Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha bántanak az iskolába és...

Ha bántanak az iskolába és létrehoztak egy olyan insta oldalt rólam, ami sértő az én számomra, akkor kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Biztos ami biztos, leírom az elejétől, nehogy félre értés legyen ebből:

9-es vagyok, 16 éves lány. Év elején jóba lettem több lánnyal is. Volt két lány: Dzseni és Cinti, akik bántották Szofit (random nevek). Az ok a következő: mert kibeszélte Szofi őket. De Dzseni és Cinti úgy tesz, mintha ők nem beszéltek volna ki sose senkit, napi 24be ezt csinálják, másoknak meg egymást beszélik ki, mert ők olyan jó barátnők. Iskolán kívül többször megverték Szofit, az iskolába szóban bántalmazták, szendviccsel dobálták. Eleinte nem szóltam, mert 1. nem az én dolgom 2. nem is nagyon mertem. Akkor lett elegem ebből, amikor elkezdték rongálni Szofi tulajdonát, és ráírtak fekete alkoholos filctollal a fehér kabátjára valamit (nem tudom mit írtak rá, mert Szofi megpróbálta letörölni, de csak szétmaszatolta az egészet). Ekkor szóltam nekik (elég durva hangnemben), hogy elég legyen már, rohadt gáz, amit csinálnak, fejezzék már be. Bánom, hogy szóltam. Azóta engem bántanak, de csak szóban. Nem tudom magam tőlük megvédeni, mert amikor visszaszóltam, akkor fizikailag bántalmaztak, Dzseni ráütött telefonnal a fejemre. Az osztályból senki olyan nincs, aki megvédene, mert mindenki (még a fiúk is) fél tőlük. Eddig csak ez volt a fizikai bántalmazás, állandóan szóban megaláztak. Aztán nemrég pár napja volt a bizonyítvány osztásunk. 30 fős az osztálylétszámunk, és hogy a koronavírus miatt ne egyszerre legyünk bent a terembe, szétbontották az osztályt német-angol csoportra (13-17 fő). Én németes vagyok, Dzseni és Cinti angolos. Az angolosoknak 10-re, nekünk 11-re kellett menni. Megvárta Dzseni, Cinti és Dzseninek a palija, amíg kijövök. Elkezdtek lökdösni, meg Dzseni fülön köpött, ami le lett videózva. Létrehoztak egy olyan insta oldalt, hogy xy_egy_nagy_k...a (xy a nevem takarja), az oldalon 10 követő van, és 2 bejegyzés, de privát, úgyhogy nem tudom megnézni. Erről csak ma értesültem, az egyik osztálytársam mutatta azt az insta oldalt.


Mit tegyek? Kihez fordulhatok? Van értelme egyáltalán? Szüleimnek nem akarok szólni, mert anyám biztos cirkuszolna és patáliát csapna az iskolában, és akkor azért bántanának, mert anyuci-apuci jött intézkedni, mint az oviba. Nincs olyan szerencsém, hogy kicsapják őket, nekem kellene sulit váltanom, amit meg nem akarok, mert akkor meg kellene ismételnem a 9-et, és nem akarok egy újabb osztályba beilleszkedni, mert megszerettem ezt az osztályt.



2020. jún. 25. 17:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha a videót és az insta oldalt jelenteném a rendőrségen, akkor az már nem érne semmit, mert fogadjunk, hogy az egész városnak elküldték már a felvételt.
2020. jún. 25. 17:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Hagy kapják meg méltó büntetésük, egy életre megtanulják, hogy a törvény nem viccnek van.
2020. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
És mit kapnának érte? Egy "ejnye-bejnye, nem szabad"-ot? Gondolom a szülők gazdagok.
2020. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Szólj az osztályfőnöknek privtában órán kívűl meg iskolaigazgatónak és vidd magaddal azt a lányt is akit előzőleg bántalmaztak

Egyébként ha már ketten vagytok kettő ellen az már egy egyenlő felállás, ha fizikálisan bántanak akkor azt nem szabad annyiban hagyni feljelentést kell tenni neked is meg a másik bántalmazott lánynak is a rendőrségen

2020. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Instán jelentsd az oldalt, azt törlik és igen jelezheted a rendőrségen hiddel hogy elég kellemetlen lesz mind a gyereknek mind a szüleinek ha kimennek hozzájuk kérdezősködni
2020. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy jelenteni kell az instán a bullying miatt (igen, így írják angolul). A videó meg maga a bizonyíték, hogy megmutasd a rendőröknek. Szólni kell az iskolaigazgatónak is.


Szofinak is el kell mondania, hogy őt is bántották, tönkretették a kabátját és te megvédted őt, ezért szálltak rád. Unokatesóm mesélte, hogy az osztálytársa kabátját is összefirkálták a szemét csajok. Meg is haragudott rájuk a többiekkel együtt. Az áldozat nem csinált belőle problémát, csak annyit mondott a szemétkedőknek gúnyosan: Kösz! Senki sem sejtette, hogy a kabátot felmutatja bizonyítéknak az igazgatónőnek, aki egyáltalán nem találta viccesnek és be is hívta a két csajt. Intőt kaptak. A töritanár is kiosztotta őket az óra alatt miután megtudta az igazgatónőtől, hogy mit műveltek. Sírtak is. Megérdemelték, amit kaptak.

2020. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Melyik iskola?Elküldöd privibe pls
2020. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Jaj de nagy dolog! Úristen! Kaptak egy intőt, na ne mondd! És még a töri tanár is lekiabálta őket! Aztamindenit! Sírtak is?! Hát eszem megáll, milyen nagy traumán mehetett át az a két lány a sulitokban. Csoda, hogy nem gúvadt ki a szemük.
2020. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Nagy büntetések, mit ne mondjak! Majd talán a kérdezőnek is elég lesz, ha látja őket sírni meg lekiabálja őket a töri tanár, meg kapnak egy intőt. Micsoda büntetések! Jó hogy nem haltak bele.
2020. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Van akinek elég az ha intőt kapnak és lekiabálják őket, van akinek nem. Pl a kérdezőt bántóknak nem hiszem hogy egy ejnye bejnye a tanároktól megtenné, de egy ejnye bejnye a rendőrségtől és a szülőktől esetleg elgondolkodtatná őket vagy ha őket nem akkor a szüleiket és a tanárokat igen, még hozzá arról hogy talán iskolát kéne váltaniuk ha más nem
2020. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!