Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a kerekmese miért rasszista?

Ez a kerekmese miért rasszista?

Figyelt kérdés

[link]


Röviden, a szülők a segélyért kérik vissza az örökbe adott gyereket és felismerhető, hogy ez egy bizonyos népcsoportra jellemző. A bal oldali hírportálok egyből visítoznak (444, telex, stb), amiért romák ezek a szereplők.


Nem értem a logikájukat, ha fehér magyar emberekként lennének ábrázolva, az miért elfogadható? A roma az miért nem az? Mi ez az undorító kettős mérce már megint?

A roma, az lmbtq az szent, hogy szerintük csak az a normális, ha fehér ember a gonosz... Mint az lmbtq gyerekkönyvekben, ahol a gonosz az fehér és heteró. Ez persze nem zavarja őket.



2021. szept. 22. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

"Nem értem a logikájukat, ha fehér magyar emberekként lennének ábrázolva, az miért elfogadható? A roma az miért nem az? Mi ez az undorító kettős mérce már megint?"


Ezt már csak te magyarázod bele.

Hol mondta bárki is hogy ha "fehér magyar emberekként lennének ábrázolva, az elfogadható"?

2021. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Elsőre nem hittem el, hogy ez valódi kerek mese :)


Szerintem ez ugyanúgy nem való gyerekeknek, ahogy az az LMBT-s mesekönyv sem.


A probléma ezzel a mesével nekem ott van, hogy örökbefogadás, segély és hasonlók nem az ovis-sulis korosztálynak való témák, valamint nem szeretnék idejekorán sztereotípiákat neveltetni a gyerekembe.

2021. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert sztereotípia, általánosítás. Ugye Te sem gondolod, hogy minden roma család lakókocsiban él, a kutya mellé kicsapva tartja a szüleit, stb?

Ha pedig így van, mi értelme ezt láttatni, különösen gyerekekkel?

Melyik LMBTQ gyerekkönyvben találkoztál gonosz fehér és hetero szereplővel? (Eleve én eddig csak a Meseország mindenkié című könyvről hallottam, hogy LMBTQ könyvnek tartják. Érdekelne a többi is...)

2021. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként én már jóval ez a botrány előtt is láttam vállalhatatlan produktumokat ezen a csatornán, csak azzal senki nem foglalkozott. Pl. az egyik éneklős borzadájban ahol a világ különböző népeit próbálja bemutatni, az afroamerikaiak úgy vannak ábrázolva hogy az egész család ilyen nagyon kikarikírozott "rapper" motívumokat visel, és rappelve adják elő a saját versszakukat. Szerintem már ez is önmagában rohadt ízléstelen proli rasszista...



https://www.youtube.com/watch?v=cqsiIsnsRT8

2021. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Minden nap fel fogod rakni ezt a videót?
2021. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ja, már volt ezen évődő kérdés.
2021. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi: Még nem raktam fel ezen kívül, de ha akarod igen.


"Hol mondta bárki is hogy ha "fehér magyar emberekként lennének ábrázolva, az elfogadható"?"


Még sosem láttam telexes, 444-es, indexes vagy hvg-s visítozást ilyen esetekben. Ha magyar embereken élcelődnek az sosem gond a liberálisok szerint, csak fekete, cіgány vagy meleg nem lehet terítéken...

2021. szept. 22. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

"Még sosem láttam telexes, 444-es, indexes vagy hvg-s visítozást ilyen esetekben. Ha magyar embereken élcelődnek az sosem gond a liberálisok szerint, csak fekete, cіgány vagy meleg nem lehet terítéken..."


Tipikus.

Neked ez a prekoncepciód hogy "magyar embereken élcelődnek az sosem gond a liberálisok szerint" , ezért ezt erőlteted, akkor is ha ez a valóságban nem így van.


[link]


"A román audiovizuális tanács a magyarokat diszkrimináló kijelentések miatt a Realitatea TV-re 85 ezer lejes, közel hatmillió forintos, a B1 televízióra pedig 20 ezer lejes, mintegy másfél millió forintnak megfelelő bírságot szabott ki, írja a Főtér.ro."


Most elégedett vagy?

2021. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Orosz megrendelésre fenyegették halállal a kárpátaljai magyarokat, mondják az ukrán hatóságok"


Keressek még ilyeneket?

2021. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]



"A nyílt magyarellenesség csak kapudrog lehet az új román parlamentben"


Tessék, mindhárom oldalról hoztam neked olyan hírt, amit te hiányoltál hogy nem hoznak le, vagy is úgy látszik de, még is hoznak len. Csak nem szemellenzővel kéne élni, ahol minden áron a saját kis hamis elképzelésedet erőlteted a vilgáról.

2021. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!