Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komoly hogy ilyen rosszul...

Komoly hogy ilyen rosszul keresnek a szakemberek?

Figyelt kérdés

[link]


Pár hónapja cseréltünk WC csészét és egy 2 órás munkáért 35 ezret fizettünk + az anyagköltség. Most meg azt olvasom, hogy bruttó 320 ezret keres egy vízvezeték szerelő. (ez ha a nálunk kifizetett órabért nézzük kb. havi 19 óra alatt kéne összejöjjön)


3 éve amikor én napi 7 ezerért húztam az igát gyárban, a kocsmában egy tizenéves építkezésen dolgozó segédmunkás azzal menőzött, hogy ő 15 ezernél kevesebbért ki se kel az ágyból. (Nyugat-Magyarország, de a kezdő haverom Hajdú-Biharban is 10 ezer forintot kapott naponta kézbe)


Most akkor mi van, létezik hogy tényleg ennyit keresnek csak a szakmunkások?



2021. okt. 10. 21:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#7 Nagyon ki vannak szolgáltatva a megrendelőknek. Ha az embereknek van pénze akkor van munkájuk is az ilyen vállalkozóknak, akkor vadászni kell rájuk és kifizeted bármennyit is kér. Ha gond van akkor viszont semmi munka nincsen csak kiadás meg adó, mert azt fizetni kell.

Amikor építkeztünk 15 éve, akkor a villanyszerelő mondta meg mikor tud jönni, annyi munkája volt, mi igazodtunk hozzá. Aztán a devizaválságban senki nem építkezett és ugyanaz a villanyszerelő aki nem sokkal előtte alig tudott időt szakítani arra hogy nálunk megcsinálja amit kell, az hozzánk (is) jött megkérdezni, nincsen-e állás annál a cégnél ahol meg mi dolgozunk, mert semennyi munkája nincsen hosszú ideje.

Aztán szerencsére javult a helyzet és ma már megint alig lehet utolérni, annyi megrendelése van.

2021. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszagon a szakmunkasok minimalberre vannak bejelentve, sot sokszor csak 4 oraba es kozben meg 8-10 orat dolgoznak.

Ha szerinted olyan egyszeru a wc csesze kicserelese, hogy nem er meg 35.000 forintot akkor miert nem csinaltad meg magad? Gondolom elore megmondta hogy mennyiert vallalja el, nem meglepeteskent ert hogy 35 ezret kert.

Nem azt a 2 orat fizeted meg hanem a tapasztalatat, az eveket amiket vizvezetekszerelokent toltott, hogy nalad 2 ora alatt kitudja cserelni a wc cseszet. Ha 6 ora alatt csereli ki akkor is ugyan annyi mint ha csak 2 ora alatt csinalja meg.Te valoszinuleg egesz nap azzal szorakoztal volna es akkor sem biztos hogy nem szivarog a viz sehol.

Akirol te irsz az nem alkalmazott hanem a sajat munakajat csinalja, igy termeszetesen tobbet keres mint ha alkalmazott lenne. Biztos vagyok benne, hogy evekbe tellett neki mire annyian megismertek hogy, 2 telefont kap munka miatt, mialatt nalad dolgozik.

Ha ilyen jol megy a szakmunkasoknak akkor te miert nem ezt csinalod???

2021. okt. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

ma 02:29

Egy tanár meg tanul 3-5 évet azért hogy meglegyen a tudása aztán ő nem csak garantál bérminimumra van bejelentve hanem annyit is keres.


Senkit se az érdemei miatt fizetnek meg hanem azért, mert egyszerűen nincs más aki olcsóbban megcsinálná, így őt se a tapasztalata miatt fizetem meg ennyire hanem azért, mert én nem tudom azt amit ő tud és mivel viszonylag kevés jó szakember van így nagyon nincs kit hívjak helyette.


De eleve nem is erről szól a kérdés, mert az hogy nekem tetszik vagy sem az adott helyzet az az én privát bajom. A kérdés az volt, hogy mennyire reális, hogy az átlag keresetük ennyire jön ki, mert nekem a személyes tapasztalataim nagyon nem ezt mutatják, hogy nettó 150-200 ezerért húzzák az igát a szakemberek. Engem még kicsit érdekelne a valóság is, de látom rosszul kérdeztem mert mindenki csak a mundér becsületét védi, holott nem szép dolog tőlük hogy minimálbérre vannak bejelentve ha közben meg nem annyit keresnek.

2021. okt. 14. 18:49
 14/16 anonim ***** válasza:
Megkaptad a választ, részletes magyarázattal több embertől is. Csak nem akarod elfogadni mert nem azt igazolja amit gondoltál.
2021. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

ma 20:28

A válaszok arról szólnak, hogy minimálbérre vannak bejelentve de nem annyit keresnek.

És én is valami ilyesmire gondoltam, arra meg nem jött konkrét válasz hogy akkor mennyit is kereshet mondjuk egy vízvezetékszerelő. Csak annyi, hogy a többségük hülye az élethez és ha egyik hónapban keres 500 ezret akkor annyit költ el és nem gondol arra, hogy majd máskor rosszabbul fog menni a szekér.

2021. okt. 14. 20:43
 16/16 anonim ***** válasza:
a 4-es, 7-es és 12-es is részletesen leírta miért NEM annyit keresnek mint amennyit te kifizetsz nekik a munkáért. Olvasd már el rendesen!
2021. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!