Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne az baj, hogy ha...

Miért lenne az baj, hogy ha valaki a munkahelyén tart egy pár perc szünetet és elmegy kávézni vagy elolvas egy hírt a neten?

Figyelt kérdés

Láttam már itt ilyen választ régebben, hogy ez milyen nagy baj. De miért ne tartson egy kis szünetet.

Vagy miért lenne az baj, ha pl egy programozónak kiadnak egy munkát és megmondják, hogy van rá 20 napja, de ő 19 alatt végez, így marad egy plusz napja amin tud pihenni.


2010. dec. 13. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Irodai dolgozónál nem szokott baj lenni,reggel hiába megyek 8ra,fél9 előtt nem kezdek neki semminek,mert csinálok egy teát,megiszom,igy indul jól egy nap.10kor rweggeli,ez 20 perc kb.Déltől fél1-ig ebéd,délután 2körül is még vmi nasi,napközben teázás,és internet is megy ,tudom mikor van sok meló,nem vagyok lemaradva,nem szolnak azért ha pihenek többször.


soron dolgozónál viszont érdekes lenne naponta többször megállni egy kávéra,cigire,ha jól tudom van 1 ebédszünetük,meg 2x 5-10percük...de ez semmire nem elég...de hogy legyen bőven nyereség,ezért nem adnak több pihenőt...

2010. dec. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha elvégzi az ember a munkát akkor miért lenne baj a szünet?
2010. dec. 13. 07:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak igenis baj a túl sok szünet, mert így lassabban halad a munka. Ez egyedül a közszférában nincs így, mivel ott nagyon be van határolva, mit kell elvégezned.

Különben én is a lusta munkás típus vagyok. Ez alatt azt értem, hogy a munkaidő egy valóban jelentős részében nem dolgozom, hanem kajálok vagy cigizek vagy a lányokkal traccsolok - mindezt nem titokban, hiszen ott ül általában a főnök is köztünk és látja, hogy mit csinálunk. Azt mondta, ő nem bánja, ha nekem ez kell ahhoz, hogy jól végezzem a munkám, akkor csináljam. :)

2010. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

A munkaidő fogalma azt jelenti,hogy azalatt munkát KELL végezni.

Pár perc szünet belefér. De az aki 8 helyett csak fél kilenckor kezdi a munkát,egész nap ellóg még egy-kettőt a különböző szünetekkel,nem érdemli meg az egész napi bért.

Ezt ma inkább a közszférában dolgozók tehetik meg. Többen vannak,mint amennyi szükséges lenne. Magáncégnél nem.

Reggelizni otthon kell,munkába indulás előtt. Uzsonnát meglehet enni szalvétából is,munka közben. Ebédre bőven elég a félóra. Nasizni pedig fölösleges.

A fizikai dolgozóknak is elég a félóra ebédidő,az irodaiaknak is elég kellene,hogy legyen.

Tapasztalatból mondom,mert olyan helyeken dolgoztam,ahol a munka jól szervezett volt,a napot végig munkával kellett töltenünk. Ezzel nem volt semmi bajunk soha.

2010. dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ultracivil ***** válasza:
82%

Most tedd fel magadnak máshogy a kérdést!


Az évek során nagy nehezen összekapirgálsz egy kis vállalkozást. A TE pénzed van a dologban, minden kihasználatlan idővel,csak a költséged nő.


Na most az egyik melósod elkezd cigizni járni és felteszi ezt a kérdést, ugyanakkor a másik is ezt látva úgyanígy tesz és a többi is..


Mit tennél ? ( Még egyszer ! A pénzedre megy a játék. )

De őszintén!


Egyébként ha 20 helyett 19 nap alatt elvégzel egy programozási feladatot, akkor én azt inkább pénzben hálálnám meg semmint időben.

Ez mindkettőnknek jobb lenne. Sztem.



Ja és még egy. Bocs!

A képernyők előtt dolgozóknak óránként jár valamennyi pihenő idő, ha jól tudom erre már születet törvény.

2010. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Én azért, ha lehet a szabadnapot választanám a pénz helyett. És pont. Nem kell továbbgörgetni a gondolatot.
2010. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is szabadnap. A munkáltató úgy se fog többet fizetni, hanem mondja nincs munka, úgyhogy netez. Aztán persze lesz még vele, mert van rá esély, hogy van benne egy kis hiba vagy a megrendelő meggondolja és egy kis módosítást akar.
2010. dec. 13. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!