét pár túrista vízummal ment ki és feketén dolgoztak. Na mindegy is. A második pár ugyan úgy hitelt vett fel . Ők nem fizettek vissza egy fillért se és egy fillér nélkül a zsebben jöttek haza. Na azért írtam ezt le mert sokszor az embereken múlik. Aki semmire kellő égeti a zsebét a pénz az kint se jut semmire. Van még a harmadik tipus aki ugyan kinn spórol de haza jön havonta és itt játsza a királyt és elveri el qurvázza a spórolt pénzt egy hétvége alatt. Szóval akár alantas munkával is lehet sokra jutni csak több lemondással jár. Svájcban dolgozik egy ismerősöm. Család itthon. Egy millát keres havonta. Itthon veszi az olcsóbb tanyákat földel. Megvette a szomszéd házat is az itthoni háza mellett. Újítgatja. Unokatestvérem szintén egy millát keres autószerelőként Németországban. 10 éve kinn van. Házat vett kinnt. Szóval embere válogatja. Mosogatásból is előbbre jutsz de jó szakmával még inkább. Utolsó két említettt személy készül hazatérni mert már itthon is boldogulnának mert jobbak a fizetések mlg ha kevesebb is. Család itthon a jövőjüket meg megalapozták.
2021. szept. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó két említettt személy készül hazatérni mert már itthon is boldogulnának mert jobbak a fizetések"


Jobbak a fizetések? Ne hazudj.

Mihez képest jobbak?

2021. szept. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 mindentudó99 ***** válasza:
44%
Még annyi sehol sincs kolbászból a kerítés. Munkával jutsz előre itthon is nyugaton is. És aki esetleg az itthoni adókra panaszkodik Németországban se jobb a rokonom szerint. Mindent adóztatnak keményen.
2021. szept. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!