Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van-e bármilyen értelme...

- Halász - Zsolt - kérdése:

Van-e bármilyen értelme megtanulni a C#-ot, vagy inkább a C++-t kellene előnyben részesíteni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, mit szeretnél csinálni a jövöben.
2021. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Miért ne lenne érdemes?


Ezt a kérdést úgy tetted fel, mintha egyébként nem keresnék mindenhol a .NET fejlesztőket.

2021. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

#1 Igen, az a baj, hogy ettől többet nem lehet mondani.

De a legbosszantóbb az, hogy előtte már 10 ilyen kérdés kikerült az elmúlt 7 napban (költői túlzás, mielőtt jönne pistike). Szóval szíveskednének előbb azokat a kérdéseket megnézni? Köszönjük! <3

2021. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Van a C#-ban pár érdekes nyelvi eszköz, amit jó ismerni, mert ötleteket adhat akkor is, ha te másik nyelven fejlesztesz. Ezen felül akkor van értelme, ha C#-ban kívánsz fejleszteni.
2021. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van a válaszokban. Kicsit bővebben a helyzetemről: 1993-ban végeztem a BKE-n közgazdász informatikusként. A 90-es évek végéig elhaló módon foglalkoztam fejlesztéssel, de aztán fordulatot vett az életem és azóta nem fejlesztettem semmit. Gyakorlatilag kimaradt 20 év. Újra felvenném a fonalat, mert közgazdasági-gazdasági elemzőmunkához és adatbázis-kezeléshez kellene. Nem könnyű az újrakezdés (55 évesen), de lelkes vagyok.
2021. aug. 4. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nézz utána, hogy azokon a területeken milyen nyelveket használnak gyakran, és tanuld azt. Nem biztos, hogy C++ vagy C# lesz, teljesen más is lehet.
2021. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha ad hoc feladatokhoz kell, adatelemzéshez és ehhez kapcsolódó adatbáziskezeléshez, ahogy írod, akkor a python jobb választás lenne. Olyan könyvtárak vannak ehhez a területhez, hogy más nyelv a nyomába se léphet. De ez nagyban függ a konkrét feladattól is.
2021. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Ebben az esetben a #7 mögé tudok beállni. Annyival egészíteném ki, hogy érdemes lehet egy pillantást vetni az R nevű nyelvre is, azt is szokták hasonlókat használni.


Érdemes lehet LinkedIn-en körbenézni, hogy az ilyen munkakörökben mik az elvárások és az mentén választani

2021. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!