Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy munkahelyen kinek van...

Egy munkahelyen kinek van joga szondáztatni a dolgozót és ő megtagadhatja -e a szondáztatást?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 20:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Most nem a "Ha megtagadja kirúgják" válaszok érdekelnek, hanem, hogy a törvény mit ír erről. A kérdés csak elméleti, kollégákkal erről beszélgettünk. Egy kialakult vita miatt szeretném tudni a törvény betűjét.
2011. okt. 27. 20:44
 2/17 anonim ***** válasza:

Beírtam a google-ba, és elsőre ezt dobta ki. Szerintem korrekt.


[link]

2011. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ok, arra vonatkozólag már megtaláltam, hogy megtagadni nem lehet, mert az akár felmondási ok is lehet.


Tehát marad a másik kérdés: Ki szondáztathat?

Mert szerintem én is, vagy bárki más ha a főnök kijelöl. Kollégám szerint meg erre csak a főnöknek van joga és nem mondhatja azt, hogy Jóska, szondáztasd meg Pistát.

Szerintetek kinek van igaza?

2011. okt. 27. 20:50
 4/17 A kérdező kommentje:
ok. köszi.
2011. okt. 27. 20:50
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát erre itt sem igazán kaptam választ, csak a megtagadásra vonatkozólag. Pedig próbáltam már én is Googlézni erről.
2011. okt. 27. 20:52
 6/17 anonim ***** válasza:
5%
Nem kéne munkahelyen alkoholt fogyasztani...
2011. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szinte sejtettem, hogy lesz legalább egy hasznos válasz is. D
2011. okt. 27. 20:58
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek részletes előírások a munkáltatókra, hogy és kinek kell lebonyolítani a szondáztatást, de annak meg kell felelnie az általános elveknek. A munkáltató nyilván minden feladatot, így a szondáztatást is delegálhatja bárkire, nincs olyan, hogy csak a főnök szondáztathat. Sőt, inkább az várható el, hogy erre alkalmas, hozzáértő, kiképzett személy szondáztasson tanú jelenlétében. További követelmény, hogy a szondának is alkalmasnak, megfelelően kalibráltnak kell lennie, ha pozitív eredmény van, azt megfelelően dokumentálni kell, és a szondázás sem valósíthat meg zaklatást vagy hátrányos megkülönböztetést. Ha a szondázásból a dolgozóra nézve hátrányos jogkövetkezmény származik, azt a bíróság csak a fenti kritériumok együttes megvalósulása esetén fogadja el. Egyszóval a munkáltatónak a hitelességet kell bizonyítania, tehát, hogy megtörtént a szondázás, a szonda kimutatott alkoholfogyasztást, és a szonda és a szondázó alkalmas volt.
2011. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törvény, hanem a "tapasztalat".

Biztonsági őr szondáztathat, illetve a dolgozó felettese.

Jegyzőkönyvet kell felvenni a szondázás tényéről és az eredményről is (aláírás a szondáztató és a szondázott részéről is természetesen).

Alkoholos befolyásoltság, nem feltétlenül jár felmondással, de a munkát nem folytathatja az, akit ittasnak találtak.


Nagyjából ennyire emlékszem arról, hogy mik a "szabályok"


Ja, és még annyi, hogy nálunk nem volt lehetőség az egyén szondázására, hanem ha vki. gyanus volt, akkor az egész műszakot kellett volna megszondáztatni (mondjuk én csak azt azzal az emberrel fújattam meg, aki gyanus volt).

2011. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Hogy le lettem pontozva, ennyien szeretnek munkahelyen a pohár aljára nézni?:D
2011. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!