Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lesz nekünk a Karácsony-fél...

Jó lesz nekünk a Karácsony-féle többkulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés
Leginkább emiatt vagyok bizonytalan, hogy jobb választás lenne-e.

2021. okt. 1. 12:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
1988-2011 között ez volt a normális.
2021. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem. Az egykulcsos SZJA lényege, hogy ha keresel 200 ezret, adózol X forintot, ha keresel 400 ezret, akkor adózol 2x forintot.

Ennél mi lenne igazságosabb??

2021. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
2! Az miért "igazságos", hogy 25 év alatt meg nem lesz adó? Az is többkulcsos adó, csak nem jövedelem, hanem életkor alapján.
2021. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy meg jobb, messze nem tökéletes, de tökéletes adórendszer nincsen.
2021. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
#2 A közösség jóléte érdekében az, hogy ha keresel 200 ezer forintot, adózol 0.75x forintot, ha pedig keresel 400 ezret, adózol 2.25x forintot. Minden valamirevaló társadalom az egyenlőtlenségek csökkentésére, a vagyon józan keretek közt való újraelosztására törekszik, ugyanis a leszakadás-elszegényedés-aránytalanság rengeteg súlyos társadalmi problémát képes szülni (vagy egyszerűbben fogalmazva: cseszheted, hogy több marad a jó fizudból, ha ki sem mersz lépni az utcára).
2021. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Többkulcsos adóval kampányolni öngól. Nem fog rá szavazni senki. Szerinted ki akar több adót fizetni?
2021. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
6! Csak tudod ha a többségnek csökken az adója vagy stagnál, és mondjuk csak minden ötödik embernek fog nőni az adója, már merőben más a helyzet, miért hiszed azt, hogy a progresszív adózás automatikusan "adóemelést" jelent mindenkinek? Mielőtt behozták az egykulcsos adót volt aki gyakorlatilag 0%-ot adózott a jóváírás miatt.
2021. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
Azért gondolom az adóemelést, mert egyrészt ez a lényege, hogy legyen egy magasabb kulcs feljebb, másrészt meg egyik ellenzéki jelölt sem elítette, hogy bármelyik adókulcs is csökkene (vagy csak nem tudok róla).
2021. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom másoknak milyen lenne, de azt igen, hogy nekem az egykulcsos adó bevezetésével csökkent az adóm. Szóval számomra tényleg adóemelés lenne a több adókulcs visszavezetése. Én nem is támogatom.
2021. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
Az adórendszer most is épp elég igazságos. Akinek több a jövedelme, az százalékarányosan többet is adózik. Hülye ötlet ez, hogy a gazdagok tartsák el a szegényeket. Nem vagyok valami tehetős, de ha vagyonos lennék, akkor jogos igazságtalanság- érzet lenne bennem, milyen alapon adózzak én többszörösen, azért, hogy a minimálbéresek helyett fedezzem az állam bevételeit? Ez lenne az, ami igazságtalan.
2021. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!