Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes szavazók, mit gondolt...

Kapitány_úr kérdése:

Fideszes szavazók, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Röviden rólam: 2018-ban a külpolitikai álláspontok miatt magam is a Fideszre szavaztam, mert úgy láttam, hogy az akkori baloldali ultra-nyugati külpolitikai program beleviheti az országot nem-kívánt hidegháborús konfliktusokba.


Kérdés:

A Fidesz kampánya folytonosan a már 12 évvel ezelőtti eseményeket hánytorgatja, és saját magát Gyurcsány hibái által akarja igazolni. Nem saját eredményeikkel kampányolnak, nem adnak számot az ellenzék által jogosan felvetett kétségekről az országnak, hanem mindenki "pokémon üzemmódba" állítva mondogatja, hogy "Gyurcsány, Gyurcsány... és Gyurcsány".

Régebben a Soros téma ment. De erről már kitálalt George Birnbaum, s igen, utána néztem: Soros tényleg vett részt hatalommegbuktató dolgokban, annó a Fideszt ezért pénzelte pl, és valóban írt egy esszét a migráns kérdés egy lehetséges megoldásáról, de a Fidesz által tálalt Soros-terv csak egy nagy hazugság.

Az EU-s dolgok sem pont úgy vannak, mint ahogy mondják, csak megint: milyen infókat közölnek és hogyan, nem mindegy.


A jelenlegi új találmányuk a "Gyurcsány-show" szerintem már a legalja: kellemetlen és megalázó, hogy a Fidesz a saját szavazóit ennyire tartja, hogy így kell velük kommunikálni.

Ráadásul, hogyha az ember megnézi azokat a riportokat, vitákat, amelyeket a Fideszes szóvivők oly' bőszen idéznek, könnyen érthető, hogy rengeteg mindent nem úgy és nem azért mondtak emberek, ahogy ők azt beállítják, s hogy szándékosan ferdítenek a saját szavazóik számára, akik valamilyen okból feltétel nélkül megbíznak ebben a pártban.


Az elmúlt 12 év alatt nem számoltatták el Gyurcsányt sem pedig aktákat nem hoztak nyilvánosságra, hogy más perelhessen, holott megtehették volna. Igaz, ugyanezt Gyurcsány sem tette meg annó, holott ő is beígérte az első Orbán-kormány elszámoltatását. Ez elég gyanús. ;)

A budapesti polgármesterekkel kapcsolatban derültek ki háttér-mutyizások a fidesz és a baloldal között, semmi okát nem látom, hogy közvetett módon a két főkolompos sem fedezné egymást.

Mészáros gyors meggazdagodása undorító, ahogy az is, hogy elpusztít egy csomó természeti értéket, tekintet nélkül az emberek akaratára.

Az emberek képébe röhögnek, amikor az ellene tüntetnek és rögötn rávágják, hogy Soros pénzeli őket... mi más...

A választás nyilvánvaló elcsalása (mikor egy párszáz fős faluból 30ezren szavaznak) stb...

S lehetne sorolni a bűneiket, mint ahogy a jó intézkedéseiket is, de ha valaki tényleg akarja, megtalálja a neten.


Szóval kedves Fideszesek:

Mit gondoltok: egy párt, amely ilyen szinten ferdít, nem gyakorol és nem enged át semmiféle kritikát, amely ilyen gátlástalan csalásokra képes és az egész politikát teljesen tévesen az Orbán-Gyurcsány tengelyre helyezi (szóval csak ők léteznek, vagy-vagy), és a saját szavazóit is ilyen szinten lenézi, valóban feltételnélküli bizalmat érdemel?

Ez egy személyi kultuszt építő párt, ami azt akarja lenyomni az emberek torkán, hogy csak ők jók és tiszták, szavazóit meg erős kognitív disszonanciában tartja.

Hogy látjátok?


Én személy szerint Márki-Zay Péterben megtaláltam azokat az értékeket, amiket a fidesztől vártam, s azt a józanságot, hogy tényleg tájékoztatja az embereket tényekről, tiszteli a választóit... szavaztam rá, megmondom nektek, kedves Fideszesek.

És tudom, hogy megállapodást kellett kötnie a DK-val, dehát könyörgöm egy koalícióról beszélünk ez így működik. Fidesz sem volt mindig jobboldali, alkottak ők is koalíciókat más pártokkal ha szájhúzva is, hogy az aktuális hatalmat leválthassák...

S szánalmasnak tartom, hogy most már ő is Soros meg Gyurcsány embere...



2021. okt. 18. 19:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
A fidesz rengeteg szempontból közepes, sok mindenből kifejezetten rossz, de figyelembe véve, hogy gyakorlatilag kétpártrendszer van valós érv lehet, az ellenzék vállalhatatlansága. Igazából undorodom mindkét oldaltól, de úgyvélem, hogy szavazni kötelesség és konzervatív emberként ők állnak hozzám közelebb. Azért remélem, hogy OV lassan nyugdíjba megy és Lázár átveszi az irányítást, mert őt sokkal többre tartom Viktornál.
2021. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy voltál te fideszes.
2021. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
b+ egy gyk-s kerdest ilyen hosszan feltenni... ertelme lesz, kapsz relevans valaszt?
2021. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem a válasz a lényeg, hanem elültetni a bogarat, hogy már a fideszes is átpártol Márkihoz.

Napersze.

2021. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Édeskéim, a személyes motivációm teljesen lényegtelen.

Egyszerűen csak kiírtam magamból ide a dolgot.

A kérdések, felvetések adottak, aki akar, vitázhatunk róla.

A személyeskedés csupán mellébeszélés.

2022. jan. 20. 22:45
 16/20 anonim ***** válasza:

"Fidesz által tálalt Soros terv...".

Azért nem egészen néztél utánna.

Soros: My plan... 1-es, 2-es verzió a nyugati médiákban fellelhető, csak rá kell keresni.

2022. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Niedermüller megint jött ezzel, hogy "a kerítés hosszú távon morálisan vállalhatatlan".


Attól tartok, hogy ha nem is bontanák le a kerítést, de hanyagolnák a határőrizetet. A kerítés pedíg magában nem sokat ér.


Az ellenzéken belül persze remélhetőleg a migrációval és határkerítéssel kapcsolatban nem a DK-ás álláspont érvényesül, hanem inkábba siófoki exrendőr polgármester véleménye.


Ez az 5 éven belüli Euro bevezetés is olyan dolog, amit Róna Péter meg más közgazdászok nem tartanak lehetségesnek.


Azért az jó lesz, ha nem lesz megint 2/3.

2022. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
2006-ban azt mondta a baloldal, hogy 2010-ró Euró lesz. Aztán nem lett. Pedig akkor még lehetséges lett volna.
2022. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Négyszer ikszeltem rájuk, az a kiábrándult vagyok, akit az ellenzéknek meg kellett szólítani és sikerült is. Áprilisban meg kell ezektől szabadulni. Nálam a járvány kezelése és az újabb Gyuuuuurcsány tette be a kaput amellett, hogy egyre több dolog szúrta már a szemem az utóbbi években.
2022. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18# lehetne euró, az elmúlt 12 évben eljutottunk volna addig, de Fidesz nem akarja. Persze, kinek hiányzik, hogy lássa a paraszt euróban milyen szánalmasan le vagyunk maradva mindenkitől, már a románoktól is. Az a szerencse, hogy ott se euró van, így legtöbben át se tudják számolni.
2022. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!