Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dobrev 1 millio fölött második...

Dobrev 1 millio fölött második kulccsal adóztatna,miért háborodik fel ezen ennyi ember ha 1 milliót alig keres valaki?

Figyelt kérdés
Átlagfizetés netto 300 alatt akkor???

#ellenzék #szegény #Dobrev Klára #DK #Töbkulcsos adó #Gszdagok
2021. okt. 16. 14:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülyék. Tényleg.
2021. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan. Magyarországon a legjobban kereső 10% havi nettó 406 ezernél kezdődött 2019-ben. Mégis akkorát hisztiznek a jobboldaliak, amikor a leggazdagabb néhány százalékot nagyobb arányú megadóztatásáról van szó, mintha nem az ő érdekükben állna a leggazdagabbak nagyobb arányú megadóztatása. A havi nettó mediánbér egyébként 220 ezer forint. Ennyi egy átlagos fizetés Magyarországon.


[link]


Magyarországon rengeteg a jobbágy, akik bár szegények, mégis bálványozzák a leggazdagabbakat, az édes gazdáikat. Ez a különbség Magyarország meg Nyugat-Európa között. Nyugat-Európában jól megadóztatják a leggazdagabbakat, így a többiek válláról terheket lehet levenni, sőt, forrást tudnak teremteni sok közszolgáltatás számára, amelyek az egész társadalom javára válnak. Magyarországon viszont a jobbágy még azt is megköszöni, ha a hét bőrt lehúzza róla burzsuj.


Egyetértek a kérdezővel, emiatt is szavaztam Dobrevre a második fordulóban (az első fordulóban Karácsonyra szavaztam).

2021. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Mert Orbánnak köszönhetően ma már nem keres senki 1 millió alatt.
2021. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem hiszik el, hogy 1 milliónál lesz meghúzva a határ, azért. Mint ahogy sose volt, az átlag fizetéssel már a magasabb kulcsba estél, ami pont dupla akkora volt, mint az első kulcs. Azért.
2021. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Meg azt se értem, hogy ha valaki keres 1 milliót, akkor mi fáj neki annyira abban, hogy 1 milla helyett, csak 900 nettót kapna?
2021. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
#5 nem értem miért kéne többet fizetnem azért, mert sokkal többre vittem, mint az átlag. Ezért tanultam és fejlesztettem magam egész eddigi életemben, nem azért, hogy magasabb adót fizethessek.
2021. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
6) Mert nem vitted többre. Nem vagy fontosabb a társadalom számára, mint egy éhbérért keményen dolgozó ápoló, óvónő, mentős vagy kukás, aki nélkül ránk rohadna az összes szemét. Ne tartsd magad többre másoknál, mert nem vagy több másoknál. Én nettó 620 ezret keresek, és egy rossz szót nem szólok, ha nagyobb arányban adóztatják meg a jövedelmemet. Az ember szeret jól élni. De miért ne legyen jó annak a buszsofőrnek is, aki minden nap iskolába viszi a kislányomat? Miért ne legyen jó a kéményseprűnek vagy a szociális gondozónak, akik éhbérér güriznek? Nem vagy több másoknál, arra kell törekedni, hogy a lehető legtöbb embernek jobb legyen, ne csak keveseknek.
2021. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Ki mondta, hogy ne legyen jó nekik? Te nem azt akarod, hogy nekik legyen jó, hanem azt, hogy nekem rosszabb.
2021. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem, te akarod, hogy csak keveseknek legyen jó, sokaknak pedig rossz. Egy társadalomban élünk, minimális hazafiság és kohéziótudat esetén ez magától értetődő.
2021. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Hogy a gazdag és jobb génkészletű emberek szaporodjanak... orsósunk beteg egy...
2021. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!