Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alkalmazná munkahelyen egy...

Baranyi kálmanné kérdése:

Alkalmazná munkahelyen egy cigányt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 06:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
65%
durva munkákra, pl. építkezés
2010. szept. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
45%
Nem
2010. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
69%
Egy-két esélyt kapna ő is, mint a többiek.
2010. szept. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést azért tettem fel ,mert nagyon sok kérdésben azt olvastam hogy a cigányok nem akarnak dolgozni.
2010. szept. 1. 07:41
 5/45 anonim válasza:
52%
nem,még ha dolgozni is akarnának
2010. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
36%
Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás?
2010. szept. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
49%
Na ez az!Mindenki azért nyekereg,hogy a cigányok nem dolgoznak,de munkát egyik se adna nekik.Akkor mégis hol dogozzanak??Előbb gondolkozni kellene!
2010. szept. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
75%
Csak nehez fizikai munkara alkalmaznek ciganyt, masra ugysen jok, de csak akkor, ha nem talalnek magyart. Am meg a ciganyok ertek el, hogy az emberek ne foglalkoztassak oket. Ha leszamitjuk, hogy lustak, akkor is van egy csomo mas tulajdonsaguk, ami miatt nem johetnek szoba a munkaadoknal, pl hangoskodo, kotekedo termeszet, a jogaikat tudjak, a kotelessegeiket nem, lopnak stb.
2010. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
77%

nmtom, kerülném őket. egy interjúra talán behívnám, bár megfordulna a fejemben, hogy ha elutasítom mert nem megfelelő a tudása, akkor nekem ereszti a jogvédőit, mert, hogy ő cigány, vagy nekem esik.


a másik, hogy a dolgozók morálját is csökkentené ha egy cigányt alkalmazok, mármint komolyabb szellemi melóra egy irodában, félelmet kelt bennük. Nézd ha a cigányon a bőrszínén kívül nem látszik, hogy cigány, rendes magyar módjára viselkedik, akkor meggyőzhető vagyok. Általában az ilyen normálisabb okos cigányok külsőre is inkább töröknek vagy indiainak néznek ki, nem echte cigónak.


A cigányoknak az okosabbaknak el kell fogadniuk, hogy nekik többet kell eleinte bizonyítani, mert ezt érték el, erről ők tehetnek a társaik.

2010. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
79%

Alkalmaznék, mert nincsenek előítéleteim, így elvárnám tőle, hogy ugyanúgy dolgozzon, mint egy fehér ember.


Viszont, ha lébecolna vagy nem dolgozna, akkor ugyanúgy repülne, mint a fehér.


Nem rekeszteném ki cigánysága miatt, viszont nem is bánnék vele bőkezűbben, mint egy fehérrel.

2010. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!