Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt keresztények. Miért...

Tisztelt keresztények. Miért dőltek be a mormonok és a tanúk a hamis prófétáknak? Mormonok valószínűleg keresztények, de nagyon furcsa tanításokban hisznek.

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nézd, ezek nem tudható dolgok. HIT. Te HIHETED, hogy nem nekik van igazuk, de nem TUDHATOD!
2021. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ugye tudod, hogy marhaságokat beszélsz hitetlen létedre? Csak olvasd el ezeket, hogy megértsed...


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Ennyiből már megérted?

2021. jan. 22. 08:21
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező.

Az általad belinkelt cikkeket, olyan emberek írták, akik ezzel akarnak távoltartani némelyeket egy adott hit élettől, vagy tanítástól.

Jehova Tanúi a honlapjukon kifejtik, hogy miben hisznek és miért?

Ugyanakkor a Tanúk kereszténynek vallják magukat, ezért a cikk ami úgy kezdődik, hogy "miért legyek keresztény" eleve hamis képet fest.

A Tanúk keresztények szeretnének, akarnak lenni, az szerint élni, ezért a bibliában leírtak szerint Jézus tanítása, és életformáját tanulmányozva igyekeznek utánozni Őt.

Ezért a cikk elején feltett kérdés, úgy állítja be a Tanúkat, de a Mormonokat is, mint akik semmibe veszik Jézus személyét. ezért eleve hazugságra épül az egész cikk.

2021. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

A másik ami eleve hazugság a Tanúkról, hogy Jézus személyét elnyomjuk.

Ezt egyetlen keresztény sem teheti, Mivel Isten szándéka, elhatározása az emberekkel kapcsolatban, Jézus által fog megvalósulni.

Ezt azért emelik ki ilyen formán, mert nem tanítjuk Isten személyére, hogy Három Isten van, Hiszen Isten teremtése, vagy "szülése" Jézussal kezdődött, Ő volt a legeslegelső személy, akit életre keltett. Ezt maga Jézus is határozottan kijelentette. Az Atya nélkül Ő sem létezne:

(János 6:57) . . .én az Atya miatt élek,. . .

Azzal pedig, hogy részt vett a születése után a teremtésben, nem teszi egyenlővé hatalomban, időben és semmiben az Atyával.

Isten számtalan angyalt, de még embereket is felhasznál céljaira, még sem válnak Istennel egyenlővé, és Jézus is elismerte, hogy semmilyen joga nincs az Atyához viszonyítva, kizárólag az Atya elhatározása, és tanítása az amit maradéktalanul végre kell hajtania.

Jehova pedig azzal dicsőíti a fiát, hogy visszakapja azt az életformát, ami emberi létezése előtt volt. Sőt 1000 évre királyi hatalmat ad a fiának, mert megbízik benne. Azelőtt sem volt Jézus soha hatalomban egyenlő Jehovával, az írások csak a megváltás után hozták felszínre a létezését.

Ezt sajnos a belinkelt cikkben nem említik.

Csak azokat a verseket írták be szembe állítva Jehova személyét Jézus személyével, ami azt a nézetet támogatja, amit Ők szeretnének belemagyarázni, miközben más írások ellene mondanak neki.


A többit már nem említem, mert sokszor írtuk, hogy félremagyarázzák a tanítást, amiről a Tanúk beszélnek. De tegyék, joguk van hozzá.

2021. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Dolgoztan együtt egy jehovával. Amit művelnek az fanatikus, az egyházuk nem kicsit anyagias. Dogmáik elèg èrdekesek, nem tudtunk megbèkèlni azzal a törvènyükkel hogy vèrt mèg a gyerekeiknek sem adnak, inkább hagyják meghallni ès nem is fogadnak vèrt mert az tisztátalan.

De tudtodon kìvül kapsz vèrt mert baleseted volt? Akkor mivan, kilèpsz? Nem, nincs semmi. B.. meg ennek mi èrtelme?

Ne paráználkodj de állandòan csajozott meg lopott is a cègtől.

Persze sitten is volt ès a szabadulása elött megtalálták a jehovák ès kapaszodòt keresett gondolom hogy ne essen vissza.

Ez a kèpmutatò magatartás a legtöbb vallásban ès vallásos emberben ott van, tisztelet a kivètelnek.

A vallás csak egy kapaszkodò ès egy jò üzlet.

Ahogy egy vallás alapìtò ìrta, "ha meg akarsz gazdagodni találj ki egy vallást"

A hit az más kèrdès, nem kell szektásodni ahhoz hogy pl isten hitem legyen.

Semmi dolgom nincs mint jò emberkènt èlni.


Persze ez az èn vèlemènyem ami nem szent viszont tartom magam ehhez.

2021. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, olyan emberek írták akik próbálják a kezdő keresztényeket figyelmeztetni, hogy ne dőljenek be a hamis tanításokba. Az őrtoronnyal az a baj, hogy ellentétesen áll a Bibliával és, akkor is csomó világvégét jósoltatok meg. JT-kkal az is az a baj, hogy tagadják Jézus istenségét, pedig Ő maga mondta, hogy én vagyok Isten fia. Utána pedig tagadják a Szentháromságot amit a Biblia is leír. Atya-Fiú-Szentlélek. Ez három is Isten az Szent. Ezért Szentháromság, nem pedig három istent imádunk. Tagadják, hogy nem kezdetben volt az Ige, hanem azt veszik, hogy Kezdetben volt a Szó ami eléggé ellentétesen áll a Bibliával. Utána pedig a mormonoknál az a baj, hogy szerintük mindannyian istenek lehetünk, náluk szintén van purgatórium, csomószor volt világvége dátum, meg hogy 50 éven belül visszatér Jézus, szerintük Isten szintén egy ember volt, Sátán és Jézus testvérek voltak pedig nem azok. Tudod, mielőtt hívő lettem, gondolkoztam és kutatottam, sőt néztem Jézusos filmeket is. És olvasom a Bibliát és a hitvédelmet is. Római katolikusok pedig keresztények mert hiszik a kereszthalált, (régészeti bizonyítékok is vannak hozzá) és hiszik, hogy Jézus a megtestesült Isten. Ha a tanúk keresztények akarnak lenni, akkor lépjenek ki a szektából és válasszák az igazi Istent. A Biblia sehol sem írja, hogy tilos a vérátömlesztés.
2021. jan. 22. 09:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Arròl nem is beszèlve hogy több tanúval is pròbáltam eszmèt cserèlni ès minden kèrdèsemre a betanúlt szõveg jön, semmi önállò vèlemèny vagy gondolat. Hozzá teszem eszem ágában sem volt hogy lebeszèljem bármelyiket is a vallásáròl mert ez mindenkinek a privát dolga. Pusztán mint emberi ès hívő embert pròbáltam meginterjuvolni a dolgokròl.

Amikor harmadszorra kèrtem hogy a saját gondolataira vagyok kíváncsi, akkor is az ìrásokkal pèldázott.

Elèg kommunikatìv vagyok de ezek kiakasztò dolgok. :D

2021. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azok kerülnek be ilyen szektákba, akik nem fogadják el a kegyelmet, hanem azt hiszik, hogy ki lehet érdemelni. Ez az egyik ok.
2021. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Heh. :) Ha a jehovista sértő, akkor az adventista is sértő. A Biblia sehol sem írja Isten nevét, csak nem rég találták ki az új fordítást, vagy mit. :D


Én csak az élet értelme miatt hiszek a Bibliában, és mert tetszik nagyon a teljes történet. :)


[link]


ezt már láttad? Amúgy olyan keresztény vagyok aki elfogadja az ősrobbanást, és a teista evolúciót.

2021. jan. 22. 09:43
 10/15 anonim ***** válasza:

9# megvezetnek vallási oldalon is meg a tudományos oldalon is.

Azt se lehet tudni hogy kik vagyunk valòjában. Ha valamit tudnak az meg nem tartozik ránk, szerintük.


Èn hittel èlek vallások nèlkül, a tudományos oldalt sem vetem el mert lehet az is hogy a 2 út egy bizonyos ponton egybe fut.

2021. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!