Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakit bántanak az iskoláb...

Árokpart kérdése:

Ha valakit bántanak az iskolában a tanárok miért nem védik meg?

Figyelt kérdés
Itt egy srác nem túl régen írta, hogy állandóan bántják és csak annyit mondtak neki a tanárok, hogy ne foglalkozzon velük. Ez milyen munkavégzés már nem azért mi van itt ebben az országban?
2021. nov. 7. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert szarnak rá a tanárok. A legtöbb régi tanárom tiszta morális csőd és tökéletesen alkalmatlan tanárnak.
2021. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Nincs tekintélye a tanároknak,az én tapasztalataim szerint 2010 idején,amikor még lehetett nyaklevest osztani,már akkor sem félt senki a tanároktól.
2021. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert amilyen a helyzet mostanság, még a végén a tanárt vennék elő...
2021. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan helyek az iskolában, ahol nincs ott a tanár, hogy megvédjen (pl öltöző)
2021. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem csúfoltak 7.-ik osztályban elég keményen, s az !!osztályfőnököm!! is beleállt ebbe, s gúnyolt a többiekkel együtt valami olyan dolog miatt, ami egyáltalán nem volt igaz rám. Osztálytársakkal megoldottam a dolgot, visszavágtam hangadóknak, verekedtünk, beszéltem szemtől-szembe is velük, és idővel megoldódott a helyzet. Az egyetlen ember, akivel nem lehetett sehogy megértetni, hogy ez nekem rosszul esik, az az ófő volt.
2021. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-ös A szüleidet be kellett volna küldeni a suliba és elbeszélgetni az osztályfőnökkel.
2021. nov. 7. 22:11
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyik oldalról szerintem a tanárokat alapvetően nem is érdekli a dolog. Ezt a problémás gyerek szüleivel együtt kellene elkezdeni kezelni (akik valószínűleg maguk is problémásak) és úgy van vele, nem fizetik meg eléggé, hogy érdekelje.


Másrészről ezt végül úgyis viselkedésalapú szegregáció oldaná meg, mert mint előbb is írták, a tanárok nem tudnak mindenhol ott lenni. A problémás gyerekeket ki kell emelni, amihez hely kell, hogy ne vegyüljenek a normálisakkal. De ez szerintem látszatmegoldás, mert nem tanul belőle sem a bántalmazott, sem a bántalmazó és előbbi úgy nő fel, hogy nem tanul meg kiállni magáért, utóbbi pedig azt nem, hogy nem körülötte forog a világ.


SZÓVAL

Azzal a gyerekkel is van baj, akit bántanak, mert nem tudja megvédeni magát, ezért szállnak rá. Szokták mondani, hogy az erőszak nem megoldás, de valamikor sajnos az és valamikor az az egyetlen megoldás. Ez pedig a szívatott gyerek szüleinek a sara, akik nem készítették fel arra, hogy közösségben is funkcionáljon a gyerek.

2021. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es Ebben igazad van és egyet is értek, viszont a bántalmazó gyereknek kellene, hogy a tanár megmutassa, hogy fellép vele szemben és nem tehet meg bármit, mert ugye a felnőtt életben is lesz igazságszolgáltatás aki ilyen esetben dönt. Ugyanez igaz a bántalmazó esetére is, mert ha önbíráskodásra neveljük ez suliban még el is megy ez a kiállás, viszont a felnőtt életben nem úgy működik, hogy önbíráskodunk, mert azt is büntetik ugye. Mindkét típusnak a bántalmazónak is és a bántalmazottnak is világossá kellene tenni, hogy az iskolában a tanár gyekorolja az igazságszolgáltatás szerepét ami majd a felnőtt életben már a hatóságok lesznek. Szerintem egy törvénytisztelő polgári életre valamiképpen így kellene a gyerkeket nevelni nem?
2021. nov. 7. 22:17
 9/15 A kérdező kommentje:
bántalmazott esetére is elírtam
2021. nov. 7. 22:18
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

A tipikus pedagógus - tisztelet a kivételnek - nem nagyon szeret felelősséget vállalni a munkájáért. Pont azért ment pedagógusnak. Tőle öngyilkos is lehet a bántalmazott gyerek (van is rá példa sajnos), ha nincs a kedvencei között akkor nem fog vele a törvényi kötelezettségnél többet foglalkozni.

Azzal egyébként nem értek egyet, hogy feltétlenül meg kéne védeni a gyereket, de fel kéne ismernie azokat a szituációkat, amikor valamilyen módon be kell avatkoznia. Ezt nem csak tutyimutyisságból nem teszik meg sok esetben, hanem ha ügyet csinálnának pl. egy zaklatásból akkor annak híre mehet: sok esetben kényelmesebb az "amiről nem beszélünk az nem történt meg" megközelítés. Ha nem szoktak arról beszélni, hogy egy iskolában fogdossák a tesitanárok a tinilányokat, akkor nyilván nem is fordul elő ilyen. Mióta az egyházi intézmények újra teret nyertek gondolom azóta csak erősödött ez a hozzáállás.

2021. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!