Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter már beszélt...

Márki-Zay Péter már beszélt adóemelésekről és migránsok befogadásáról, tényleg ez hiányzik Magyarországnak?

Figyelt kérdés
Ide is a robbantások, lefejezések, nemierőszakolások, stb. hiányoznak?
2021. okt. 29. 17:02
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

29:


szerintem meg épphogy te nem vagy a legokosabb, ez alapján amit írsz.


"egy multis managernek azért van annyi esze, hogy a pénzét nem a párnába dugdossa"


Pont hogy van esze, és ha nem akar kockáztatni a jelenlegi túlfűtött piacon, és ugye napi 12-14 óra meló mellett nincs ideje még ezen is aggódni, akkor egy olyan stabil 5% hozamot tud elérni, infláció felett (remélem nem állampapírra gondoltál). Lehet a portfóliót diverzifikálni, de akinek nincs hatalmas vagyona, annak nincs olyan sok lehetősége sem (sok pénz sok pénzt csinál). Tőzsdézgethet ha van kedve, de ezt ne vegyük már egy általános trendnek. Ráadásul a multi managert csak példának hoztam fel, ott vannak pl. a vállalkozók, akinek a vagyona a vállalatában van, tehát ebből a szempontból is értelmetlen a párnába dugott pénz, meg nem is értem teljesen ez neked honnan jött.... (?) Valamit nagyon félreolvashattál.

2021. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

már megint üvölt a butaság minden egyes szavadból


fogadjuk egy lyukas garas megtakarításod, annyi nincsen

"hiszen ezen a túlfűtött piacon" hahaha

2021. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

33. hogy jön ez ide hogy nekem mennyi megtakarításom van ember...

De ha szted van tuti módszer havi 1 millás fizuval albérletből indulva, 2 gyerekkel kevesebb mint 20 év alatt összehozni 100-150 milliót (tekintsük az inflációt konstansnak, bár ennél sokkal rosszabb lesz a helyzet) akkor írd már le ide, hadd legyünk mi is olyan szuper okosak és gazdagok mint te........

2021. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

hát akinek egy fillér megtakarítása is van az tudja, hogy amiket itt elmondasz, azok miért tipikus ostobaságok olyanoktól, akiknek fogalmuk sincs az egészről


de valószínűleg a jövedelmed sem akkora, hogy neked érdemben foglalkozni kéne a befektetésekkel


1 millió forint amúgy sem egy nagy fizetés, nemhogy topmanagement

meg azaz elképzelésed, hogy ezekért a pozíciókért 15 évet kéne nyalni...

2021. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

35: az a probléma hogy nem a kérdésre válaszoltál. Hiába vagy szupergazdag, ha olvasni nem tudsz. Ez azért inkább a NER lovagokra jellemző....


"1 millió forint amúgy sem egy nagy fizetés" pontosan ezt írtam


meg azaz elképzelésed, hogy ezekért a pozíciókért 15 évet kéne nyalni...


Ha nem vagy NER, akkor bizony ennyit kell érte gürizni, kész passz. Az egyetemet, kezdő melókat is beleértve. Nem úgy gondoltam h valaki elmegy egy céghez 10 év tapasztalattal és még 15 évet nyal h manager legyen.

És légyszíves ne hozd fel h a hihetetlen emberhiánnyal szenvedő IT-ban te 2-5 év alatt "manager" tudtál lenni :D

2021. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
72%

"Egyrészt millió Ft felett keresni nem számít akkora Hawaiinak. Épp arra jó hogy 20 év alatt összespórolj egy budai családi házat (a rendszerváltás után ez tanári fizuból 5 év alatt ment)."

Jó érv, mondjuk nekem 200-at kereső, nem proli embernek (szellemi munkát végzek) 100 évbe telik, de hát annyi baj legyen. Had ne sirassam meg szegény menedzsert...

2021. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

miért okoskodsz olyan témákban amikhez nyilvánvalóan nem értesz?

alkesz közmunkások árokásás közben nerlovagoznak... hát persze a szakértők, megdumálják ott, hogy milliárdok fölött hogyan is lehetne jobb döntéseket hozni


az összes csúcsvezető akit ismertem kifejezetten annak készült

nem még elmegyek egy kicsit ezt csinálni egy kicsit azt csinálni és akkor most főnök akarok lenni

ráadásul magyarországon nincs is olyan komoly vezérigazgatói szék, mert nincsenek globális nagyvállalataink


és hogy gyárigazgató vagy, hát oda ne rohanjak

ez csak a sorról tűnik marha nagy dolognak, akik milliárdokról diskurálnak meg nerlovagoznak, ahelyett, hogy a saját előbbrejutásukon járna az eszük, mert az úgyis csak nyalással lehet elérni szerintük


2-5 év alatt simán lehet valaki IT-ban igazgató

általában pont ennyi tapasztalattal keresik a vezetőket

2021. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

38


"miért okoskodsz olyan témákban amikhez nyilvánvalóan nem értesz?"


és te miért? :D


"az összes csúcsvezető akit ismertem kifejezetten annak készült"


Ha-ha :D Gondolom a bilin beszéltétek ezt meg az oviban :D


Elképzelem, ahogy Józsi 18 éves egyetemista bemegy a Corvinusra hogy én akkor most vezetőnek készülök... Utána elmegy egy 50 fős céghez, és beül a vezetői székbe :D vagy egy 100-1000 fős cégnél a manageri székbe...


Te is olyan messze vagy a munka világától mint a csirke az űrutazástól.


"2-5 év alatt simán lehet valaki IT-ban igazgató


általában pont ennyi tapasztalattal keresik a vezetőket"


Öregem, remélem tudod hogy 5 év tapasztalat az a vezetői tapasztalatra vonatkozik. És nem arra h egy cégnél vmi projectmanageri poziban lógattad a lábadat :D



Najó, ezennel befejeztem, mivel nyilvánvalóvá vált számomra hogy egy Márki-Zayos troll vagy, aki el akarja terelni ezt a kérdést arról a témáról amit a kérdésfeltevő kérdezett.

Mivel totálisan irreleváns dolgokba kötsz bele (mit számít a kérdés szempontjából hogy én értek-e a befektetésekhez, meg szerinted mindenki aki jól keres ért hozzá, minimum gazdasági szakot végzett, aham), ráadásul rögtön személyeskedéssel kezdtél.

Még egy lehetőséget adok, hogy tisztázd azt a rengeteg sületlenséget amit leírtál, és válaszolj a feltett kérdeseimre (hogyan lesz 1 milliós fizetésből, 2 gyerek, albérlet, család, stb mellett (Szóval havonta nagyon kb 400e Ft megtakarítással) jelentősen kevesebb mint 20 év alatt budapesti családi ház (nem Rózsadomb - jelenlegi áron kb 100-150m beszélünk), erősen kockázatkerülő befektetéssel - mivel a legtöbb ember kockázatkerülő. Az inflációtól eltekinthetünk, elég ha az ingatlanpiaci árak növekedésének a tendenciáját nézed mondjuk az elmúlt 20 évben.


Ha nem teszed meg akkor kénytelen vagyok ignorálni a további kötekedésedet, mivel elvonod a figyelmet a kérdés lényegéről.

2021. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
0%

láthatóan nehezen tudod elhessegetni a gondolatot, hogy te tényleg nem nagyon értesz ehhez az egészhez, és csak magadat égeted a butaságaiddal


tessék itt egy komoly ember : [link]


5 év után már CFO volt, elmondom neked, hogy ez a pénzügyi igazgatót jelenti

2021. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
28%

Az a baj, hogy néhányan annyira utálják Orbánt, hogy ezek után is képesek a még rosszabbra szavazni és nem tudják belátni, hogy talán most se tökéletes minden, de akkor még szarabb lesz az élet. Mi tudom, kuporgattuk a pénzt az MSZP idején, szarul éltünk és azon paráztunk, be ne vezessék az ingatlanadót, amivel Gyurcsány szájkaratézott, mert fogalmunk nem volt, hogy tudtuk volna azt fizetni.

A migrációval kapcsolatban meg nem mindegy, hogy úgy hozzák ide be, hogy szigorú idegenrendészeti felügyelet alatt tartózkodhatnak addig, amíg nem toloncolják ki innen és a magyar ember semmit nem érez meg belőle (a mi városunkba is voltak 2015-16-ban, semmit nem éreztünk meg belőle, nem is láttuk őket), vagy bevándorláspárti ország leszünk "jól érezzék magukat a migránsok" címszóval és követjük a többi országot, ahol igenis, történtek megerőszakolások és bűncselekmények. Ha ez kell a magyar népnek, szavazzanak az MZP-re, úgyse lehet őket meggyőzni. Én biztos nem rá fogok szavazni.

2021. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!