Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz keresztény alapokr...

Ha a Fidesz keresztény alapokra akarja helyezni az országot, miért válogat a keresztény tanítások közt és csak azt tartja be, ami nekik tetszik?

Figyelt kérdés

Én keresztényként teljesen egyetértek pl. azzal, hogy az LMBTQ-embereknek meg kell tiltani a házasságot, mert amit tesznek, az egyértelműen halálos bűn.


De ugyanúgy egyértelműen halálos bűn a házasság előtti szex, vagy az újraházasodás is, erről miért nem esik szó?


Ráadásul kétharmaddal még mindig legális az abortusz, ami egy új élet kioltása, gyilkosság.


Miért nem veszik észre, hogy amit tesznek, az csak önkényes válogatás Isten parancsai között?



2021. okt. 2. 20:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
A fidesznek a kereszténység csak egy politikai eszköz a hívő szavazók megnyeresésére, ténylegesen nem hisznek benne.
2021. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy hányszor bérmálkoztam?


Egyszer lehet érvényesen. Szerintem kevered az áldozással, azt lehet többször, amikor a kegyelem állapotában vagy. De azt meg nem számolom.

2021. okt. 2. 21:55
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

#12!


Hallottam olyanról, aki többször is. :)

Nem én keverem.

2021. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#11!


Magaménak tarthatom a keresztény értékeket és keresztény kultúrát ateistaként is.


Az pedig könnyű belátni, hogy ha vallási vákum kelekezik, akkor abba résbe be fogja tolni magát egy másik vallás. Én sokkal inkább élek egy békés keresztény országban, mint iszlám államban.

2021. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A magyar Alkotmányban az szerepel, hogy az élet a fogantatással kezdődik, és nem a születéssel. Ez megegyezik a keresztény tanítással.
2021. okt. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"A magyar Alkotmányban az szerepel, hogy az élet a fogantatással kezdődik, és nem a születéssel. Ez megegyezik a keresztény tanítással."


Mégis boldog-boldogtalan mehet az abortuszra.

2021. okt. 4. 08:23
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
#16. Mert ez ennél bonyolultabb kérdés. Természetesen nem cél, hogy bárkit is bátorítsunk az abortuszra, de ha túlzottan szigorítjuk, azzal nem fogjuk megszüntetni, csak azt érjük el, hogy külföldön, vagy itthon, de illegális (egyben akár életveszélyes módon, embertelen módszerekkel) úton vetnek véget a nők magzataik életének. Az abortusz lehetőségét fenntartani célszerű, emellett viszont fontos lenne elérni, hogy egyre kevesebb nő jusson el odáig, hogy igénybe veszik ezt a szolgáltatást. Ezt a Fidesz is tudja, meg a KDNP is. Meg azt is tudják, hogy a magyarok többsége sem akar a jelenleginél szigorúbb szabályokat, ami politikai értelemben talán a legfontosabb tényező. Egyébként a miénknél még léteznek sokkal-sokkal lazább abortusz-szabályok, ami szintén kérdéses, hogy jó dolog-e.
2021. okt. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Meg azt is tudják, hogy a magyarok többsége sem akar a jelenleginél szigorúbb szabályokat, ami politikai értelemben talán a legfontosabb tényező."


Erről beszélek, a saját érdekeik fontosabbak nekik, mint Isten parancsai.

2021. okt. 4. 08:45
 19/22 anonim ***** válasza:
#18. Te egy középiskolás gyerek vagy, igaz? :)
2021. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, de mellette hívő keresztény.
2021. okt. 4. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!