Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha marad a fidesz további 4...

Ha marad a fidesz további 4 évig, mi várható a tanároknak?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, a jelenlegi a 4. biosztanárom a gimi alatt, mert mind léléptek más pályára a jobb fizetésért.


Tavaly kaptunk egy pályakezdő tanárt , fiatal volt, lelkes és végre valaki, aki jól is tanított. Februárban elment a suliból. Utólag megtudtuk közös ismerősöktől, hogy azért hagyta itt a tanítást, mert nem bírta fizetni belőle az albérletet.


Akkor nekem utána a pedagógus bértáblának és megdöbbentett, hogy nettó 145 ezer a fizetése egy fiatal gimnáziumi tanárnak. A nővérem egyetemista, szóval tudom, mennyibe kerül az albérlet meg a megélhetés, ez a fizetés nevetséges.


Ha most a választások előtt mindenkinek hullik a pénzeső, a tanároknak miért nem?



2021. okt. 1. 21:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"A csok miatt mentek fel az árak."

Ez egy világosan látható dolog, teljesen igazad van. Úgy vesznek el, hogy azt hiszed adnak. Igényeld meg egy fél ház árát, majd az árak felstrófolásával nem lesz elég a negyedére sem, és fizess ki végül háromszor-négyszer annyit. Családtámogatás... inkább nevezném hitelfelvételi kedv növelésnek. Új módszer az eddig "nem-hitelrabszolgák" befogásának, kihasználva a lehetetlen helyzetüket.

2021. okt. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Sok mindenben igaza van sok mindenkinek, de azért az tény, hogy 2 hónapos nyári szabadság nem mindenkinek adatik meg. Én pl. még két hetet is nehezen tudok szabadságon lenni, pedig nagyon hiányzik, hogy felhőtlenül tudjak nyaralni néhány hetet, amibe a nyugodt pihenés és az aktív szórakozás is belefér, egy kis házimunkával, kertészkedéssel megspékelve. Egy tanár nyarába mindez belefér, MINDEN nyáron, a mi két hetünkbe meg nem, EGYIK NYÁRON SEM.


Vagyis, arányosan kevesebb fizetés járna a tanároknak, de az még ezzel együtt is JÓVAL több kellene legyen 150-200ezer Ft-nál!

2021. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Amúgy, nem emlékszem, hogy a korábbi kormányok alatt jobban éltek volna a tanárok, hacsak nem megyünk vissza a rendszerváltás előtti időkbe.

Miért kell mindent a FIDESZ-nek tulajdonítani, pl. az egészségügy helyzetét is, amikor azt sem tudta még rendbe tenni egyik kormány sem. (Vagy nem is akarta, mert belebukott volna, és nem magába a feladatba, hanem a társadalom reakciójába, mert az eü. rendbetételéhez népszerűtlen intézkedéseket kellene hozni!)

2021. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok, az állandó túlórák miatt van több keresetem.

De ez csak szeptembertől április végéig (ballagás) jellemző, utána ez az összeg kiesik.

Ja és pont arra jó a túlórára kapott pénz, hogy a téli hónapokban kifizessem a gázszámlát.

Csak ennyit mondok, gondolja már ezt végig mindenki, aki valaha is megfordult pedagógusok között, neki köszönheti a bölcsődei, óvodai nevelést, az írni-olvasni-számolni tudást, az érettségit, az egyetemet. Tényleg csak ennyit érdemelnek azok, akiknek a tudásodat köszönheted?

2021. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Nem, ez a fizetés szégyenletesen alacsony. És nem csak a pedagógusoké.

Nagy aránytalanságok vannak a keresetek között. Miért kell pl. egy informatikusnak milliós nagyságrendű fizetést adni? Pontosabban: ha egy informatikus ennyit kereshet, miért nem kap ennyit egy tanár is? Legalábbis azokban a hónapokban, amikor dolgozik.

2021. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!