Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor 2,5%-al több lesz...

Most akkor 2,5%-al több lesz (kedvezmények nélkül) minden alkalmazott fizetése?

Figyelt kérdés

[link]


2,5%-al csökken a szocho. Ez a munkavállalókra is vonatkozik? Vagy csak a munkaadókra? Miért nem lehet egyértelműen leírni, hogy tessék hülyegyerek, az általános 33,5%-os munkát terhelő adó ennyivel fog csökkeni? (Vagy lófax a munkavállaló valagába és benyeli a munkáltató…)


2021. nov. 13. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ettől nem lesz több a nettód.


Ez inkább csak a munkáltatóknak jó.

2021. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne egy 3 soros cikkből próbálj meg pontos tájékoztatást kapni és akkor érteni fogod.

Ez a kis cikk azoknak készült akik nem érintettek a témában, vagyis nem kell vele foglalkozniuk, nem ők fizetnek béreket, aki az övékét fizeti az majd tudja mit kell csinálni. Ez csak egy jelzés arról, hogy valamilyen döntés született, az a döntés bizonyos adókat, járulékokat érint és csökkentés, nem növelése a befizetésnek.

Akinek részletesebben kell, az majd elolvassa a Magyar Közlönyben amikor ott hivatalosan megjelenik a rendelet és abból fogja tudni pontosan, hogy kire mi tartozik.

2021. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Életképtelenek vagytok :)

Keressetek egy bruttó nettó kalkulátort.

Beírjátok a bruttótokat és megadja mennyi a nettó, kiírja az adókat is.

[link]

13% lesz a szociális h. a másik szakképzésit eltörlik.


Nekem ez több mint 30e Ft-ot jelent.

2021. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
2022 ben mi Fideszesek tömegesen voksolunk Orbán Viktorra. Narancsba borítjuk ismételten ezt a nemzetet. Annyira elégedettek vagyunk Orbán munkájával, hogy állandóan újra megszavazzuk őt. Senki más nem képes itthon jóléti államot teremteni, csak Orbán. :))))
2021. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 Ebbe ne éld bele magad. Szerintem csak a munkaadóknál fizetendő terheket csökkentették, ez a cikkben szereplő két adó/járulék ilyen. A célja az, hogy mivel kevesebbet kell befizetniük az államnak járulékként ugyanazon bér után (a munkavállalónak a nettója nem változik) marad forrásuk a megemelt minimálbér megfizetésére és esetleg a többi bér emelésére is.

Te nem fogsz nettóban többet kapni ettől az intézkedéstől ha a bruttódat nem emelik - ez a munkaadóknak szól szerintem. Ezért kell megvárni a rendeletet.

Akkor jelent talán különbséget ha valaki vállalkozóként dolgozik és nem KATA-s.

[link]

2021. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

Ezek az adok a bruttobol jonnek le. Ha csokkentik a mertekuket akkor no a netto. Ez nem a munkaado adoja hanem a munkavallaloe.

2021. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnezheted a erpapirodat. Ha azon szerepelnek ezek a levonasok akkor az a te adod.
2021. nov. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 és #7 Már nem fizet ilyet a munkavállaló, ezért tettem be a linket.

A munkavállalók egységes társadalombiztosítási járulékot fizetnek, a munkaADÓK fizetnek szociális hozzájárulási adót és szakképzési hozzájárulást.

2021. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugy látom én tévedtem. Hülyén listázza a hrportal a számokat.

Az valóban plusz rajta.

Okés, elnézést, tévedtem. 6-os 7-es voltam.

2021. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!