Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest leválna Magyarorsz...

Ha Budapest leválna Magyarországról, akkor a városállamban legalizálnák a füvet és a melegházasságot?

Figyelt kérdés

2021. okt. 20. 15:26
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
78%

Megpróbáltam a lehető legtömörebben leírni, de az a baj, hogy egyáltalán nincsenek vagy nagyon téves információi vannak az embereknek erről. Ez is csak egy újjabb gyűlölet. Pedig aki fogyasztja nem árt senkinek. Rengeteg pozitívuma van, és egyetlen egy hátránya. És annak ugyanmár tessék utánna nézni, hogy mi is az a skizofrénia. Mert nem a disszociatív személyiség zavart jelenti. (Utóbbi a köznyelvben tudathasadás (ami megint csak nem igaz xD), ami a több személyiséget egy testben jelenti)

Kicsit ne csak a propagandát nézzük és figyeljük. És, nem tudom hogy van -e vagy lesz gyermeke. Vagy egy kedves fiatal ismerőse. De képzelje el a következő helyzetet. Elmegy szórakozni a fia (tegyük fel, hogy van). Egy intelligens pedáns srácról van szó, elmegy sörözni, és van a társaságban egy hasonló fiatal srác, de Ő füvezik. Behívja az Ön fiát, Ő beszáll, becigiznek el vannak szórakoznak, senkinek és semminek nem esik baja, nyugodtan kellemesen beszélgetnek (igen a füvezésnél a beszélgetés a szórakozás szimplán ennyi). Megismétlődik a buli pár hét múlva, ismét behívja ismét jól érzik magukat, de kopogat a rendőr. És ha nem elterelőre megy, akkor bizony a jövőjét teheti tönkre pusztán ezért. De akkor egy picit nézzük meg máshogy. A Fiának ez a haverja eddig mindig rendes marihuánát adott, ő is csak azt szívott. Viszont mivel illegális itthon, így nem lehet benne soha 100%ig biztos. És nem kell, hogy a dílerje verje át, Őt is becsaphatták, vagy csak rosszat kapott véletlenül. És ezért a Fiát a következő buliban az új "fűvel" kínálja és szívnak. És beüt a bió, felveszik a hős utcai pózt, kidőlnek. Legalábbis jobb esetben. Mert másnap csak szarul lesznek és gázak voltak az éjszaka, ahogy zombultak a kellemes beszélgetés helyett. Rosszabb esetben olyan bika cuccot kaptak, hogy ott haltak meg. Vagy olyan függőség alakul ki, már az első cigitől, hogy az a nem semmi. Vagy olyan mérget kaptak, hogy napokon át szenvednek majd úgy halnak meg. És mivel teljesen ismeretlen a bio összetétele így az orvosok se biztos, hogy megmenthetik. Hisz akár egy amúgy általában bevált gyógyszerben egy összetevője is tovább ronthatja a hekyzetet. Szóval. Mennyivel jobb így, hogy veszélyben vannak a fiatalok, a felnőttek, az öregek? Persze lehet mondani, hogy nem is kell kipróbálni. De tudjuk, hogy nem így megy. Akkor már nem az lenne a feladatunk, hogy a lehető legbiztonságosabbá tegyük akár a marihuána fogyasztását?

2021. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
49%
Kedved 30as! Az önismeret kérdése. A fű mentális függőséget okozhat csak és kizárólag. De az is függőség. És az alkohollal nincs így? Őszintén Én sokkal inkább azt látom, hogy mennyien szeretnek jól bbszni mint az atom. Mert tisztára divatos. És hallom utcán, hogy majd mikor hogy hányan és hogyan fognak lerészegedni. Természetesen a fűnél is vannak kirívó esetek. Mindennél vannak. Van aki megölné magát, ha akár csak 1 napig nem lenne telefonja.. szóval így rangsorolni nem lehet. A mentális függőség azért nem annyira veszélyes, mert arról könnyebb leszoktatni, leszoknia az embernek. Ahhoz támogatás kell. Míg, ha valaki biológiailag függ, és elveszik azt amire rászokott bele is halhat. Úgy, hogy nem akarna belehalni, de a szervezetének SZÜKSÉGE van a szerre. Ez a marihuánával nincs így
2021. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
26%

#32

Az alkohol függőség az főleg genetikus hajlam. És az is a mennyiségtől függően jön elő. Míg a kémiai, vagy mentális függőséget ezerszer kevesebb alkalom is kiválthatja. Szóval miről is beszélünk?

Egyébként ahhoz nem kell itt GyK-n "térítenetek" senkit ahhoz, hogy ti magatok az tegyetek magatokkal amit akartok. Szóval kár erről vitatkozni. Aki eddig megvetéssel nézett a fűre az mindig úgy fog. Ennyi, pont, vége.

2021. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
70%

33as

Nem téríteni akarok, csupán elmagyarázni, hogy mik a különbségek, és hogy csak mert valaki a-t mondott még nem biztos, hogy úgyis van. Ez oersze Rám is igaz, nem is kell elhinni amit írok, de alaposan utánna jártam.


És a hajlam. Ezzel kapcsolatban nem igen tudok mit hozzáfűzni, az biztos, hogy benne van a pakliban, de a dohányzásnál is. Viszont az, hogy ezerszer kevesebb alkalom kiválthat amúgy nem hajlamos emberben függőséget kétlem. Hisz akiben genetikailag benne van a hajlam nem pont, hogy könnyebben rákattan? És az alkohol a szervezetbe épülve képes kémiai függőséget kiváltani. Van jópár nagyszerű koordináta diagramm (vagy hogy hívják. Elnézést, ha megvan a saját neve, de a lényeg érthető), melyen megmutatják, hogy a függőség erőssége szerint hol helyezkednek el a különböző szerek. Míg a fű a mentális függőséget tudja csak, s az sem túl erős (ez egyénenként változó, mert vannak olyanok akik könnyebben rászoknak mentálisan dolgokra). Alapvetően a boldogságérzet amit nyújt a megnyugvás stb. ezekre lehet rászokni, akárcsak a vásárlás (plázacicák), számítógég stb.

Míg a biológiai függőség szempontjából mindegy, hogy egy egyén mennyire függő személyiség. Mert az kialauk és van.


Persze a függőség mindegy milyen fajta, súlyos teher, és nem lekicsinylő.


Én alkoholista vagyok. Csak már szernélküli függő. Ha nem ittam 1-2 óránkénk elkezdett remegni a kezem. Izzadtam, szédültem és hányingerem volt, gyengültnek éreztem Magamat. Tudom milyen. Én saját tapasztalatokból indulok ki. A fűvel ilyen problémám nincs. Gyakorlatilag több hónapja nem szívtam egy slukkot sem, mégsincs semmi. És annyit hozzá tenném, hogy a környezetem sokat baszogatott és aggódott, h rákattantam. Mert több mint 3-4 hónapig napi szinten cigiztem szinte. Nem keveset szívtam. És nem is idegesít, ha nincs, az sem extra ha van. Ezért hatalmas a különbség. És persze azt is lehet mondani, hogy nem évekig csináltam napi szinten. De a függőséghez nem kell olyan sok. Elég pár hónap is. Vannak olyan szerek (pl.: Heroin, crack, biofű stb.) amik akár első használat után nagyon komoly függőséget okoz és azok kémiai de akár mentálist is okozhat. Szóval. Maga a fű, ha nem vagy függő személy (ezt könnyen le lehet akár veszélytelenül is tesztelni) akkor a fű a "Te szered". Mert a függőség kockázata minimális, konvergál a nullához.

2021. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 gemini70 válasza:
0%
Persze, biztosan! Budapest egy jó kis városállam lenne, új miniszterelnökkel, aki valószínűleg nem Fityeszes lenne, és mindenki legálisan betépve csúszhatna az ereszen, ezzel is megelőzve Brüsszelt!
2022. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!