Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme belépni bármilyen pártba?

Figyelt kérdés

Elkezdett komolyabban is foglalkoztatni a politika, azonban a politikai kultúra nem teljesen olyan, amilyenre én vágyom.

Túl sok a gyűlölködés, egymás mocskolása, miközben normális vitáknak szinte nyomát sem látni manapság, ami komolyan aggasztó.

Talán egymás véleményének, illetve egymásnak a tisztelete - ami alap lenne - hiányzik a legjobban, a játszmázásokról pedig ne is beszéljünk.

Rólam annyit, hogy a kérdés nem teljesen aktuális, ugyanis 24 éves vagyok, éppen a második diplomám közepén járok, és tudom, hogy még sokat kell tanulnom a világ dolgairól, nem lennék "életképes" a politika világában :)

Ti gondolkodnátok ilyen irányban?

Tudom, csupa olyan dolgot írtam, ami nem tetszik, ettől függetlenül mégis foglalkoztat a téma.


2021. szept. 30. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyik sem tetszik, akkor alapíts sajátot.

Most ehhez tényleg segítség kellett?

2021. szept. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Puding probaja az eves!
2021. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha soha senki nem kezd politizálni, hogy megváltoztasa a politikai kulturát, akkor sose fog megváltozni.

Sajnos nagyon kevés a pozitiv példa, többnyire az is a parlamenten kivül van mint Schiffer.


Azonban ne legyenek illuzioid. A partokon belüli érvényesülés se elegansabb, mint pártok marakodása a hatalomért.

Kell hozza gyomor jó érzésű embernek ha ezt választja.

2021. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Nincs.


Esz veszéjess! 🇭🇺

2021. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Én még anno Jobbikba akartam belépni, 2015 közepén lettem nagykorú, akkor az érettségi meg jogsi miatt nem tudtam. Majd 2016 őszén lehetett volna, de akkor már Vona gyakorlatilag szétverte a pártot a néppártosodással, majd jött a 2018ban a bukás. Most meg Jakab tolja a Jobbikot a DK alá , így biztosan nem. Nincs értelme, én nem látom. Amikor még 2015 előtt volt a régi Jobbik abba tag lettem volna ,mert az egy igazi értékelvű hazafi közösség volt. Ma a Jobbik tagsága is pénzéhes, hatalomért letapossok a másikat lett, tudom ismertem több alapszervezetet, nemhiába szűnnek meg szép sorba.
2021. szept. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ma Magyarországon tisztességes embereket felkutatni és feltérképezni az értékrendjüket. -Ők lehetnének egy valamire való politikai erő képviselői. Amiről te írsz, az inkább hajlik az új, politikai párt alapításának irányába, mint belépésre. Az utolsó, politikai vonalon értelmes ember a 90-es évek elején lépett le a politikai palettáról. Kettőt is meg tudok nevezni.

Tölgyessy Péternek és Kupa Mihálynak hívták ezeket az embereket.

Ők azok, akik bármit is (nem) tettek, mindent szakmai alapon közelítettek meg és ők voltak azok is, akik alkalmasak voltak a vélemények nagy nyilvánosság előtti kulturált ütköztetésére is.

Végül - véleményem szerint - nem tudta bevenni a gyomruk azt, amit a környezetük elvárt tőlük "politika" fedőnéven és inkább katapultáltak a politikai pályáról, mint hogy azonosuljanak azzal a hányadékkal, amit ma magyar belpolitikaként jegyeznek.

Nekem az a véleményem, hogy sajnálom, amit tettek, mert bármelyik politikai irányzatot is képviselték ezek az emberek, igyekeztek tartózkodni a személyeskedéstől és a szakmai vonalat részesítették mindig előnyben. A többi, egytől egyig nem méltó - a Szíjjártó Péter kivételével - arra, hogy politikusként jegyezze bárki is!

2021. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!