Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sérelmezik a magyarok...

Miért sérelmezik a magyarok még mindig a Trianoni békeszerződést?

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre, de így több mint 100 év múlva nem képesek megérteni hogy Erdély már román föld és már halálra unom hogy azt mondják hogy "Erdély magyar" amikor a térkép szerint román. És ennyi erővel sérelmezhetik a többi terület elvesztését is, de valamiért mindig Erdélyt emlegetik. Miért van ez?

#Magyarország #Románia #Trianon #Területveszteség
2021. szept. 14. 19:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%

1. A nagyhatalmaknak nem volt érdekük az Osztrák-magyar monarchia egyben tartása.

2. A veszteseknek mindig a győztesek diktálnak.

3. Erdélyben már a 19. sz-ban is kisebbségben voltak a magyarok.

2021. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel legfeljebb háborúval kerülhetnek vissza azok a területek, ezért valóban kár lovagolni a témán, mert a nép nem akar háborút, és a haderőnk sem elég erős hozzá.
2021. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%
Napi balos nemmagyar Trianon-trollkodás pipa.
2021. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#13 nem kell minden kérdésre azt mondani hogy trollkodás, én nem trollkodok, csak felmerült bennem egy kérdés, és kiírtam, ahogy eleve használni szokták ezt az oldalt
2021. szept. 14. 22:23
 15/23 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem meg az a troll aki ilyeneket kommentál másnak a kérdései alá, szóval kérlek szépen fejezd ezt be
2021. szept. 14. 22:25
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a leginkább azért része ez a közbeszédnek, mert még mindig vannak határontúli magyarok, akik nap mint nap szembesülnek ennek a döntésnek a következményeivel és az abból adódó kisebbségi helyzetükkel. Nagyon sok magyarországi embernek vannak határontúli rokonai, barátai, gyakran járt ki kirándulni és úgy érzi, hogy ha külhoni közösségben mozog is , hogy "tulajdonképpen otthon van".

Ausztria is elég nagy területeket vesztett az első világháború, de ott már alig élnek németajkúak, szóval nincs annyi kötelék a megmaradt és az elcsatolt országrészek közt.

2021. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként nem kéne úgy csinálni, mintha ez olyan egyedi helyzet lenne. És észak-Írországgal mi van? Ott miért lehet ezt normálisan csinálni, csak itt kell cirkuszolni mindenért? Vagy mit szólnátok, ha az osztrákok rohangálnának monarchiás autómatricákkal?
2021. szept. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
17: azért az észak-íreknél évtizedeken át voltak robbantások és gyilkosságok, amíg eljutottak ide, úgyhogy a kettő nem hasonlítható, egy matrica nem ugyanaz, mint felrobbantani embereket
2021. szept. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Én örülök hogy így alakult. Sőt foghatott volna vastagabban is a ceruza. Budapest így sem tudja eltartani a vidéket.
2021. szept. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A diktátum az parancs megmondták vagy aláírjuk vagy szétbasznak bennünket
2021. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!