Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti érzelem és a liberal...

A nemzeti érzelem és a liberalizmus, sőt a baloldaliság, ezek mind ellentmondanak egymásnak? Minek mondjam magamat, ha én mindegyikkel egyetértek?

Figyelt kérdés
Én honvágyat érzek, szeretem a magyar irodalmat, elsírom magamat egy megérintő magyar film vagy zene, vagy nóta hallatán, nem akarok külföldre távozni, Erdélybe járok túrázni, és ezer dolgot monhatok, hogy mélyen magyar érzelműnek gondolom magamat. Ezen kívül viszont mélységesen liberálisnak gondolom magamat, kiállok az emberi jogokért, a szabadságért, a szólásszabadságért, az egyenlő jogokért, stb. De baloldalinak is gondolom magamat, segíteni kell államilag a szegényeken, csökkenteni kell a társadalmi elszakadást, adott esetben adóztatni a gazdagokat, stb. Én nem látom hogy nagy vonalakban ezek ellentmondanának egymásnak. Hallgattam most a Partizánnak a békemenetről történő élő közvetítését, ahol sok magyar érzelmű emberrel beszéltek a séta közben, de számomra szomorú volt, mert elvakult buborékban élő elmbereknek tűntek, néha logikátlannak, néha tök butának is tűntek, tájékozatlannak, stb.

2021. okt. 23. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem látom hogy nagy vonalakban ezek ellentmondanának egymásnak. "


Azért, mert nincs is, csak egyes politikai érdekkörök direkt éket vernek az emberek közé és saját értelmezésüket súlykolják egyes kifejezések mögé.

2021. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd magad értelmes embernek.

Akkor van ellentmodás, ha nagyon sarkosan túltolod valamelyiket.

Ezek belső érzések, sem az ideológiák, a pártok meg még annyira sem tudják követni. De a saját meggyőződésed maradjon a legfontosabb. Nem kell alaklmazkodnod senkihez, semmihez!

2021. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem a jobboldal sajatja a nemzeti erzelmuseg, ezt csak itthon toljak Orbanek.
2021. okt. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Miért mondanának ellent egymásnak? Az '56-os forradalom is balról indult, az élére pedig a moszkovita kommunista Nagy Imre állt. Nem véltetlen, hogy utána a kádári rendszerben az volt a hivatalos dogma, hogy ez egy ellenforradalom (értsd: a korábbi szélsőjobb visszatérési kísérlete) volt. Nem akarták elismerni, hogy nemcsak a szélsőséges baloldaliság létezik. Ahogy az sem véletlen, hogy a mai, szélsőjobb felé sodródó Fidesznek csípi a szemét ez a tény, mivel nem szívesen éltetnének egy kommunistát. Nekik a homogén, egyszínű, lebutított valóság a megfelelő csak, amit egy-két szavas szlogenekkel óriásplakátokon lehet hirdetni. De a valóság sosem ennyire egyszerű.


De mondhatnám a Kossuth és Deák által képviselt nemzeti liberalizmust is.


A nemzeti érzelem egyáltalán nem csak a jobboldalisághoz kötődik, csak a jobboldali politikai erők azok, amelyek ezt szeretik meglovagolni.

2021. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Jobboldal=magyarok, baloldal=hungarofóbok. Ennyi, nem kell ezt bonyolítani...
2021. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!