Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Európai Egyesült Államok...

Az Európai Egyesült Államok még mindig tervben van?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok jártas a témában így elnézést kérek ha netalán valami hülyeséget írnék:) Régebbe hallottam youtube reklámokban hogy Dobrev Klára mondja hogy egy újabb nagy lépést az EEÁ-hoz. Egy cikkben is azt olvastam hogy ők ezt jónak tartják. Akkor ez még mindig tervben van? Ez egy reális jövőkép?

2021. okt. 11. 20:59
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Csak hát akkor a különböző nemzetek politikusainak hogyan oszlana meg a hatalma?!


gondolom olyan módon mint Amerikában

2021. okt. 11. 21:18
 12/31 A kérdező kommentje:

Akkor végül ti hogy látjátok meg?

-Reális jó jövőképnek

-nem reális de jó jövőképnek

-reális rossz jövőképnek

-nem reális rossz jövőképnek

2021. okt. 11. 21:20
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ilyesmi.

Egyesek azt hozzák fel érvnek,hogy az USA-val és Kínával szemben versenyképes lenne az EU.


Kínának és az USA-nak van olyanja, ami az EU-nak nincs (és valószínű nem is lesz).Márpedig ez az egyedi eszmerendszer, ami kvázi az ő nevükkel van fémjelezve.


Az EU-nak ilyesmije nincs, csak próbál az USA olcsó másolata lenni, megtöltve egy kis szociális demagógiával.

2021. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
viszont most utánanéztem és sztem ha kormányváltás lesz (dobrevvel az élén) akkor eléggé elképzelhető egy ilyen jövőkép ugyanis ő ezt támogatja
2021. okt. 11. 21:33
 15/31 anonim ***** válasza:
11%
Reálisnak és jónak is tartom. Európa számára az egyetlen út, hogy világszinten beleszólása maradjon a dolgokba a nagyok mellett (Kína, Amerika) Össze kell fognunk. És nemcsak Amerikának, nekünk is van múltunk. Két véres világháború.
2021. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja egymás maszkjait kobozták el a nagy unios országok ha átment (volna) rajtuk a másik szállítmánya ennyire egységesek
2021. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%

#14 Ő ehhez egymagában nagyon kevés, és amúgy is lenne dolga bőven.

Nekem egyébként tetszene ha szorosabb együttműködés lenne a tagországok között, de annyira azért mégsem közös, mint az USÁ-ban. Az országok túl kicsik ahhoz, hogy akár néhányan összefogva komoly politkai vagy gazdasági erőt képviseljenek, így elnyomnak minket a nagyhatalmak. Viszont ahogy korábbaní rták, a határokat, a nyelveket, kultúrákat nem lehet összemosni, mert túl régi államokról van szó, és mindenki sokra tartja a saját történelmét. Ott vagyunk például mi magyarok, hányszor szétszakadt az ország? Megszálltak minket ezerszer, szétszakadtunk, aztán levágták az ország háromnegyedét. Ezek után nem várhatod el, hogy csak úgy önként dobjunk el mindent amiért eddig megküzdöttünk.

De a szlovákok ugyan ez, sokáig Magyarország részeként éltek, megunták, függetlenedtek. Most elvárnánk tőlük, hogy bocs, de újra egy nagyobb hatalom részei lesztek, fogadjátok el.

Egyszerűen túl különbözőek vagyunk ahhoz, hogy egységesek lehessünk. Ettől függetlenül közös hadseregünk, közös céljaink lehetnek, létrehozhatunk egy közös alaptörvényt, vagy valami hasonlót. Tehát a jelenleginél lehetne egy szorosabb együttműködés, ez jó hatással is lenne a tagokra, de nem lehet túlzásba vinni. Egységesek soha sem leszünk, mert túl különbözőek vagyunk hozzá, ez van...

2021. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Reális sajnos, de rossz.
2021. okt. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
#17 köszönöm a korrekt választ sztem neki van igaza
2021. okt. 12. 09:17
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

#13

Ez pont nem igaz.

Az USA másolja az EU-t, csak gerinctelenebb, ahogy ők csinálják, ezért "sikeresebb".

2021. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!