Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre több lehet a minimálbér...

Jövőre több lehet a minimálbér, mint a Gyurcsány-kormány alatt az átlagbér. Egy funkcionális analfabétán kívül, ezzel a dumával, kit lehet megfogni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Szemellenzős az, aki csak a számokat látja.

.

A statisztika a félrevezetés "tudománya".

Ha két olyannal megyek be az étterembe, akik már napok óta nem ettek és én, mint nagyevő megeszem az ő adagjukat is, az étteremből statisztikailag HÁROM JÓLLAKOTT ember fog távozni.

2021. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11/

Súlyozott átlaggal számítva más az eredmény. :D

2021. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

ma 12:24

Ha a statisztika megtévesztő akkor mit kell nézni?


Személyesen te rosszabbul élsz?


Mert én a közvetlen környezetemben azt látom, hogy még mondjuk nagynénim, nagybátyáim körében 3 autó volt 2000 környékén, most minden uncsimnak van autója. (5-ből/3 most 7-ből/6 de csak azért nem 7-ből/7 mert én nem akarok magamnak autót venni, míg anno ez a szüleinknél nem opciós választás volt)


Anno a szüleink alig jártak nyaralni, most szerintem az elmúlt 5 évben többet voltak külföldön a gyerekeik mint anno ők összesen.


Nagynénéim, nagybátyáim ilyen 40-től 90nm-es lakásokban laktak, legalább 1 gyerekkel, most ehhez képest legalább másfélszer több nm jut személyenként a legcsóróbb unaokatestvéremre is. :)

2021. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%

#13 ez máshol sincs másképp, sem Szlovákiában sem Szlovéniában, és még lehetne sorolni. Sőt a környező országokban inkább azt látni, hogy sokkal nagyobbat léptek előre mint a magyarok.

Meglepő volt látni boszniát is meg montenegrót, ahol nem is annyira rég még eléggé háborús dolgok voltak. Szlovénia pedig már egy kicsit régebbi Ausztriához hasonlít, a hegyi falvak főleg :)

2021. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

De mi alapján gondolod hogy Szlovénia többet lépett előre? 10-20 éve is voltál kint, a te véleményed mennyivel mutat hitelesebb képet a valóságról mint az hogy a nettó reálbér másfélszer több mint 10 éve?

Egyáltalán mi a reálisam elvárható növekedés Magyarországon és mi a környező országokban? Ehhez képest hogyan teljesítünk?

2021. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%

#15 annyival hogy az igaz. A reálbér számítás viszont egy statisztikai trükk, a "kosár" is egy vicc, ami így a valós inflációt sem mutatja meg (bár még a központi statisztika hamisító száma is elég siralmas, és annál még rosszabb a valóság).


Onnan gondolom, hogy nem is olyan rég ott is háború volt. Nem képzeletbeli ellenségekkel, hanem igazából. Mégis sokkal előbbre tartanak mint mi. Már rég euró van, jó akkor az utak annak ellenére hogy sokkal durvább teret van ott mint itt, még a legeldugottabb egyik kis falvakban is, ahova csak murvás út vezet, szépen karbantartott takaros házak vannak, nincs olyan lepukkantság mint errefelé.


Reálisan elvárható növekedés az az lenne mint a környező országokban. Ennek ellenére lemaradunk, és most már lassan Románia is beelőz.


Ehhez képest igen szarul teljesítünk, annak ellenére hogy arányaiban az egész EU ban Magyarország kapja a legtöbb EUs pénzt.

2021. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

Most jobban élek, mint Gyurcsány idején.

Gyurcsány idején meg jobban éltem, mint mondjuk I. Orbán idején.

Akkor meg jobban éltem, mint...

2021. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Soros, kerítés, Brüsszel, Soros-terv, migráns, rezsicsökkentés, Soros, Brüsszel, STOP, Gyurcsány, migráns, STOP, ez veszélyes.

Annyira hülyék vagytok, úristen. :D szavazzatok csak a narancsködre.

2021. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!