Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Funkcionális analfabéta lennék?

Funkcionális analfabéta lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék felétek ,hogy úgy vettem észre magamon,hogy funkcionális analfabéta vagyok.

Kezdjük azzal,hogy a funkcionális analfabéták nehezen tudják értelmezni az elolvasott szöveg tartalmát.Nem tudnak belekezdeni újjabb dolgok tanulásába stb.

Ezek elég bizonyítékot adnak arra,hogy az lennék.Mivel bármilyen szöveggel kapcsolatos irományba belekezdek olvasni ,egyszerűen nem vagyok képes megérteni.Nem vagyok képes visszaemlékezni,visszaidézni,hogy mit is olvastam az előbb.Mintha ilyenkor valami emlékezett kiesésem lenne.

Új dolgok tanulása borzasztóan nehezen megy.Hiába ülök a tanulás közben a füzetem előtt,nem tud rögzűlni a memóriámba egyáltalán a tanulni való.

Ja igen,meg még beszélgetések közben sem tudom mindig megérteni ami elhangzott a beszélő partner szájából.Mindig vissza kell kérdezzek,hogy mit is mondott az előbb.Ez már nagyon kellemetlen nekem,mert tényleg folyton-folyván ez van.

Meg még hozzáteszem,hogy évek óta pszichés problémákkal szenvedek,pontosabban depresszióval.Kezelnek is vele mindenféle terápiával.Bár nem hiszem,hogy sok köze lenne hozzá,de azért ide leírtam,hátha van valamennyire összefüggésben ez az egész.

Nos, kíváncsi lennék a véleményetekre,hogy mi lehet szerintetek.Úgy hogy a válaszokat előre köszönöm.



2019. dec. 2. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján inkább figyelemzavarosnak tűnsz, ami a gyógykezelésed mellékhatása is lehet.
2019. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
egy elég tipikus depressziós tünet amit leírtál. :( bár inkább a szorongásra jellemző.
2019. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!