Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sérelmezik a magyarok...

Miért sérelmezik a magyarok még mindig a Trianoni békeszerződést?

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre, de így több mint 100 év múlva nem képesek megérteni hogy Erdély már román föld és már halálra unom hogy azt mondják hogy "Erdély magyar" amikor a térkép szerint román. És ennyi erővel sérelmezhetik a többi terület elvesztését is, de valamiért mindig Erdélyt emlegetik. Miért van ez?

#Magyarország #Románia #Trianon #Területveszteség
2021. szept. 14. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%
Én sem értem, Erdély a Magyar Királyságon belül is különálló egység volt mivel egy román fejedelemség volt, csak úgy mint Szlavónia.
2021. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Erdélyt emlegetik, mert történelmileg talán az volt a legjelentősebb terület az elcsatoltak közül. Nem tudom miért sérelmezik, engem cseppet sem érdekel, hogy Magyarországhoz tartozik-e, avagy sem. A székelyek jogai viszont érdekelnek. Az anyanyelv használta hivatalos nyelvként szerintem alkotmányos jog például. A nemzetállamhoz tartozást viszont nem tartom annak.
2021. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

1. Erdély a térkép szerint valóban Romániához tartozik, de Székelyföld kultúrájában, népességében, identitásában NEM román!

2. Azért ezt sérelmezik leginkább, mert ott maradt meg ma is nagy tömbben jelentős magyar anyanyelvű, a kultúráját és az identitását megtartó közösség.


Unhatod, de ez van. (Ennyi erővel én meg azokat unom, akik "lerománozzák" meg "leukránozzák" a határon túli magyarokat, de ez van.)

2021. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%

3

Általában azok románozzák ukránozzák a külhoni magyarokat akiknek legjobban fáj trianon.

2021. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Mert könnyebb a múltban ragadni, mint a jelenben élni, és a jövőért tenni.
2021. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#3 ezt is unom
2021. szept. 14. 20:02
 7/23 A kérdező kommentje:
#5 igazad van, egyetértek
2021. szept. 14. 20:03
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert igazságtalan volt. Bűntetésként vették el a földjeinket és ajándékozták oda más nemzeteknek. Rengeteg magyar menekűlt akkoriban, hátrahagyva minden vagyonukat, házukat, telküket. Ennek a büntetésnek az lett volna a célja, hogy "eszetekbe se jusson még egyszer háborúzni". Nálunk jobban csak a németeket büntették meg, hát tudjuk mi lett a vége...

Én nem vagyok szélsőjobbos, mégcsak jobbosnak se mondanám magam viszont szeretem a hazámat. Ez egy igazságtalan dolog volt, ami rengeteg embert megnyomorított, és belehajszólta az országunkat egy következő világháborúba. Én úgy gondolom, hogy ezeket nem szabad elfelejteni viszont gyűlöni sem kell emiatt senkit, akik ma élnek és semmi közük ehhez. Meg kell érteni a történelmi folyamatokat és nekünk az a felelősségünk, hogy a múlt tragédiái ne ismétlődhessenek meg újra.

2021. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szerződés hanem diktátum...
2021. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazságtalan volt, de az akkori vezetőink rossz döntésein is múlt, hogy nem képviseltük jobban az érdekeinket, pedig megtehettük volna. Ahogy a mostani vezetőink rossz döntései miatt fogunk esetleg kihátrálni az unióból, ugyanis nálunk semmi sem változik. Önsorsrontó nép a Magyar. Új Himnusz kéne, nem a balsorsot kéne megénekelni újra és újra hanem a jövő reménységét. Csak ez népünktől teljesen idegen, mindig is az volt.
2021. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!