Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha átlagolnánk a...

Szerintetek ha átlagolnánk a magyar emberek ideológiai nézeteit, akkor liberálisabb vagy konzervatívabb képet kapnánk társadalmi kérdésekben, mint a Fidesz?

Figyelt kérdés
Tehát, ha mindenkit megkérdeznénk ilyenekről, hogy könnyűdrogok, abortusz, vallás, melegek stb.

2021. szept. 17. 18:05
A kérdező szavazást indított:
Konzervatívabb
Liberálisabb
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vallásban, abortuszban, szexuális szabadságban szerintem egy szinten lennénk a skandináv országokkal.


Könnyűdrogokban pl. fű legalább annyira liberálisak, mint a csehek.


LMBT-ből melegekkel szerintem a legtöbb embernek semmi baja, a transzikat viszont nem sokan fogadják el.

2021. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A magyar kedvenc időtöltése a szex és a piálás, mert nagyon depis nép vagyunk, és ez könnyű örömet hoz. Ezekben szerintem sokkal liberálisabb, mint a Fidesz.


A legtöbb magyar ateista, vagy egyszerűen nem érdekli semmi ilyen lelki dolog, ebben leginkább a francia felfogásra hasonlítunk. Ha nem nyomatná a Fidesz a vallásos dolgokat, kb. szó se esne róluk a médiában.


Abortusz-tagadók rendszerint csak két rétegből kerülnek ki itt, egy elég szűk Budaházy Edda-féle "néptenyésztő" náci réteg, és egy még szűkebb nagyon vallásos katolikus réteg, akik tényleg igyekeznek mindent betartani, amjt az Egyház mond.


LMBT-ről ugyanaz a véleményem, mint az elsőnek. A legtöbb magyarnak, főleg a 45 alattiaknak az LMB része teljesen kóser, a T már nem feltétlenül.


Drogokból max. a fű legalizálásának támogatását tudom elképzelni egy főleg városi, fiatal rétegtől.

2021. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Tekintettel arra, hogy több idős ember van Magyarországon mint fiatal, ezért a konzervatívabb képet kapnánk.
2021. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Konzervatív, add össze a Fidesz, Jobbik, Mi Hazánk párt szavazóit. A libsik csak a Jobbikkal együtt kerülhetnek max hatalomra, úgy hogy velük való koalícióban többséget szereznek.
2021. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy gondolom konzervatívabb.

Ha a többség akarata érvényesülne, akkor a Mi Hazánk jutna hatalomra.


Könnyűdrogok:Az emberek többsége nem szeretne őrjöngő embereket, ezért nem engednék. Az én véleményem viszont az, hogy be kéne vezetni őket.


Abortusz:Az emberek többsége kegyetlen gyilkosságnak tartja, köztük én is,szóval nem.


Vallás:Az emberek Magyarországon kultúrkeresztények. Semmi erkölcsöt nem gyakorolnak és csak pár ünnepből áll a kereszténységük. A Fideszesek szintén ugyanilyenek.Én nem vagyok keresztény, de egy egyedi erkölcsöt gyakorlok.


Melegek:Az emberek gyűlölik a melegeket és transzikat, jobban, mint a Fidesz. Én támogatom őket.

2021. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, a legtőbb ember nem azért szavaz a Fideszre, mert valami ókonzervatív, fehér felsőbbrendűségben hívő homofób szentfazék, hanem azért mert az ellenzék gazdaságilag egy rakás szar!


Én is a Fideszre szavazok, pedig biszex, alkalmanként füvező ateista vagyok, aki szerint simán olvashatna az óvodásoknak a drag queen mesét.


Azért szavazok a Fideszre, mert látom, hogy a baloldal minden alkalommal a tönk szélére vitte az országot pénzügyben és infrastruktúrában, amikor hatalmat kapott. Én pedig nem egy csóró, lerobbant Magyarországot akarok a jövőben.

2021. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Le lettem pontozva, de cáfolja meg valaki hogy a liberálisok hatalomra tudnának jutni a Jobbik nélkül, ha nem akkor konzervatív (jobboldali) többség van. A Fideszt nem azért rühellik mert kibasz szivárványékkal, vagy a drogosokkal, esetleg mert keresztény, a korrupció a baja a legtöbbnek, ha menne a szekér és nem lopnának, 80 százalékot kapnának.
2021. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kürasszír ***** válasza:

# 2


Ezt írtad: "Abortusz-tagadók rendszerint csak két rétegből kerülnek ki itt, egy elég szűk Budaházy Edda-féle "néptenyésztő" náci réteg, és egy még szűkebb nagyon vallásos katolikus réteg, akik tényleg igyekeznek mindent betartani, amjt az Egyház mond."


Magyarországon a közvéleménykutatások szerint a lakosság 73 %-a liberális az abortusz kérdésében.


Ugyanakkor 27 % nézetei inkább konzervatívak a kérdésben. 27 %-nyi náci és mélyen vallásos katolikus viszont még együtt sincs az országban.


Megfogható ugyanakkor a magasan iskolázott, igazi értelmiségen belül egy erősen abortuszellenes, jobboldali réteg.

2021. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!