Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest leválna Magyarorsz...

Ha Budapest leválna Magyarországról, akkor a városállamban legalizálnák a füvet és a melegházasságot?

Figyelt kérdés

2021. okt. 20. 15:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
51%

#9

A kávé, alkohol, dohány és tea akkor sem egyenlő a drogokkal.

Például senki nem halt még bele tea túladagolásba.

2021. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%
A fűbe se halt bele senki, LSD-t meg alternatív pszichológusok és psziciháterek is használjak...
2021. okt. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
27%

#12

Ha ennyire szereted akkor legalizálás nélkül is használhatod ha nagyon akarod.

Csak nem fognak megdicsérni érte ha elkapnak vele. :)


Ha pedig legálisan akarod, akkor menj azokba az országokba ahol legális. ;)

2021. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%
Lengyelországban már vannak füves boltok, igaz a konkrét anyagot kiszedték,szóval ne legyünk prűdek... a vakkomondorok és kokainos k-zós borkaik országában...
2021. okt. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
90%

Én nem állok a fű mellett, de szerintem is sokkal-sokkal jobb, mint például az alkohol.

Marijuána tuladagolásban meghalni szinte teljesen lehetetlen, mert akkora mennyiségben kell bevidd, hogy azt egyszerűen a növényből megoldani képtelenség. A kivonat az más, de a kapszaicin tiszta kivonata is könnyen tud halálos lenni, annak ellenére, hogy ez a vegyület minden paprikában megtalálható. Az alkoholból nem nehéz halálos adagot bevinni és kávéból sem, energiaitalból meg pláne nem. A fű nem okoz maradandó agyi elváltozásokat, csak függőséget, ellenben az alkohol pusztítja az idegsejteket, így agyi leépülést okoz. A cigaretta tüdőrákot, fogproblémákat és egyébb egészségügyi problémákat is okozhat. A marijuána esetében ez a bevitel formájától függ, ha elszívják, akkor nyilvánvalóan a cigihez hasonló problémákat okozhat, de fogyasztható más módon is, nem csak elszívva. Még sosem próbáltam a füvet, bár szerintem ki fogom, cigit próbáltam már, sohasem függnék rá, inni társaságban szoktam mértékkel, kávét ritkán iszok, energiaitalt szinte soha. Tanult emberként mondom, hogy a fű ezerszer jobb, mint az alkohol, vagy az energiaital.


A kérdésre válaszolva, szerintem a melegházasságot legalizálnák (tekintve, hogy a fővárosiak többsége támogatja), de valószínűleg a füvet nem (mivel a fővárosiak többsége még mindig azt hiszi, hogy egy esztelen zombi leszel tőle, holott ez közel sincs így).

2021. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
77%

“A fű okkal nem legális az világ országainak 99%ában. Az alkohol, tea, kávé, dohány nem sorolható egy lapra a tudatmódosító szerekkel”


Ezen nagyon jót röhögtem! Szerinted az alkohol nem tudatmódosító? Te még nem voltál részeg? Nincs a világon olyan fű amivel úgy szét tudod magad csapni mint egy betyáros pàlinkával.

2021. okt. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

#16

Képzeld nem mindenki él alkohollal. :)

Az én szájamat például soha életemben nem érintette alkohol (és nem is fogja).

De attól mert itt jöttök az alkohollal attól még nem lesz legalizálva a fű. Aki ennyire füvezni akar legeljen a mezőn, vagy menjen Észak-Koreába vagy Hollandiába. Nem kötelező olyan helyen lenni ami nem tetszik. :)

2021. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne tetszene ez a hely. Én imádok itt élni. Csak azt nem szeretem, hogy fenntről megmondják nekem, hogy mit vihetek be a szervezetembe és mit nem. Kádár-atyánk/Viktor-atyánk mit enged és mit nem. Az alkohollal azért jövünk folyton mert orvosilag és szociológiailag is teljesen abszurd, hogy az alkoholt ami igazi kemény drog, azt lehet fogyasztani, sőt nem is igazi férfi aki nem tud inni, de a fű ami negyedannyira sem káros és nem lehet tőle meghalni, az tilos. Ráadásul az alkohollal ellentétben a fű az agresszivitást nagymértékben csökkenti, a betépett ember nem fog bántani téged, a részegnél benne van a pakliban, hogy igen. Az egyik haverom 14 év mindennapos füvezés után nemrég leállt. Kérdeztem tőle, hogy nem voltak elvonási tünetek? Azt mondta: az első 2-3 éjszaka elég nehezen aludtam el, de ezen kívül más nem volt. Kérdezz meg valakit 14 év alkoholizmus után, hogy milyen elvonási tünetei vannak ha egyik napról a másikra leáll.

Mindezeket úgy írom, hogy már régóta nem füvezek, mert rengeteg az elfoglaltságom, családom van stb (és amikor a helyzet úgy kívánta meg egyik napról a másikra leszoktam), valószínűleg nem is fogok, legfeljebb majd nyugdíjas koromban. De ez elvi kérdés.

2021. okt. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
11%

#18

Azért ha nem literszámra iszod az alkoholt hanem mondjuk néha 1-3 pohárral akkor nem lesz "filmszakadás". Míg a valós drogokra hamarabb rászoksz és jobban tönkretesz, meg még lehetne sorolni. De gondolj amit akarsz, engem nem nagyon érdekel, hogy milyen drogokkal mérgezed magad. :)

2021. okt. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
76%

19


"Azért ha nem literszámra iszod az alkoholt hanem mondjuk néha 1-3 pohárral akkor nem lesz "filmszakadás"."


Ha nem dekaszám spanglizol hanem csak alkalmanként nem lesz filmszakadás.


Persze értem én, te már láttál olyat aki hallott olyanról, aki szagolt hasonlót......

2021. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!