Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » NEM fanatikus fideszes,...

NEM fanatikus fideszes, politikában jártas avagy azzal aktívan foglalkozó embereknek szóló kérdés: Márky-zay jobb/bal vagy centrikus politikát űző politikus?

Figyelt kérdés

Az oka annak hogy kizárom a fideszeseket a kérdésből két élű:

-Egyrészt nagyon kevés önállóan kritikus gondolkozást végző fideszes szavazóval találkoztam, a többség csak vízhangoztatja amit a rádióban/TV-ben hall

-Másrészt a fidesz nagyon egyértelművé tette hogy nekik meggyőződésük hogy Márky bal oldali politikát folytat.


Na de mit gondol mindenki más?


Szavazásra megadom a lehetőséget de örülnék annak ha minél többen kifejtenétek a véleményeteket íeásban is!


Próbáljunk meg kultúráltak maradni!



2021. okt. 31. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Márky-Zay egy, a politikai skálán jobb oldali értékeket képviselő politikus
Márky-Zay egy, a politikai skálán centrikus értékeket képviselő politikus
Márky-Zay egy, a politikai skálán bal oldali értékeket képviselő politikus
Nem értek a politikai skálához, nem tudom önállóan beazonosítani hogy azon hol helyezkedik el Márky-Zay politikája
Fideszes szavazó vagyok és írásban kifejtem a véleményem
33 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
49%

A kérdésfeltevésed is rossz, ma Magyarországon a miniszterelnöknek nincs hatalma.

Szóval bármit is gondolhat MZP a világról, neki ki kell szólgálnia a választóit/"párttársait" így csak azt tudja majd végrehajtani amit a DK, Jobbik, MSZP, Momentum, LMP, Párbeszéd meg fog szavazni. Az meg nem hinném hogy annyira jobboldali politika tudna lenni.

2021. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
34%
egyesnke teljesen igaza van
2021. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
44%
Áá nincs tejhatalma Órbának igaz? Kétharmaddal van a Parlamentben, meg a veszély helyzet alatt rendkivűli döntéseket hozhatott
2021. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
60%
Ez az egész jobboldal baloldal mizéria Magyarországon csak egy ilyen bullshit. Miközben a Fidesztálib propagandagépezet a "baloldalt" szitokszóként használja, csomó alapvetően baloldali politiksi törekvésük van. lsd. rezsicsökkentés például.
2021. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, nem egyedül fog dönteni semmiről. Orbán most egyeduralkodó, de egyrészt kétharmada van, másrészt az összes kutyát kézben tartja. MZP nem lesz ilyen helyzetben.
2021. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Önmagát jobboldali,kersztény-konzervatívnak állítja be. És a megszólalásai is távol állnak a baloldali mantráktól.


Én viszont,szívem szerint,centrikusnak mondanám,mivel sok mindenben szolidáris.

_______


3-as,te pedig tanulj meg írni!

2021. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

Gazdaságilag jobboldali. Azt elismeri, hogy itthon nem értik a Bajnai-Bokros féle jobboldali gazdaságpolitikát, ezért kompromisszumot ajánl. Való igaz, hogy mögötte egy zöld/szociális ellenzék sorakozik fel, ami el fogja vinni más irányba.


A Fidesszel nagyon nehéz összehasonlítani, mert ők elég furcsa gazdaságpolitikát végeznek, ami nem igazán sorolható be semmilyen mainstream irányzatba. Szociálisnka semmiképp nem az, nem is protekcionista, nem is piacbarát, nem is piacellenes.


Ideológiailag abszolút progresszív. Emberi jogokbna szabadságpárti, egyébként rendpárti, támogtaja a családpolitikát.


Sok ember nem érti a politikát még alap szinten sem, ezért minden véleményt érdemes elosztani kettővel, majd gyököt kell vonni belőle, hogy igzasághoz közel álló tényeket kapj.

2021. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
13%

Szavakban konzervatív, keresztény jobboldaliként jellemzi magát. Ugyanakkor a baloldal melletti lojalitását is gyakran hangoztatja. A kérdés, hogy ezzel a vele szövetségben álló pártokat, vagy a szavazóit akarja félrevezetni. A kettő egyértelműen üti egymást. Tehát azt leszögezhetjük, hogy valakinek hazudik.

Egy biztos, a baloldali pártok támogatása nélkül semmilyen programot nem tud végrehajtani.

2021. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#8


A koalíció az ellentétek félretételéről szól a közös ellenfél legyőzése érdekében, az ellenzék kényszerhelyzetben találja magát és kénytelen kompromisszumot kötni a egymással (annak ellenére hogy van ellentét a pártok között bőven) mert ha erre nem képesek akkor nincs remény a rendszerváltásra sem.


Miért feltételezed azt hogy ez emberek átveréséről szól? Márky-Zay szeretettel beszél még azokról is akik a politikai atmoszférában vele ellentétes érdekeket képvisel, én bár már nem vagyok keresztény de nem erről kéne a kereszténységnek szólnia? "Szeresd ellenséged mint fele barátodat", a biblia a szeretet és megbocsáltás fontosságára próbálja felhívni az olvasó figyelmét.


Hányszor hallotad a fideszes képviselőket erről beszélni? Hányszor beszélt Orbán Viktor az ellenzékről úgy mint fele barátairól akiken nem késő segíteni? Én speciel soha nem hallottam.


Akkor kérdem én, ki az aki hazudik?

Melyik a nagyobb hazugság?


Kereszténynek vallani magad és együtt működni a versenytársaiddal, vagy kereszténynek vallani magad miközben gyűlölködésre és megosztásra ösztönzöd a befolyásod alatt lévőket?

2021. okt. 31. 14:14
 10/36 anonim ***** válasza:
27%
MZP egy koponyegforgato karrierista ...
2021. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!