Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz és a Fideszesek...

A Fidesz és a Fideszesek miért ilyen elavult gondolkodásúak a munkaalapú társadalom tekintetében?

Figyelt kérdés

Én egyébként nem tartom rossz ötletnek magát a Munkaalapú társadalmat. A megvalósítást viszont igen. Ugyanis ennek sokkal huszonegyedik századibbnak kellene lennie.


Az én elgondolásomban a modern munkaalapú társadalom a modern dolgokra épül pl Biotechnológia, IT, Mikroelektronika, Pénzügyi szolgáltatások. Az átlagember meg mondjuk kutató biológusként dolgozik egy biotechnológiai kutatóközpontnak, vagy villamosmérnök egy elektronikai cégnél.


A Fidesz (és támogatóik) viszont csak összeszerelő üzemekben képesek gondolkodni, meg esetleg mezőgazdaságban. És ezeket sem modern körülmények között, mert pl a mezőgazdasággal semmi probléma nincs, de a mai mezőgazdaságnak olyannak kellene lennie, hogy hatalmas gépesített farmok, ahol a farm előtt parkoló John Deere jobban hasonlít egy Tesla-hoz mint egy Zetorhoz, a Fidesz viszont ilyen középkori viszonyok között képzeli el.


És sajnos az oktatást is ehhez igazítják, mert szerintük nincs szükség komoly oktatásra, úgyis megy mindenki a szalag mellé, egy modern országban viszont a magasan képzett társadalom tud a legjobban fejlődni, plusz a robotizáció is kevésbé fenyegeti az ilyen dolgokat, mint az összeszerelő üzemekben lévő munkahelyeket.



Tisztára mintha a 19. században élnénk és az lenne a gazdaság, hogy üzemek + mezőgazdaság.


Zárásként linkelek egy Gyakoris gyöngyszemet is példának.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__74..



2021. okt. 2. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Arra kell szavazni aki nem elavult.
2021. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Klárika mindenkit el fog számoltatni.
2021. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Na ezért kell a dkra szavazni hogy ez is rendbe legyen.👍
2021. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én komoly válaszokat vártam, és DK trollokat kaptam...
2021. okt. 2. 20:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te valami álomvilágben élsz.

"Az átlagember meg mondjuk kutató biológusként dolgozik egy biotechnológiai kutatóközpontnak, vagy villamosmérnök egy elektronikai cégnél."

Az átlagember ilyen dolgokhoz hülye, mint a segg.

2021. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát de akkor meg fejleszteni kéne hogy a következő generáció már ne legyen az.
2021. okt. 2. 20:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező az embert sajnos nem tudod fejleszteni...
2021. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

#6

És hogyan fejlesztenéd? Honnan teremtenéd elő a fejlesztéshez szükséges pénzt?

2021. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8! Félreérted, az ember nem olyan mint egy gyártási folyamat, hogy tudod optimalizálni, vagy átszervezni, egy ma élő ember kb. pont olyan intelligens mint egy középkori pap, egy római legionáriusi vagy egy óegyiptomi rabszolga vagy éppen egy húszezer éve gyűjtögető barlanglakó, a környezetünk és életmódunk és a felhalmozott tudásunk változott csak meg.
2021. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9

Én ezt vágom, ne nekem próbáld megmagyarázni.

2021. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!