Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyiek, illetve itthoni...

Erdélyiek, illetve itthoni magyarok: mit gondoltok arról, hogy Székelyudvarhely polgármestere a Facebookon érdeklődik a néptől, hogy fogadja-e Márki-Zay Pétert, aki magánemberként utazik Erdélybe?

Figyelt kérdés
Egyrészt abszolút nem értem, hogy ehhez minek kell szavazást indítani. Elárulom igan, baloldali vagyok, és támogattam MZP-t. De nem értem, hogy miért nem tudna önmagától is fogadni egy alföldi város polgármesterét, és a közös ellenzéki miniszterelnök-jelöltet, miért kell ehhez neki megerősítés? Vagy ő csak azt fogadja, akitől alamizsna jön? Mit értenek egyáltalán az ottani székelyek a magyar belpolitikához? Siralmas, ha végignézitek a kommenteket, nem kicsit megy az agymosás Erdélyben.

2021. okt. 19. 22:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%
Van ott elég Oláh makizaj péter nélkül is.
2021. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
Hát aki a gyurcsányista nemzetárulókkal összeáll, az tudod besározódik. Ha nem érted, gondolkodj el a közmondáson: aki korpa közé keveredik...
2021. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Lehet így ki tudná magyarázni Vitya apánál, hogy a nép akarata miatt fogadta a fickót.
2021. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én csak érdekellentétet látok az egészben: Orbánék szórják a pénzt Romániába, és fél, hogy egy ilyen tali után nem kapna már.
2021. okt. 19. 22:56
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
A dilemma létezik. MZP olyan pártokkal működik együtt akik többször és súlyosan kinyilvánították az ellenszenvüket a határon túli magyarsággal szemben.
2021. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5) Na mesélj, melyik párt? Csak mert ilyen formában ez nem igaz.
2021. okt. 19. 23:00
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Én Magyarországon élő székely vagyok. A székelyek jó emberek de sajnos egy gigantikusan makacs nép, és csak a saját tapasztalataikon képesek tanulni.

Majd amikor Orbán beléjük is rúg párat, ahogy minden kisebbséggel teszi ha az érdeke úgy kívánja akkor felébrednek.

2021. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

Jogos, MZP a nyíltan határontűli magyar ellenes DK-val cuccolt össze,így ne várjon nagy fogadtatást, de biztos nagy sikerként lessz elkönyvelve, csomó mosolygós szelfis képpel.

Amit nem értek, az ellenzék azért szidja Orbánt mert a határontúli magyarok szavazatáért kuncsorog, holott ők még szavazati jogot sem adnának nekik, erre fel most MZP is ezt csinálja...

2021. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mert román állampolgárok. Én sem szavazok csak úgy pl Ausztriában, hiába dolgozom itt már két éve. Otthon viszont ugyanúgy fizetem a TB-t. Erdélyieket meg csak segítik mindenben, mert jaj szegény határon túliak. Ha rajtam múlna ok kapjanak szavazati jogot, de akkor ők is adózzanak nekünk.
2021. okt. 19. 23:15
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Külhoni magyarként engem ez elszomorít. Szerintem ez szégyen a polgármesterre és ezáltal ránk nézve is. Tapasztalataim szerint az emberek bizalmatlanok, de meggyőzhetők itt is. Remélem, hogy összejön a találkozó, fontos lenne a párbeszéd.
2021. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!