Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon minden rossz?

Magyarországon minden rossz?

Figyelt kérdés
Nem is egy olyan kérdést olvasok ahol hasonló hangvétellel beszél a kérdező. Valóban ennyire rossz a helyzet?

#Magyarország #magyar #Negativ hozzáállás
2021. okt. 5. 12:01
1 2
 1/20 B.112-es ügynök ***** válasza:
69%
Nagy gond a megosztottság.
2021. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem, csak a moslék vergődése szánalmas.
2021. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem.
2021. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

amikor valamit minősítünk, mindig valamihez képest tesszük, különben értelmetlen. Abszolút rossz sincs, csak olyan, ami a lehetségeshez képest rossz. És főleg nincs olyan, hogy egy országban egyforma minden.

Például rossz most, hogy magas a benzin ára. De mihez képest? Nekünk rossz, de a nemzetközi olajár is magas, olcsóbban nem lehet beszerezni. Akkor tehát rossz ugyan, de minden rendben? Nem, mert például az adója lehetne kevesebb. A benzin árának több mint fele különféle adókból áál, és csak a többi a valódi vételár.

Vagy: elképesztően rosszak az utak a legtöbb helyen. Nem mindenütt! Csak sok helyen. Akkor ez rossz? Hát Egyiptomhoz képest nem, inkább jó, Svájchoz képes pocsék. Akkor mi a baj? Hát például ahhoz képest, amire képesek lennénk, nagyon rossz.

Az összes többi dologgal valahogy ugyan így van. Ha mégis röviden akarjuk mondani, akkor az a helyzet, hogy borzasztóan sok dolgot éreznek rossznak az emberek a hétköznapjaikban. Egyik ebben érzi rossznak, másik abban. aki főleg olyan környezetben mozog, ahol kevés a rossz, az akár jónak is mondhatná, de ilyen ember nagyon kevés van. ahhoz képest, amit megtehetnénk, nagyon sok dolog rossz és csak rajtunk múlik, hogy nagyon rossz. A "rajtunk" két jelentéssel rendelkezik. Az ország vezetése is "mi vagyunk", és nekik kell elrendelni a rendbetételt, biztosítani a pénzt és a szakértelmet hozzá (utóbbit a jó iskolarendszerrel). Nem teszik egyiket se. A másik jelentése a tömeg, amelynek java része gürizik, nem érzi kellő eredményét, ezért semmit se hisz el, azt se, hogy jobban kéne dolgozni. Miért tenné, ha nem becsülik érte.

Egyszóval, igen, Magyarországon nagyon sok minden nagyon rossz. És nemcsak a hétköznapi dolgokban, sőt, még ott kevésbé.

2021. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Hogy a fenébe ne. Pl. Románia sokkal szegényebb ország, instabil a politikai helyzet, nagyobb a korrupció, mégis megy a bezzeg Románia...
2021. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Én nem vagyok megosztva
2021. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem rossz minden. Pl. a csapolt Borsodi egész jó.
2021. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tunik rossznak ha korulnezel ... eppen ezert ne foglalkozz masok dolgaival es akkor nem szur szemet :)))
2021. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Amíg nem találkozok valami ellenzéki birkucival, addig nekem minden jó.
2021. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
6! "Én nem vagyok megosztva" Na-na! Akkor ezt majd jelentem fölfelé! (Micsoda trehányság ez kérem! Ráadásul olyan aki ismeri még a betüket is.)
2021. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!